Ekonomistka Dwójki Młodzieżowym Liderem Biznesu 2015

30 kwi 2015, 19:59

29 kwietnia na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbył się finał tegorocznej edycji konkursu, którego organizatorem jest Żorska Izba Gospodarcza, Partnerem Głównym Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., a Partnerem Naukowym Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach.

W czasie finałowej sesji konkursowej zawodnicy z pięciu miast prezentowali kampanie marketingowe dla nowo powstającej inwestycji w naszym regionie, a ocenie podlegała sztuka prezentacji projektu oraz umiejętność przekonania odbiorcy do słuszności przyjętych założeń projektowych. Dodatkowo każdy z uczestników odpowiadał na dwa pytania z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, finansów i biznesu.

Roksana wykazała się sztuką autoprezentacji i dzięki wiedzy z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości uzyskała tytuł Młodzieżowego Lidera Biznesu 2015. Wraz z tym tytułem uczennica zdobyła iPad Apple 3 32GB oraz 2 bezpłatne semestry na wybranym kierunku studiów w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął prof. Jerzy Buzek, który ufundował Roksanie wycieczkę do Parlamentu Europejskiego.

Podczas finału gratulacje i nagrody odebrały również uczennice naszej szkoły, które zakwalifikowały się do III etapu konkursu: Magdalena Chodura, Nikoletta Kulik, Faustyna Kura oraz Dominika Kukla.

Wszystkim uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!