Moc książek możesz wykorzystać w czasie izolacji!

23 kwi 2020, 06:50

Choć nasza szkoła jest zamknięta dla uczniów, bibliotekarze pracują. Wykorzystują ten czas na uporządkowanie zbiorów i dokumentacji bibliotecznej,opracowanie scenariuszy zajęć, które będą realizowane po ustąpieniu zagrożenia, przyjmują zwroty książek od maturzystów.

Od przyszłego tygodnia rozpoczynamy wypożyczenia książek dla wszystkich naszych czytelników. Będzie to możliwe po wcześniejszym zgłoszeniu zapotrzebowania i umówieniu dogodnej pory odbioru książek. Można to zrobić za pomocą dziennika elektronicznego lub na adres: biblioteka.zs2@op.pl.

Dziś bardziej niż kiedykolwiek, gdy ludzie pozostają zamknięci w domach, moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów i kreatywności. Czytając, możemy otworzyć się na innych pomimo dystansu i podróżować dzięki wyobraźni. Zachęcamy Was, Drodzy Czytelnicy, do dzielenia się odkrytymi podczas lektury cennymi cytatami.

Z okazji Światowego Dnia Książki biblioteka szkolna ogłasza konkurs fotograficzny pt. „Moc jest w książce”. Konkurs jest adresowany do wszystkich uczniów naszej szkoły. Wystarczy w terminie do 1 czerwca przesłać na adres: biblioteka.zs2@op.pl zdjęcie konkursowe wraz z imieniem, nazwiskiem i klasą.

Zdecydowanie zachęcamy do celebracji święta z wyśmienitą literaturą w dłoniach. Przypominamy, że w szkolnej bibliotece mamy 540 nowości ! Pamiętajmy, że w czasach izolacji, bardziej niż kiedykolwiek, książka może okazać się najlepszym wsparciem. Liczne badania dowodzą, że czytanie redukuje stres i przynosi ukojenie. Stymuluje naszą kreatywność oraz poszerza horyzonty. W końcu również dzięki lekturze możemy podróżować bez ograniczeń!

Do zobaczenia w bibliotece!

Krystyna Szczęsny i Żaneta Wiercioch