Młodzież z Erasmusem zdobywa doświadczenia

25 mar 2019, 20:28

Przygoda z praktykami zawodowymi dla młodych ekonomistów i logistyków dobiegła końca. Młodzież doświadczając pracy w firmach logistycznych oraz w firmie szkoleniowej miała okazję doskonalić zawodowy język angielski oraz nabyć nowe umiejętności zawodowe.

Oprócz wymiernych korzyści w postaci zdobytego doświadczenia zawodowego oraz uzyskanych certyfikatów i  dokumentów Europass Mobilność, wyjazd na staże w ramach Programu Erasmus+ pozwolił uczniom zdobyć umiejętność radzenia sobie w nowym, nieznanym otoczeniu. Młodzież samodzielnie poruszała się po Lizbonie, korzystała z różnych środków transportu, przez co nie tylko wzmacniała umiejętności logistyczne, ale również brała odpowiedzialność za podejmowane decyzje.

Część wykonywanych przez uczniów zadań zawodowych wymagała pracy w grupie. Takie sytuacje wzmacniały u uczniów umiejętność organizacji pracy, przekonywania do własnych argumentów, ale i poszanowania zdania innych osób z wykorzystaniem zasad współpracy.

Pokonywanie oporów przed mówieniem w języku angielskim to kolejna zaleta wyjazdów stażowych. Część młodzieży chcąc nawiązać komunikację lub rozwiązać bieżący problem musiała przełamać w sobie barierę nieśmiałości i uwierzyć w swoje możliwości językowe.

Pobyt w Lizbonie pozwolił również zrozumieć, iż lata podbojów kolonialnych nie pozostały bez wpływu na zróżnicowanie narodowe mieszkańców Portugalii. Rodowód ludności portugalskiej jest niezwykle skomplikowany. Taka sytuacja pozwoliła młodzieży otworzyć się na wielokulturowość i tolerancję w stosunku do innych osób i zachowań, wszyscy mogliśmy prawdziwie poczuć się Europejczykami.

Mamy nadzieję, że wszystkie zdobyte podczas stażu kompetencje pozwolą młodym ekonomistom i logistykom lepiej przygotować się do zadań wymagających odpowiedzialności, a tym samym wzmocnią ich pozycję się na rynku pracy w przyszłości.

Małgorzata Lach

erasmus.png

Publikacje zostały zrealizowane przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.

Publikacje odzwierciedlają jedynie stanowisko jej autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za ich zawartość merytoryczną.

PUBLIKACJA BEZPŁATNA