|
![]() ![]() w Zespole Szkół nr 2 im W. KorfantegoOgromną zaletą geografii jest jej użyteczność w codziennym życiu. Dzięki umiejętności właściwej interpretacji mapy nawet tej w smartfonie podróż staje się o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza, prognoza pogody bardziej zrozumiała, a żywioły i ekstremalne zjawiska jeszcze bardziej fascynujące… Jeśli pasjonuje Cię świat i chcesz go poznać bliżej to na lekcjach geografii otworzysz drzwi, które wskażą Ci drogę do poznania jego tajemnic. Na lekcjach geografii stawiamy na kreatywną naukę, praktyczne działanie i kontakt z profesjonalistami. Co nas wyróżnia?
Ekologiczni i kreatywni - nagroda główna dla ZS Nr 2 18 marca 2022 roku w ramach miejskich obchodów Miesiąca Ekologii Młodzieżowa przeprowadzony został konkurs, do udziału zaproszono wszystkie szkoły w mieście. W Dniu Recyklingu tj. w piątek 18.03 po prezentacji przygotowanych kreacji zostały ogłoszone wyniki konkursu. Nagrodę główną za kreatywny RECYKLING otrzymali uczniowie naszej Szkoły. Kreacja została zaprojektowana i wykonana przez uczniów klasy 2b Technikum. Konkurs na ozdobę świąteczną rozstrzygnięty W naszej szkole został zorganizowany „Konkurs na ekologiczną ozdobę świąteczną”, którego celem było rozwijanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej oraz pobudzenie aktywności twórczej uczniów. Do wykonania ozdoby należało użyć materiałów naturalnych i tchnąć w nie drugie życie. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem. Na holu naszej szkoły wszyscy mieli okazję podziwiać przepiękne prace naszych uczniów. Po podliczeniu głosów oddawanych przez naszą młodzież wyłoniliśmy zwycięzców:
W naszej szkole został zorganizowany Konkurs Fotograficzny „#moje epickie wakacje”. Celem tego konkursu było rozwijanie wśród młodzieży umiejętności obserwacji środowiska naturalnego, jego dokumentowania, interpretacji oraz opisu. Nadesłanych zostało mnóstwo bardzo ciekawych zdjęć, które przedstawiały piękno przyrody zarówno w Polsce jak i na świecie. Po burzliwych naradach wyłoniono najlepsze prace: 1 miejsce Klaudia Adamiak- (Chorwacja) Primosten - „Kosmiczny zachód słońca”
2 miejsce Elena Naperotti- Napoli, Włochy
Marek Lisowski 3 a LO - "Wschód na kamienistej plaży" - fotografia została wykonana w miejscowości Paliouria (Grecja),
Julia Onik 1 e T- Świerki, położone w zachodnio-południowej Polsce w województwie dolnośląskim w powiecie Kłodzkim, dawny kamieniołom.
Zapraszamy również do obejrzenia wszystkich zdjęć nadesłanych w ramach konkursu
Spotkanie z absolwentką naszej szkoły, podróżniczką Marzeną Mazij. Eko - lekcja w CPKRR Wykorzystując piękną aurę jaką zafundował nam tegoroczny październik uczniowie klasy 3 b TP wybrali się na lekcje w terenie przeprowadzoną przez pana mgr Piotra Kania pracownika Parku Krajobrazowym Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich. Podczas warsztatów stacjonarnych młodzież poznała teorię dotycząca form ochrony w Polsce zarówno przyrody ożywionej jak i nieożywionej.Przenosząc się w teren w praktyce mogli obserwować i rozpoznawać osobliwości natury objęte ochroną na terenie parku krajobrazowego. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili także położony w bezpośrednim sąsiedztwie parku Zespół klasztorno-pałacowy Opactwa Cystersów- Zakonu o bogatej historii i kulturze. Dni Ziemi 2021 - jak dzisiaj chronimy przyrodę?W ramach tegorocznych obchodów Dni Ziemi młodzież naszej szkoły wzięła udział w warsztatach przeprowadzonych przez pana Piotra Kanię ekologa i pracownika Parku Krajobrazowego „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich”. Pan Piotr od kilku lat czynnie działa w projektach, których celem jest zachowanie gatunków współcześnie zagrożonych wyginięciem. W oparciu o własne doświadczenia opowiadał o sukcesach swoich działań oraz o porażkach z jakimi musiał się zmierzyć. Zwrócił uwagę na istotę przetrwania gatunku w celu utrzymania ciągłości ekosystemu. Tak często o tym zapominamy… Ziemia jest naszym wspólnym domem, o który możemy zadbać tylko my sami.
Spotkanie z przyrodnikiem Piotrem Kania z Cysterskiego Parku Krajobrazowego w Rudach Wielkich.
- corocznej akcja sprzątania świata - obchodach Dni Ziemi - sadzeniu drzew w sąsiedztwie budynku szkoły - segregacji śmieci w szkole - wycieczkach, wyjściach i konkursach związanych z ekologią Młodzież z "Korfantego" w akcji Sprzątanie świata W teorii wszyscy doskonale wiemy, jak ważne są działania proekologiczne. Mamy świadomość tego, że powinniśmy zrezygnować z korzystania z plastikowych torebek czy słomek do picia, że należy pamiętać o oszczędzaniu energii i segregowaniu śmieci. A jak jest w praktyce? Przekonaliśmy się o tym szybko wychodząc na zewnątrz Jak każdego roku i tym razem aktywnie włączając się akcję SPRZĄTANIE ŚWIATA. Trochę teorii.. O tym jak ważna jest segregacja odpadów i dlaczego musimy ją stosować dowiedzieliśmy się z wystawy udostępnionej w holu szkoły, która promowała zasady właściwej segregacji. Aby odpady trafiały do właściwych pojemników, bo kiedy trafiają do nieodpowiedniego pojemnika, stają się zanieczyszczeniem, zamiast wstępnie posegregowanym surowcem wtórnym. A teraz już praktyka… Im więcej zbierzemy tym zdrowiej żyjemy. Podjęliśmy wyzwanie i miedzy 6, a 9 września porządkowaliśmy teren nie tylko wokół naszej szkoły ale również teren OWN gdzie jastrzębska młodzież spędza wolny czas. Oj było co segregować i sprzątać … Sukcesy naszych uczniów
|
|