Dni walki z przemocą i hejtem. Rozwiązanie konkursu

3 gru 2021, 15:05

Nawiązano w ten sposób do V Kampanii Białej Wstążki - akcji propagowanej w mieście w celu solidaryzowania się z kobietami doznającymi przemocy. Uczniowie zgromadzeni na prelekcji mogli dołączyć do kampanii poprzez symboliczne przypięcie białej wstążeczki.

W czasie programu edukacyjnego zaprezentowano prace zgłoszone do szkolnego etapu konkursu: Przemoc#daj(e)sygnał. Ogłoszono wyniki. Jury w składzie: p. Agnieszka Remplewska, p. Karina Korduła-Bloch, p. Renata Wiśniak i p. Jadwiga Kulas przyznało nagrody.

W kategorii plakat- praca graficzna nagrodzono trzy osoby:

• I miejsce - Julia Jarosz z klasy II d Technikum,
  • II miejsce - Aleksandra Dymanowska z klasy I d Technikum,
  • III miejsce - Justyna Miler z klasy I d Technikum.

W kategorii rysunek - praca plastyczna wyróżniono następujące osoby:

• Magdalena Szulik, klasa I d Technikum,
  • Julia Linde, Oliwia Grzymkiewicz, klasa I b Liceum.

W kategorii spot wygrał filmik wykonany przez Emilię Lusztyk, Agatę Widurską z klasy I b Technikum oraz Mateusza Sobarnię z klasy I Szkoły Branżowej.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!!

Prace były bardzo ciekawe i wartościowe. Zawierały bowiem pouczający przekaz - jak reagować na przemoc, gdzie szukać pomocy. Dzięki plakatom i filmikom młodzież utrwaliła sobie ważne numery telefonów: 800-120-002 - numer niebieskiej linii dla ofiar przemocy w rodzinie, 116 111 -  telefon zaufania. Uczniowie poznali również międzynarodowy znak „Pomóż mi”.

Jadwiga Kulas

Julia_Jarosz_1.jpg

Julia Jarosz

Aleksandra_Dymanowska_1.jpg