Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Aktualność

Dzień Życzliwości w Korfantym

23 lis 2021, 09:18

Jedną z nich była „Poczta życzliwości” - inicjatywa samorządu uczniowskiego. Uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły zaproszeni zostali do przesłania miłego słowa drugiej osobie. W holu szkoły pojawiła się skrzynka korespondencyjna, tam można było zostawić miłą wiadomość.

Ogłoszono również konkurs na wiersz serdeczności- propozycja dla wszystkich klas na godziny wychowawcze bieżącego tygodnia. Teksty powinny trafić do gabinetu pedagogów do 29 listopada, dla zwycięskiej klasy przewidziana została nagroda.

Młodzież klas liceum (I a LO, II a LO, I c LO) postanowiła dzielić się dobrym słowem. Komplementy, słowa wdzięczności i życzliwości można było znaleźć w różnych miejscach całej szkoły w formie bilecików, kolorowych liścików, karteczek i plakatów. Dla nikogo w tym dniu nie zabrakło słowa życzliwości.

Młodzież klas gastronomicznych chętnie włączyła się do akcji na Dzień Życzliwości. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych przygotowali pyszne ciasteczka z dołączonym dobrym słowem. Klasy, które piekły ciastka to: 3b BS i Michał Grygier pod okiem p. Beaty Knopek3aBS i 2 ABS z p. Anną Labzą, oraz grupy gastronomiczne klas 3 c TP i 3 d TG z p. Ewą Goraus.

Koledzy i koleżanki z klasy 3cTP roznosili ciasteczka i częstowali uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za inicjatywy,pomoc i zaangażowanie w przygotowanie Dnia Życzliwości.

Nie chcemy, żeby miłe słowa, wzajemny uśmiech i życzliwość ograniczyły się tylko do jednego dnia. Chcemy pozostać w atmosferze serdeczności zdecydowanie dłużej. Hasła głoszące dobro pozostaną widoczne na korytarzach naszej szkoły.

Społeczność uczniowska nie przestaje promować akcji dobroczynnych.

W najbliższą środę- 24 listopada-dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego- Julia Żytka i Vanessa Hauszild przeprowadzą zbiórkę groszy w klasach w ramach dzieła charytatywnego „Góra grosza”.

Zbiórka potrwa do 6 grudnia.

Zachęcamy wszystkich do wrzucania grosików na rzecz potrzebujących.

Jadwiga Kulas