Narodowe Czytanie 2021 w „Korfantym”

12 paź 2021, 17:44

Najpierw uczniowie obejrzeli w sali kinowej spektakl Teatru Telewizji w reżyserii Marcina Wrony ze znakomitą kreacją Magdaleny Cieleckiej w roli Dulskiej (2013 r.). Przed projekcją pani Krystyna Szczęsny (bibliotekarka i polonistka) przybliżyła młodzieży postać Gabrieli Zapolskiej i jej dzieło, a także wyjaśniła pojęcie „dulszczyzny”. Uczniowie otrzymali zakładki z synonimami słowa „dulszczyzna”.

Zwieńczeniem akcji było czytanie fragmentów dramatu w holu szkoły. W wydarzeniu wzięła udział pani dyrektor Ewa Mentel, która wcieliła się w rolę pani Dulskiej. Partnerowała jej pani Monika Brachaczek (sekretarka) jako Lokatorka.

Nasi lektorzy:

Anita Bodzioch
Zuzanna Górecka
Vanessa Hauszild
Karolina Kozłowska
Weronika Pawełoszek
Konrad Rduch
Gabriela Walek
Krzysztof Wierzbicki
Julia Żytko

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do czytania.

Narodowe Czytanie przygotowały bibliotekarki: Krystyna Szczęsny i Żaneta Wiercioch.