Kuchnia w stylu FIT

4 paź 2021, 19:37

Podczas warsztatów młodzież miała możliwość przygotowania potraw w stylu fit. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przygotowali dietetyczne wersje swoich ulubionych dań. Przyrządzone zostały: fit pizza z kurczakiem, sałatka z grillowanym kurczakiem, szakszuka, a także placuszki jogurtowe z musem owocowym.

Warsztaty prowadził szef kuchni Łukasza Melka, opiekę nad uczniami sprawowały: wychowawczyni klasy 1 c T, pani Emilia Antończyk oraz pani Aneta Cholewa.

Uczniowie mieli możliwość udziału w bezpłatnych warsztatach kulinarnych w ramach projektu, realizowanego przez Śląską Wyższą Szkołę Medyczną w Katowicach. Projekt „Wiedza, rozwój, zdrowie – warsztaty edukacyjne dla młodzieży – Trzecia Misja Uczelni” dofinansowany jest z Funduszy Europejskich, a jego głównym celem jest podniesienie kompetencji osobistych, zawodowych ogólnych i komunikacyjnych.

Projekt promuje m.in. zdrowe nawyki żywieniowe wśród młodzieży, rozwija ich zainteresowania, pasje i ciekawość poznawczą. Przybliża młodzieży środowisko akademickie i może wpłynąć na ich przyszłe wybory dotyczące zawodu, np. dietetyka.

Emilia Antończyk

logo_ue.jpg