Spotkanie z panią Ewą Trzetrzelewską-Lalik

18 lis 2021, 22:11

Kim jest pani Ewa Trzetrzelewska-Lalik?

Jest współzałożycielką i prezesem firmy POWERICE sp. z o.o., która oferuje komponenty lodów wegańskich ICEVEGA, bogate w zdrowe białko roślinne odpowiednie dla sportowców, osób z alergiami, osób z nietolerancją laktozy.

Pani Ewa Trzetrzelewska-Lalik jest technolożką żywności, uzyskała stopień doktora na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Oprócz sukcesów zawodowych i naukowych Pani Ewa Trzetrzelewska-Lalik jest również miłośnikiem aktywnego stylu życia, wieczną optymistką kochającą wyzwania sportowe. Ma na swoim koncie wiele wyczynów biegowych między innymi Swiss Peak Trail, Harda Suka - jeden z najtrudniejszych triathlonów na świecie czy też Ultramaraton Bieszczadzki.

Podczas spotkania z młodzieżą Korfantego Pani Ewa Trzetrzelewska-Lalik opowiedziała o swoich niektórych sportowych pasjach i projektach. Nietuzinkowym przedsięwzięciem był np. spływ kajakiem rzeką Wisła (prawie 1000 km) i powrót do źródeł tej rzeki rowerem (kolejne 1000 km). Opowieści o ukończonych ultramaratonach i triathlonach, przeżytych przygodach, relacjach z innymi zawodnikami, o walce z własnymi słabościami były prawdziwą „lekcją życia” dla zgromadzonej na prelekcji młodzieży.

Podczas spotkania pani Ewa Trzetrzelewska-Lalik nawiązała do swojego ulubionego motta:

„Nie mów mi, że niebo jest granicą, skoro są ślady stóp na księżycu” (Harlan Coben),

co w kontekście sportowych doświadczeń pokazuje, że pasja i miłość do tego co się robi, może ponieść nas bardzo daleko i być źródłem ogromnej satysfakcji.

Pamiętajcie: życie jest teraz!” tak zakończyła swoje spotkanie z uczniami pani Ewa Trzetrzelewska-Lalik.

Warto również podkreślić, że wizyta w murach naszej szkoły miała charakter sentymentalny, gdyż pani Ewa jest absolwentką Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju.

Małgorzata Lach