Przez żołądek do nauki języka niemieckiego

12 lut 2020, 16:29

W trakcie tych czynności powtarzano zwroty i wyrażenia związane z wykonywanymi zadaniami oraz starano się je przy okazji zapamiętać w języku niemieckim.

W ramach programu eTwinning grupa współpracuje z uczniami z Turcji i Słowacji. Projekt "Durch den MagenzurDeutschsprache" - przez żołądek do nauki języka niemieckiego ma na celu powiązanie przyjemnego z pożytecznym. Każda ze szkół biorących udział w projekcie przygotowała swoje wybrane potrawy , które zaprezentowała w postaci filmu na wspólnej platformie Twinspace dostępnej tylko dla uczestników projektu.

Udział w projektach eTwinning urozmaica zwykłe zajęcia lekcyjne, wymaga dodatkowego wysiłku i co najważniejsze sprawia przyjemność uczniom i nauczycielowi.