Niwelator, teodolit, tachimetr… i nie tylko

W ramach projektu „Profesjonalne pracownie 3 w Jastrzębiu-Zdroju” pracownia dla zawodu technik architektury krajobrazu w Zespole Szkół nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju otrzymała sprzęt potrzebny do praktycznej nauki zawodu. Młodzi adepci niełatwego fachu będą mieć do swojej dyspozycji między innymi podświetlaną deskę kreślarską, niwelator, teodolit i tachimetr. Całości dopełniają drobniejsze, ale niezbędne akcesoria i pomoce oraz, co równie ważne, oprogramowanie komputerowe wykorzystywane do projektowania, rysunków technicznych czy kosztorysowania.

Oto pełna lista zakupionych pomocy naukowych:

Zestaw urządzeń elektronicznych do celów edukacyjnych:

• Monitor interaktywny
  • Zestaw komputerowy wraz z oprogramowaniem biurowym
  • Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem i kopiarką
  • Ploter

Zestaw wyposażenia meblowego:

• Stolik kreślarski architekta
  • Krzesło obrotowe
  • Tablica szkolna biała sucho ścieralna
  • Tablica flipchart

Zestaw narzędzi ręcznych:

• Cyfrowy aparat fotograficzny
  • Taśma miernicza
  • Szpilki geodezyjne
  • Dalmierz laserowy
  • Busola
  • Węgielnica pryzmatyczna
  • Niwelator Laserowy
  • Teodolit z wyposażeniem
  • Tachimetr z wyposażeniem
  • Tyczka geodezyjna
  • Łata miernicza
  • Wysokościomierz
  • Oprogramowanie do wykonywania rysunków technicznych
  • Oprogramowanie do projektowania terenów zieleni
  • Program do kosztorysowania
  • Podświetlana LED deska kreślarska
  • Sprzęty piśmienniczo-kreślarskie

Celem projektu jest wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej jastrzębskich szkół prowadzących kształcenie zawodowe, służące podniesieniu zdolności uczniów do przyszłego zatrudnienia, a także promocja kształcenia zawodowego.

Wkrótce nowe wyposażenie pojawi się w trzech placówkach. W Zespole Szkół nr 2, oprócz wspomnianej pracowni dla zawodu technika architektury krajobrazu, zakupione zostanie wyposażenie oraz zostanie przeprowadzony remont pracowni dla uczniów klasy hotelarskiej. W Zespole Szkół Zawodowych przeprowadzimy remont pomieszczeń i doposażymy techników samochodowych. Natomiast Zespół Szkół Specjalnych nr 9 doczeka się pracowni dla zawodu pracownik pomocniczy mechanika, technik informatyk oraz pracownik pomocniczy fryzjera.

Wartość projektu to 1 614 850,00 zł, a dofinansowanie wynosi 1 372 622,50 zł (85% ze środków unijnych). Czas realizacji: od grudnia 2020 r. do grudnia 2022 r.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl.

Głównym celem projektu „Profesjonalne Pracownie 3 w Jastrzębiu-Zdroju" będzie zwiększenie kompetencji uczniów szkół kształcących w zawodach poprzez inwestycje w infrastrukturę- utworzenie/doposażenie pracowni w nowoczesny sprzęt, tak aby stworzyć warunki zbliżone do rzeczywistego środowiska pracy zawodowej pod kątem wyposażenia.

Projekt obejmie poniższe szkoły zawodowe:

- Zespół Szkół Zawodowych

• Doposażenie w specjalistyczny sprzęt pracowni techniki samochodowej
  • Remont pomieszczenia na cele pracowni

- Zespół Szkół nr 9 Specjalnych

• Doposażenie pracowni i warsztatów szkolnych dla zwodu pracownik pomocniczy mechanika
  • Doposażenie pracowni komputerowej dla zawodu technik informatyk
  • Doposażenie pracowni dla zawodu pracownik pomocniczy fryzjera

- Zespół Szkół nr 2

• Doposażenie pracowni i warsztatów szkolnych dla zwodu technik architektury krajobrazu
  • Doposażenie pracowni hotelarskiej
  • Remont pomieszczeń na cele pracowni hotelarskiej

Na realizacje projektu nasze miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 1 372 622,50 zł., natomiast koszt całkowity projektu to 1 614 850,00 zł.

• EFRR_kolor_poziom_rgb_002.png