Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

12 lut 2022, 13:50

„Przez żołądek do serca” – kolejna edycja konkursu

Walentynkowe zmagania gastronomiczne stały się już tradycją w Korfantym. W tym roku hasłem przewodnim konkursu było „KARMELOWE LOVE”. Jak zawsze nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania, wykazali się pomysłowością i kreatywnością a przygotowane desery wyglądały naprawdę imponująco.
12 lut 2022, 13:30

Warsztaty jogi dla nauczycieli

Uczestniczki szkolenia w Barcelonie "Yoga and Meditation for Educators: Be a Great Teacher, Be Your Best Self" zorganizowały warsztaty jogi dla nauczycieli w ramach działań projektu "Kunszt nowoczesnego nauczyciele gwarancją sukcesu uczniów".
11 lut 2022, 20:32

Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP

1 oraz 2 lutego br. odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP”. Spotkania prowadził dr Tomasz Kasprowicz. Uczniowie klasy II a T mieli okazję poznać zasady elektronicznego bezpieczeństwa transakcji.
11 lut 2022, 12:42

Zaproszenie bilbioteki szkolnej

W Roku Romantyzmu Polskiego biblioteka szkolna organizuje spotkanie z poezją romantyczną. Zapraszamy wszystkich do interpretacji głosowej wybranego wiersza epoki romantyzmu. Najciekawsze wykonania wykorzystamy w montażu słowno - muzycznym. Wszystkie próby będą nagrodzone! Na zgłoszenia czekamy od 28 lutego.
11 lut 2022, 11:57

Konkurs biblioteki szkolnej

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na maskotkę biblioteki Zespołu Szkół Nr 2. Prace należy składać w bibliotece do 10 marca 2022 r. Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda. Szczegóły w Regulaminie. Zapraszamy!
11 lut 2022, 11:35

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego

17 listopada 2021 roku uczniowie z naszej szkoły zmierzyli się z zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund. W konkursie uczestniczyło 2771 uczniów z 196 szkół.
1 lut 2022, 22:48

Sukcesy ekonomistów w Olimpiadzie Przedsiębiorczości

Z przyjemnością informujemy, że trzech uczniów z klasy III A TG – Sara Waliczek, Marta Mazur oraz Tomasz Mierzwiński zakwalifikowali się do etapu okręgowego ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości.