Image2.jpg

w Zespole Szkół nr 2 im W. Korfantego

Ogromną zaletą geografii jest jej użyteczność w codziennym życiu. Dzięki umiejętności właściwej interpretacji mapy nawet tej w smartfonie podróż staje się o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza, prognoza pogody bardziej zrozumiała, a żywioły i ekstremalne zjawiska jeszcze bardziej fascynujące…

Jeśli pasjonuje Cię świat i chcesz go poznać bliżej to na lekcjach geografii otworzysz drzwi, które wskażą Ci drogę do poznania jego tajemnic.

Na lekcjach geografii stawiamy na kreatywną naukę, praktyczne działanie i kontakt z profesjonalistami.

Co nas wyróżnia?

• Profesjonalnie wyposażone pracownie geograficzne m.in.tablice multimedialne, laptopy z dostępem do internatu, czy wielofunkcyjne urządzenia drukujące.

• Kreatywność i oryginalność w zdobywaniu wiedzy, rozwijanie samodzielności, innowacyjności i pomysłowości.
  • Bogata kolekcja minerałów, skał i skamieniałości oraz profile różnych typów gleb.
  • Współpraca z profesjonalistami i pasjonatami geografii:

- Spotkanie z absolwentką naszej szkoły, podróżniczką Marzeną Mazij.

- Spotkanie z przyrodnikiem Piotrem Kania z Cysterskiego Parku Krajobrazowego w Rudach Wielkich.

• Cykliczny udział w wykładach naukowych prowadzonych przez profesorów Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz w warsztatach geologicznych prowadzonych w miejscowym Muzeum Geologii Złóż.
  • Praktyczne zajęcia w terenie np. obserwacje i pomiary meteorologiczne za pomocą urządzeń ogródka meteorologicznego.

klatka.jpg

• Zajęcia i warsztaty plenerowe organizowane np. na Górze Żar w Beskidzie Małym, w Planetarium Śląskim w Chorzowie, Palmiarni Miejskiej w Gliwicach czy Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie.
  • Nauka z trendami Eko poprzez udział np. w:

- corocznej akcja sprzątania świata

- obchodach Dni Ziemi

- sadzeniu drzew w sąsiedztwie budynku szkoły

- segregacji śmieci w szkole

- wycieczkach, wyjściach i konkursach związanych z ekologią

Sukcesy naszych uczniów

• Sebastian Kokoszka z Technikum Logistycznego znalazł się wśród pierwszej piątki laureatów V Ogólnopolskiego Turnieju Szkół EKO organizowanego przez Wyższą Szkołę Zarządzania Środowiskiem w Tucholi.

turniej_eko_-logo.png

• Alicja Tokarczyk oraz Klaudia Wierzgoń zostały finalistkami Ogólnopolskiej Olimpiady o Górnym Śląsku.