Wizyta w TAD - Piekarni, Cukierni w Pawłowicach

1 gru 2021, 17:47

Ponadto cukiernia słynie z wyśmienitych i wykwintnych tortów, ciast i ciastek, wypiekanych przez mistrzów cukierniczych, według tradycyjnych receptur. Zaangażowanie i starania piekarni-cukierni TAD, zostały docenione w wielu konkursach i plebiscytach, np. Złoty Laur Przewodniczącej Rady i Starosty Pszczyńskiego oraz zwycięzcy III Edycji Konkursu "Firma z Tradycjami" w Gminie Pawłowice. Podczas zajęć uczniowie poznali maszyny do wyrobu ciasta chlebowego. Pracownicy piekarni dokładnie opowiedzieli nam, do czego służą poszczególne urządzenia. Mogliśmy też zapoznać się z kolejnymi etapami wypieku chleba i brać czynny udział na każdym etapie produkcji. Cudowny zapach i aromat samodzielnie upieczonego pieczywa sprawił, że uczniowie poczuli się głodni i z wielkim apetytem zajadali przepyszne, chrupiące bułeczki, przez nich upieczone. Zostaliśmy obdarzeni słodkim podarunkiem - pączkami i pysznymi ciasteczkami oraz wyśmienitym pieczywem. Składamy serdeczne podziękowania dla właścicieli, Państwa Pisarek oraz pracowników piekarni i cukierni za okazaną gościnność i miłą atmosferę.

Żaneta Ciuksa-Macoń