Uczniowie „Korfantego” wspomagają jastrzębskich medyków

21 gru 2021, 19:54

- Jak w roku ubiegłym, zbieraliśmy rzeczy najpotrzebniejsze dla pacjentów i szpitala, czyli artykuły higieniczne, środki czystości, wodę mineralną. Odpowiedzieliśmy na realne potrzeby pacjentów z oddziałów covidowych. Do akcji włączyła się również firma Błysk - powiedziała koordynator akcji Katarzyna Barczyńska-Łukasik.

Dyrektor „Korfantego” Ewa Mentel podkreślała potrzebę wsparcia drugiego człowieka.

- To niezmiernie ważne aby umieć dzielić się z innymi i pamiętać o tym, że jest obok nas ktoś kto potrzebuje naszej pomocy i wsparcia. Uczniowie i pracownicy „Korfantego” po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca - mówiła dyrektor szkoły Ewa Mentel, która wraz z uczniami przywiozła zebrane dary do szpitala.

Aby podziękować za poświęcenie i ofiarną pracę w czasie pandemii uczniowie klas gastronomicznych przygotowali słodką niespodziankę dla medyków.

Dyrektor do spraw medycznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 dr Józef Danek podkreślał, że dar uczniów „Korfantego” jest tym bardziej cenny, że płynie z serca młodych ludzi.

- Pokazujecie, że pamiętacie o chorych, że zauważacie pracę i poświecenie medyków. To trudne chwile dla nas wszystkich. Epidemia koronawirusa to ciągle poważne wyzwanie. Cieszę się, że młodzież to zauważa - mówił doktor Józef Danek.

Dyrektor szpitala podkreślił również, że ma nadzieję, szybkiego powrotu do normalności kiedy będziemy mogli kontynuować nawiązaną współpracę pomiędzy szkołą a szpitalem.

Młodzież z „Korfantego” w czasie krótkiej wizyty w szpitalu spotkała się z medykami
z pierwszej linii walki z koronawirusem. Na nastolatkach duże wrażenie zrobiły relacje mówiące o autentycznym cierpieniu pacjentów. O tym, że około 80 proc. z nich to osoby niezaszczepione, często żałujące tego, że nie skorzystały z tej możliwości ochrony swojego zdrowia, a czasem życia.

- Lekarze i pielęgniarki do końca walczą o życie i zdrowie i za to należy im się duży szacunek. To nasi bohaterowie - mówiła uczennica „Korfantego” Wiktoria Nadrowska.

Katarzyna Barczyńska-Łukasik