Dni Profilaktyki w Korfantym

27 lis 2021, 21:36

W ramach Dni Profilaktyki uczniowie wzięli udział w prelekcjach on-lineo cyberbezpieczeństwie oraz w warsztatach na terenie szkoły, które prowadziła p. Izabella Małkiewicz, reprezentująca Polskie Centrum Profilaktyki w Krakowie. Tematyka warsztatów dotyczyła stresu i radzenia sobie z trudnymi emocjami, skutecznych metod uczenia się oraz uzależnień, w tym w szczególności od komputera i nowoczesnych technologii.

Prowadząca zwróciła uwagę między innymi na prawidłowy sen. Nastolatek potrzebuje minimum ośmiu godzin snu w nocy. W ciągu dnia można się zdrzemnąć, ale nie dłużej niż 15-20 minut.

W trakcie warsztatów uczniowie mieli okazję usłyszeć wiele wartościowych informacji i porad. Mogli również obejrzeć wystawę na temat uzależnień behawioralnych i od środków psychoaktywnych. Grupa dziewczyn z klas II b LO i II c LO (Emilia Sierota, Nikola Dańczak, Wiktoria Postupalska, Małgosia Piwowar, Oliwia Kilichowska, Alicja Kawecka i Magda Knop) pod okiem p. Barbary Będkowskiej przygotowały ciekawą prezentację w holu szkoły. W związku z obchodzonym 18 listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia przekaz wystawy nawiązywał również do problemu szkodliwości palenia papierosów.

Jadwiga Kulas