Konkursy dla humanistów

3 kwi 2019, 14:35

Uczestnicy musieli wykazać się znajomością prawa wyborczego, a także wiedzą ogólną dotyczącą ustroju i organów władzy w Polsce .Tradycyjnie już, oprócz licealistów do konkursu zgłosili się uczniowie klas logistycznych.

Ponadto jak co roku, nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej Klasówki Powstańczej organizowanej przez Muzeum Powstań Śląskich, IPN, Uniwersytet Śląski i Wojewódzki Ośrodek Metodyczny. Wzięło w niej udział 200 szkół z dziewięciu województw. Rośnie zainteresowanie Klasówką, a zakres tematyczny i bibliografia są coraz obszerniejsze. W tym roku dwukrotna finalistka Aleksandra Piątkowska zrezygnowała z udziału z powodu przygotowań do matury. W eliminacjach udział wzięły uczennice klasy I a LO – Agnieszka Bzdek, Wiktoria Tokarczyk i Julia Nocek. Wszystkie wykazały się dużą wiedzą, a największą ilość punktów zdobyła Agnieszka Bzdek.

Przed nami Regionalny Konkurs”Śladami Powstań Śląskich” organizowany przez RODNiIP „WOM” w Rybniku. Zadaniem uczniów jest wykonanie pracy metodą projektu, a efektem ma być reportaż plastyczny, literacki lub fotograficzny.

Ze względu na osobę Patrona Szkoły, a także z powodu setnej rocznicy pierwszego powstania śląskiego, zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich zainteresowanych historią regionu.

Katarzyna Gibes