Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

27 lut 2022, 20:35

WIOSNA tuż, tuż .... - konkurs fotografii przyrodniczej

Ten konkurs jest dla wszystkich, którzy nie tylko lubią robić zdjęcia, ale są także dobrymi obserwatorami otaczającego nas środowiska. Zrób fotkę, na której ukażesz budzącą się do życia przyrodę (może to być obiekt roślinny lub zwierzęcy- bez wizerunku osób).
26 lut 2022, 20:28

Solidarni z Ukrainą

Ukraina walczy i rozpaczliwie potrzebuje naszego wsparcia. Nie jesteśmy obojętni. Z napięciem śledzimy informacje z frontu i bardzo chcemy pomóc. W akcje włączają się nauczyciele i uczniowie wielu szkół. Koordynatorem pomocy w Korfantym jest pani Katarzyna Śnieg, która w czasie weekendu udaje się do przejścia granicznego w Medyce z konwojem pomocy humanitarnej. Od poniedziałku na holu szkoły udostępnione będzie miejsce, gdzie można przynosić odzież, żywność trwałą i środki higieny osobistej. Pomóżmy Ukraińcom przetrwać koszmar wojny. Katarzyna Gibes
23 lut 2022, 20:55

Tłusty czwartek

W tym dniu wielu z nas, bez wyrzutów sumienia, zajada się słodkościami. Oczywiście największą popularnością cieszą się pączki, ale również faworki i inne smaczne wypieki.
12 lut 2022, 13:50

„Przez żołądek do serca” – kolejna edycja konkursu

Walentynkowe zmagania gastronomiczne stały się już tradycją w Korfantym. W tym roku hasłem przewodnim konkursu było „KARMELOWE LOVE”. Jak zawsze nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania, wykazali się pomysłowością i kreatywnością a przygotowane desery wyglądały naprawdę imponująco.
12 lut 2022, 13:30

Warsztaty jogi dla nauczycieli

Uczestniczki szkolenia w Barcelonie "Yoga and Meditation for Educators: Be a Great Teacher, Be Your Best Self" zorganizowały warsztaty jogi dla nauczycieli w ramach działań projektu "Kunszt nowoczesnego nauczyciele gwarancją sukcesu uczniów".
11 lut 2022, 20:32

Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP

1 oraz 2 lutego br. odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP”. Spotkania prowadził dr Tomasz Kasprowicz. Uczniowie klasy II a T mieli okazję poznać zasady elektronicznego bezpieczeństwa transakcji.
11 lut 2022, 12:42

Zaproszenie bilbioteki szkolnej

W Roku Romantyzmu Polskiego biblioteka szkolna organizuje spotkanie z poezją romantyczną. Zapraszamy wszystkich do interpretacji głosowej wybranego wiersza epoki romantyzmu. Najciekawsze wykonania wykorzystamy w montażu słowno - muzycznym. Wszystkie próby będą nagrodzone! Na zgłoszenia czekamy od 28 lutego.