Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Technik ekonomista

Wybierając Technikum nabędziesz ciekawe i przydatne


kwalifikacje
zawodowe!


Kształcąc się w zawodzie technik ekonomista:

 • poznasz programy księgowe, magazynowe, kadrowe wykorzystywane na co dzień w firmach, tajniki reklamy oraz marketingu - to wiedza i umiejętności niezwykle praktyczne we współczesnym świecie,
 • nauczysz się uruchamiać działalność gospodarczą, będziesz umiał rozliczać się z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych,
 • zdobędziesz szerokie doświadczenie, odbywając miesięczne praktyki zawodowe gwarantowane przez szkołę, czekają na Ciebie firmy produkcyjne i handlowe, biura rachunkowe, banki, Urząd Skarbowy, Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój, Urzędy Gmin.

Wybierając ten zawód masz możliwość uzyskać kwalifikacje zawodowe w zakresie:

 • EKA.04. Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej
 • EKA.05. Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych

Po ukończeniu nauki w zawodzie technik ekonomista będzie przygotowany do:

Image2.jpg

UMOWA PATRONACKA

Zespół Szkół Nr 2 oraz przedstawiciele firmy SACHS TRANS INTERNATIONAL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością podpisali Umowę Partnerską regulującą zasady współpracy i dobrych praktyk między stronami. Firma SACHS TRANS objęła swoim patronatem uczniów Szkoły kształcących się w zawodzie technik logistyk oraz technik ekonomista.


Image1.jpg

Uczniowie na miesięcznych praktykach zawodowych

Uczniowie klas ekonomicznych i logistycznych na praktykach zagranicznych w Portugalii

Co nowego u ekonomistów?

Staże zagraniczne ekonomistów w Portugalii

Grupa 12 ekonomistów w marcu 2023 roku zrealizowała praktyki zagraniczne w pięknej Lizbonie. 2-tygodniowy pobyt w Portugalii był świetną okazją do zdobywania nowych kompetencji zawodowych, doskonalenia języka angielskiego i poznawania kultury i tradycji innego kraju.

W przyszłym roku kolejna grupa ekonomistów wyjedzie na zagraniczne praktyki zawodowe.

Projekt edukacyjny „Porwani przez ekonomię”

W Korfantym od lutego 2023 r. jest realizowany we współpracy z Warszawskim Instytutem Bankowości oraz mBankiem, projekt „Porwani przez ekonomię”, którego celem jest zwiększenie świadomości ekonomicznej młodych Polaków i wsparcie procesu edukacji ekonomicznej w szkołach. W ramach Projektu realizowane są zajęcia o tematyce ekonomicznej, na których nauczyciele i uczniowie korzystają z udostępnianych nieodpłatnie treści książki prof. W. Orłowskiego oraz z licznych cyfrowych narzędzi wspierających nauczanie.

Ekonomiczna wycieczka do Krakowa


Ekonomiści zdobyli V miejsce w kraju

W wielkim finale Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” trójka ekonomistów: Klaudia Liberda, Marta Mazur i Tomasz Mierzwiński, reprezentowali województwo śląskie, zdobyli bardzo wysoką notę punktową i są zwolnieni z części teoretycznej egzaminu zawodowego.

Gratulujemy!

Banknot prawdziwy czy fałszywy? My wiemy jak to sprawdzić!

Uczniowie klasy II a T uczestniczyli w prelekcji na temat rozpoznawalności fałszywych lub podrobionych polskich banknotów. Podczas spotkania z Panem Bartoszem Łuczywo, przedstawicielem NBP Oddział w Katowicach, uczniowie poznali sposoby zabezpieczeń banknotów.

Nie zwalniamy tempa! Mamy kolejne sukcesy!

Młodzi ekonomiści zaprezentowali bardzo dobre przygotowanie merytoryczne w konkursie. A na wyróżnienie zasługuje Patryk Molewski, który zajął 8 miejsce i uzyskał tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach.

uczniowie.jpg

Realizujemy projekt z ósmoklasistami "Ekonomiczny challenge z Korfantym"

Jesteśmy w szkołach podstawowych i realizujemy warsztaty ekonomiczne.

autorski_plakat.jpg

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach

W zmaganiach konkursowych Zespół Szkół Nr 2 reprezentowali ekonomiści z klasy III A TG. Uczniowie z Korfantego znaleźli się w dziesiątce osób wyróżnionych, które będą reprezentować województwo śląskie, na etapie centralnym konkursu.

Do finału Olimpiady zakwalifikowali się: Marta Mazur, Tomasz Mierzwiński, Rafał Krzempek oraz Patryk Molewski.

Gratulujemy!

konkurs-wiedzy-o-podatkach_002.jpg

Olimpiada Statystyczna 2021

W listopadzie odbyły się szkolne zawody Olimpiady Statystycznej. Celem olimpiady jest upowszechnienie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społecznych i gospodarczych. Do etapu okręgowego zakwalifikowali się uczniowie klas ekonomicznych: Klaudia Liberda, Marta Mazur, Tomasz Mierzwiński oraz Rafał Krzemek.

Gratulujemy! 

Nowy rok szkolny i nowa aktywność ekonomistów

Już po raz kolejny w Zespole Szkół Nr 2 młodzież klas ekonomicznych realizuje projekt edukacyjny "Lekcje z ZUS”.

6 i 7 października br. koordynator ds. komunikacji społecznej pani Justyna Marszałek – Świtlik przeprowadziła wykłady dla ekonomistów z klasy III ATP. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, jak ważne jest ubezpieczenie podczas aktywności zawodowej, poznali prawa i obowiązki ubezpieczonych oraz osób prowadzących działalność gospodarczą.

Znowu złapaliśmy BAKCYLA

Podczas spotkań z wolontariuszami BAKCYLa młodzi ekonomiści dowiedzieli się w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po portalach społecznościowych, co zrobić w przypadku zgubienia dokumentów, czy też jak budować bezpieczne hasła. Co ciekawe, młodzież przekonała się jak łatwo ulec technikum manipulacyjnym i udostępnić swój numer PESEL.

Warto zwiększać swoje bezpieczeństwo w sieci!

nbs.04.2018.foto_.046.450.jpg

Lekcje online z Podstaw ekonomii nie muszą być nudne. 

Wykorzystując aplikacje zostajemy milionerami!

Sukces na Bank

Trwa pandemia, ale my nie zwalniamy.

W tym roku po raz pierwszy młodzi ekonomiści Korfantego podjęli zmagania w turnieju SUKCES NA BANK.Organizatorem projektu est Fundacja BIT MASTERS oraz Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej

cloud_002.jpg

Pogodna statystyka

Ekonomiści z pierwszej klasy wykorzystali umiejętność obliczania wskaźników struktury do oceny klasowego SAMOPOCZUCIA I POGODY DUCHA. Młodzież przekonała się tym samym, że statystyka nie musi być nudna i straszyć wzorami.

Image1.jpg

Lekcje online z ekspertami świata finansów

W lutym 2021 roku w Korfantym rozpoczął się cykl lekcji online w ramach programu edukacyjnego BAKCYL. Zadaniem programu jest poszerzanie wiedzy ekonomicznej i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni a także przybliżenie uczniom codziennego świata finansów. Młodzież Korfantego mogła nie tylko wykazać się wiedzą ekonomiczną, ale i zrozumieć jak ważne jest świadome korzystanie z usług finansowych.

Ruch to zdrowie - ekonomiści to wiedzą!

W czasie zdalnego nauczania uczniowie klasy ekonomicznej i architektonicznej zadbali o ruch i zdrowie. To się po prostu opłaca! Młodzież wraz z wychowawcą Małgorzatą Lach wzmacniali swoją kondycję na lodowisku "Jastor".

ACK_20201222-26_0039_002.jpg

Ekonomiści społecznie

W pierwszych dniach października 2020 roku uczniowie Korfantego realizowali projekt z zakresu ekonomii
pt. „Poznaj przedsiębiorstwo społeczne – społeczno-ekonomiczna TIK-owa gra terenowa”.

Uczniowie poprzez zabawę i gry edukacyjne, poznawali podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomii społecznej, które
w założeniu wykorzystają na dalszym etapie kształcenia oraz w dorosłym życiu.

120840938_949492238875719_7916934928266925900_n.jpg

Ekonomiści w wojewódzkim etapie Olimpiady online

Na platformie testportal.pl 19 czerwca przeprowadzony został II etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Naszą szkołę reprezentowali młodzi ekonomiści: Paulina Kokot uczennica klasy III A T, Marta Mazur oraz Rafał Krzempek uczniowie klasy I A TG.

Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie czyli
z sukcesami ekonomicznymi.

https://jastrzebieonline.pl/news,15000,Sukcesy ekonomistów

Warsztaty ekonomiczne dla uczniów szkół podstawowych

Na początku marca 2020 roku w Zespole Szkół Nr 2 odbyły się warsztaty ekonomiczne, w których uczestniczyli uczniowie z dwóch jastrzębskich szkół podstawowych.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania zawodu technik ekonomista oraz technik logistyk.

Podczas warsztatów ekonomicznych uczniowie mogli dokładnie zapoznać się z polskimi z banknotami obiegowymi oraz podstawowymi zasadami funkcjonowania firmy. Młodzież mogła ustalić przychody nowo założonej firmy „Pyszny sukces” przychody jej koszty oraz miesięczny zysk.

Ekonomiście praktycznie o ZUS-ie

U ekonomistów wciąż się coś dzieje!

25 lutego 2020r. ekonomiści z klasy II a T uczestniczyli w prelekcji pt. „Świadczenia wypłacane przez ZUS”. Praktyczne ćwiczenia obejmowały zagadnienia tworzące ramy projektu edukacyjnego „ Lekcje z ZUS” .

Mamy kolejny sukces w Śląskim Konkursie Wiedzy o Podatkach

Miło nam poinformować, że do II etapu XII Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach zaproszenie otrzymało 3 ekonomistów z Korfantego: Marcin Kukla uczeń klasy IV a T, uczennica – Julia Długosz z klasy III a T oraz Tomasz Mierzwiński uczeń z klasy I A TG.

Gratulujemy!

Spotkanie ze "Statystyką"

„Statystyka mnie nie dotyczy” – nic bardziej mylnego! Statystyka obejmuje dziś wiele dziedzin życia: ekonomię, sport, przemysł, medycynę a nawet prognozowanie pogody. Dane zbierane w ankietach, wywiadach czy obserwacjach stanowią podstawę podejmowania decyzji przez przedsiębiorców. O znaczeniu statystki mogli przekonać się ekonomiści Korfantego, uczestnicząc w lutym 2020 roku w zajęciach prowadzonych przez pracowników  Urzędu Statystycznego w Rybniku.

Ekonomista z Korfantego w gronie najlepszych olimpijczyków ze Śląska

Do okręgowego etapu Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zakwalifikował się Marcin Kukla, uczeń klasy IV AT, który znalazł się gronie najlepszych ekonomistów ze Śląska.

Gratulujemy!

Ekonomiści Korfantego rozliczają podatki online

11 grudnia br. uczniowie klas ekonomicznych uczestniczyli w prelekcji pt. „Rozliczaj podatki online”.

Młodzież Korfantego miała okazje poznać praktyczną stronę działania portalu podatkowego podatki.gov.pl, jako źródła informacji podatkowej i rozliczania się online.

Ekonomiści na World Press Photo 2019

11 grudnia 2019 roku uczniowie klas ekonomicznych mieli okazję obejrzeć unikatową wystawę World Press Photo w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. To jedyne miejsce w Polsce i jedno ze stu na świecie prezentujące blisko 200 zdjęć nagrodzonych lub wyróżnionych fotografów z całego świata.

Wyróżnienie dla ekonomistki

Ekonomistka Paulina Kokot z klasy III a T udowodniła, że zna swoje prawa na rynku pracy. 10 grudnia 2019r. w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Katowicach odbył się II etap ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp - „Poznaj swoje prawa w pracy".

W konkursie rywalizowało prawie 50 uczniów z obszaru woj. śląskiego, którzy zakwalifikowali się do etapu drugiego.

Młodzi ekonomiści na Uniwersytecie

26 listopada 2019 roku uczniowie klasy II a T wzięli udział w Dniach Otwartych zorganizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Młodzi ekonomiści mieli okazję poczuć się prawdziwymi studentami zasiadając w auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych i uczestnicząc w wykładach.

Ekonomiści na podium

8 listopada 2019r. odbyła się piąta edycja Olimpiady „Zostań RACHMISTRZEM”, zorganizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. W zmaganiach księgowych wzięło udział ok. 100 uczniów z różnych szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa Śląskiego.

Młode ekonomistki z Korfantego drużynowo zajęły III miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się w pierwszej dziesiątce.

Ekonomiści na praktykach zagranicznych w Portugalii

W marcu 2019 roku kolejna grupa uczniów klas ekonomicznych zdobywała doświadczanie poza granicami kraju. Tym rzem młodzi ekonomiści doskonaliła swoje umiejętności w pięknej Lizbonie.

Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości

20 marca 2019 r. odbyła się szesnasta edycja programu. Uczestniczyli w niej ekonomiści klasy III a T.

Poprzez udział w programie uczniowie mieli możliwość:

 • odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne,
 • zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
 • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
 • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
 • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Śląski konkurs wiedzy o podatkach - znowu tam jesteśmy!

Miło nam poinformować, że do II etapu XI Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach zaproszenie otrzymało 9 osób z Korfantego: Martyna Gatner, Mirela Nalik, Dawid Barchański, Wojciech Dziki, Marcin Kukla, Jakub Nowak uczniowie z klasy III A T oraz Julia Długosz, Paulina Kokot, Klaudia Pisarska uczennice z klasy II A T.

Młodzi i kompetentni

W grudniu br. uczniowie klasy III AT wzięli udział w warsztatach z zakresu edukacji ekonomicznej. Spotkanie było pod hasłem - „Start’upy i ich znaczenie w gospodarce”. Warsztaty odbyły się w ramach realizowanego projektu edukacyjnego - MŁODZI I KOMPETENTNI, którego organizatorami są Fundacja Edukacji Przedsiębiorczej w Chorzowie oraz Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie. 

Celem projektu jest rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego kompetencji w zakresie przedsiębiorczości,samozatrudnienia oraz pozostałych kompetencji kluczowych i umiejętności praktycznych tj. kreatywności, uczenia się, budowania relacji społecznych,planowania i organizacji. Zajęcia prowadził pan Arkadiusz Wawreczko, wykładowca GWSP w Chorzowie. Start-up brzmi dość obco i niejasno. Wiele młodych osób zastanawia się, czy wiązać się z konkretną firmą i tam realizować swoje projekty, czy swój zapał i pomysły wykorzystać zakładając autorski biznes. Start-up to szansa dla młodych i przedsiębiorczych, którzy chętnie podejmują ryzyko. 

Zespoły młodych ekonomistów, pracowali metodą mapy myśli i opracowali własne innowacyjne pomysły prowadzenia firm według założeń „start' upu”. A kreatywność młodzieży Korfantego, zaskoczyła samego wykładowcę i może powstał już pomysł na biznes !!!

Biznesplan Korfantego najlepszy w mieście

W październiku 2018r. odbyło się uroczyste podsumowanie Jastrzębskiego Tygodnia Kariery 2018. Podsumowane zostały wszystkie projekty objęte tą akcją, realizowane pod hasłem "Bądź architektem swojego szczęścia!".

Dużym wyróżnieniem dla naszej szkoły było zajęcie I miejsca w miejskim konkursie Moja Firma – Moja Praca. Korfantego reprezentowali uczniowie z klasy III a T: Martyna Gatner, Mirela Nalik i Jakub Nowak.

Drużyna miała za zadanie opracować biznesplan możliwy do zrealizowania na rynku jastrzębskim. Młodzież postawiła na działalność usługową połączoną z rozwojem kultury Miasta Jastrzębie – Zdrój. Rynek docelowy planowanego przedsięwzięcia gospodarczego to głównie osoby młode, ale oferta dotyczyła także seniorów naszego miasta.
Pomysł na taką właśnie działalność gospodarczą zainteresował nie tylko jury konkurs, ale również prezydent Miasta Jastrzębie – Zdrój – panią Annę Hetman, która przekazała gratulacje uczniom.

Odpowiedzialny biznes? Warto wiedzieć więcej!

Z takiego założenia wyszła uczennica drugiej klasy ekonomicznej – Martyna Gatner, która postanowiła poszerzyć swoją wiedzę na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i wzięła udział w konkursie, który skierowany był do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Pomysły na e-biznes uczniów klas ekonomicznych

26 marca w auli Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Rybniku odbył się II etap Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej - Start do własnego biznesu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był "e-biznes dziś i jutro".

Reprezentacja Korfantego zaprezentowała ciekawy pomysł na internetowy sklep ze zdrową żywnością „Frutek” oraz oryginalną inicjatywę sklepu charity shop, który łączyć ma działalność gospodarczą i charytatywną.

Ekonomiści poznają tajniki autoprezentacji

14 marca w auli Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Rybniku odbył się wykład otwarty „Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych”. W wykładzie wzięła udział młodzież klas ekonomicznych naszej szkoły, w tym uczniowie, którzy zakwalifikowali się do II etapu Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej - Start do własnego biznesu.

Spotkanie z człowiekiem z pasją

Spotkanie z panem Rafałem Sonikiem wywarło na ekonomistach spore wrażenie. Rafał Sonik to zwycięzca legendarnego Rajdu Dakar w kategorii quadów (w 2015 roku), sześciokrotny zwycięzca w Pucharze Świata FIM, zdobywca sześciu tytułów mistrza kraju. Rafał Sonik to nie tylko sportowiec, to również, jak zwykł o sobie mówić, organiczny przedsiębiorca , właściciel firmy Gemini Holding Sp. z o. o. zajmującej się budową i zarządzaniem centrami handlowymi na południu Polski. Nie każdy wie, że to Rafał Sonik sprowadzał do Polski tak liczące się marki jak McDonald’s czy British Petroleum (stacje BP).Dla pana Sonika najważniejsza jest praca z ludźmi i wiara w to, że tkwi w nich spory potencjał, wart dostrzeżenia i doceniania w codziennej pracy. Spotkanie pokazało młodym ludziom, że zaangażowaniem, solidną pracą, świetną organizacją, ale i pokorą można osiągnąć cele. Jak sam twierdzi , na sukces składa się 20% talentu i 10% szczęścia. A pozostała część? To pracowitość i pilność.

Spotkanie było nie tylko świetną lekcją przedsiębiorczości, ale i możliwością poznania człowieka z pasją, który potrafi łączyć biznes z działalnością społeczną.

I i II miejsce należy do naszych ekonomistów

W październiku 2017 roku uczennice klasy III a T Katarzyna Czyż oraz Agnieszka Bojar zdobyły I oraz II miejsce w międzyszkolnym konkursie „Moje szanse na rynku pracy”.

Gratulujemy !

Warsztaty dla ekonomistów

Jak napisać dobry projekt, który zapewni sukces w biznesie? Jak wypełnić wniosek o dofinansowanie swojego pomysłu na własną firmę? Odpowiedzi na te pytania poszukiwali uczniowie klasy ekonomicznej w ramach warsztatów zorganizowanych przez przedstawicieli Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Rybniku.

18 maja 2017 roku w ramach warsztatów młodzież wymyślała swoje własne miejscowości, określała ich infrastrukturę, a następnie w zależności od występujących tam problemów konstruowała wniosek o dotację unijną. Był to czas nie tylko pozyskiwania nowych umiejętności, ale również świetnej organizacji i zabawy. Przedstawiciele Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Rybniku zaplanowali szereg zadań, których celem było wykazanie, jak ważny jest podział zadań w grupie oraz wzajemna współpraca i komunikacja.

Jest podium w Finale Młodzieżowego Lidera Biznesu 2017

Martyna Gatner, uczennica pierwszej klasy ekonomicznej, przeszła z sukcesem przez III etapy regionalnego konkursu "Młodzieżowy Lider Biznesu" i zdobyła III miejsce. W konkursie więzło udział 318 uczestników z 46 szkół.

Gratulujemy !

Ekonomiści na stażu w Niemczech

W kwietniu 2017 roku dla 31 osobowej grypy stażystów Dwójki zakończyły się praktyki w niemieckim mieście Chemnitz. Dwutygodniowe staże w ramach Programu Erasmus+ były dla uczniów klas ekonomicznych, gastronomicznych i logistycznych okazją do doskonalenia języków obcych oraz szansą zdobycia nowych doświadczeń zawodowych.

Podczas trwania stażu uczniowie klas ekonomicznych pracując w firmie F+U Sachsen gGmbH przygotowywali niemiecką dokumentacją handlową (zamówienia, potwierdzenia zamówienia, umowy o dostawę, faktury), uczyli się również podejmować zyskowne decyzje ekonomiczne, które uwzględniały możliwości produkcyjne firmy, jej zasoby finansowe oraz kadrowe.

Uczniowie klasy ekonomicznej założyli swoją firmę

ZAMIENIAMY TEORIĘ NA PRAKTYKĘ!

Grupa uczniów kształcących się w zawodzie technik ekonomista założyła firmę MoDe MaKe Sp.j. w ramach Programu Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo. Działalność gospodarcza prowadzona jest zgodnie z przepisami obowiązującymi każdego przedsiębiorcę, uczniowie płacą podatki i rozliczają się z ZUS.

Ich działalność opiera się na sprzedaży T-shirtów z własnoręcznie wykonanymi zdobieniami. Realizowane są również zamówienia indywidualne klientów. Zapraszamy na Facebooka, aby zapoznać się z pełną ofertą firmy.

W grudniu młodzi przedsiębiorcy zorganizowali na terenie szkoły pokaz mody, przybliżając w ten sposób ofertę firmy uczniom i nauczycielom Dwójki.

II miejsce w  Konkursie Wiedzy Ekonomicznej

1 marca 2017r. w auli Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku odbył się Finał Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej „Start do własnego biznesu”.

12 drużyn z sześciu szkół ponadgimnazjalnych podjęło wyzwanie przygotowania profesjonalnego biznesplanu - pomysłu na swoją firmę. Ekonomiści Dwójki - Agnieszka Bojar oraz Oskar Wasilewski - stanęli na podium i zajęli II miejsce.

Gratulujemy!

Ekonomiści wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Aukcja na rzecz WOSP stała się doskonałą okazją do zaprezentowania uruchomionej przez uczniów klasy ekonomicznej firmy MoDo Make Sp.j. Uczniowie zaoferowali na licytacji dwa własnoręcznie zdobione T-shirty. Cały dochód z gorącej licytacji zasilił oczywiście konto orkiestry.

Ekonomiści na miesięcznych praktykach zawodowych - zobacz filmy


Staże zagraniczne w Niemczech - zobacz film 

Uczennice klas ekonomicznych
wygrały konkurs i wyjechała do Brukseli

Wybrane sukcesy ekonomiczne

 • I i II miejsce w konkursie w międzyszkolnym konkursieMoje szanse na rynku pracy”
 • II miejsce w konkursie "Moje szanse na rynku pracy"
 • I i III miejsce w finale konkursu Młodzieżowy Lider Biznesu
 • I i II miejsce w konkursie "Gra uliczna" w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery
 • IV, VII oraz XI miejsce w V Ogólnopolskim Finale Wiedzy o Podatkach
 • I miejsce w województwie w Śląskim Konkursie Wiedzy o Podatkach
 • IV miejsce w województwie w Śląskim Konkursie Wiedzy o Podatkach
 • II miejsce w województwie w konkursie Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych
 • I miejsce na Młodzieżowych Targach Przedsiębiorczości i zdobycie tytułu GAZELKI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
 • II miejsce w I Wojewódzkim Turnieju Debat Oksfordzkich w obszarze CSR – Społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw
 • I miejsce w kategorii województwa w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu w Szczecinie „Najlepsza interpretacja składnika kompetencji”
 • I miejsce w wojewódzkim Konkursie „Ruszaj po Euro”
 • zakwalifikowanie się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

Galeria zdjęć

Do pobrania:

1. Dziennik kancelaryjny

2. System bezdziennikowy

3. Rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe

4. Umowa o pracę

5. Formatowanie warunkowe

6. Tabele przestawne

7. Zapytanie ofertowe i oferta

8. Zamówienie

9. Protokół odbioru towaru

10. Umowa zlecenie i umowa o dzieło

Test - zatrudnienie

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScM3dOkxD...

Najważniejsze pojęcia informatyczne

https://learningapps.org/watch?v=pzs4bpx3n23

Kraje Unii Europejskiej

Produkt - krzyżówka

https://learningapps.org/display?v=pvzxmwvjt23

Test - etap pisemny, EKA 05

Test - etap pisemny, EKA 04

Arkusz EKA.04 -czerwiec 2021

Arkusz EKA.04 - styczeń 2022

Arkusz EKA.04 - styczeń 2023

Arkusz EKA.04 - czerwiec 2023

Arkusz EKA.04 - rok 2019

Arkusz EKA.04 - rok 2021