„Hotelarze - Hotelarzom"

24 mar 2021, 09:50

Na te i inne pytania, odpowiedzą zaproszeni przez nauczycieli hotelarstwa Goście.Podczas kilku spotkań panie Barbara Omylakowska i Żaneta Ciuksa- Macoń poprowadzą warsztaty dla uczniów Naszego Technikum za pośrednictwem platformy Teams.

Od kwietnia 2020 roku nie było nam dane uczestniczyć w wycieczkach dydaktycznych do hoteli, pensjonatów i lokali gastronomicznych. Skoro nie możemy się spotkać z Górą…. to Góra przyjdzie do nas.

Podczas zajęć zaproszeni Goście przybliżą pracę w hotelu , wyjaśnią w jaki sposób obecnie dbająo bezpieczeństwo gości . Jak pandemia wpłynęła na ich obiekt noclegowy. Uczniowie nawiążą kontakty z przyszłymi pracodawcami. Uzyskają wskazówki jakich osób branża potrzebuje, jak zachować się podczas rozmowy o pracę. Będziemy kształtować kompetencje społeczne i obywatelskie naszych uczniów. Wspieramy ich przyszłe miejsca pracy. Pragniemy, by lokalne hotele, restauracje i biura podróży czuły nasze wsparcie w tych trudnych dla wszystkich czasach .

Pierwsze spotkanie odbyło się 17,03, Gościem specjalnym była Pani Dyrektor hotelu Belweder w Ustroniu – Monika Kania .Na relacje zapraszamy już wkrótce.

B. Omylakowska, Ż. Ciuksa- Macoń