Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

26 kwi 2022, 08:34

Duch Korfantego jest i nadal czuwa…

Wojciech Korfanty to znany mąż stanu uznawany za jednego z sześciu ojców niepodległości naszej ojczyzny. To polityk mocno związany z ziemią śląską, który działał na rzecz jej polskości. Urodził się 20 kwietnia 1873 roku, dlatego w zeszłym tygodniu obchodziliśmy w Zespole Szkół nr 2 Dzień Patrona.
26 kwi 2022, 08:25

Ekonomiści finalistami Olimpiady

17 trzyosobowych zespołów – zwycięzców etapu wojewódzkiego, zmierzyło się 8 kwietnia br. w wielkim finale Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zmagania konkursowe byłe bardzo zacięte, a drużyna reprezentująca Zespół Szkół Nr 2 i jednocześnie województwo śląskie, zdobyła bardzo wysoką notę punktową i uplasowała się tuż za podium, zajmując 5 miejsce w kraju.
24 kwi 2022, 20:11

Zapraszamy do „KORFANTEGO” na spacer po szkole

Szkolny Ośrodek Kariery w przy Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego oferuje Ci pomoc w wyborze Twojej drogi edukacyjno – zawodowej.
24 kwi 2022, 20:02

O zabezpieczeniach i fałszerstwach

Uczniowie klasy II a T uczestniczyli w prelekcji na temat rozpoznawalności fałszywych lub podrobionych banknotów. Podczas spotkania z Panem Bartoszem Łuczywo, przedstawicielem NBP Oddział w Katowicach, uczniowie poznali sposoby zabezpieczeń polskich banknotów.
24 kwi 2022, 17:54

DZIEŃ ZIEMI W KORFANTYM

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, którego celem jest promowanie zachowań chroniących środowisko i uświadamianie ludziom zagrożenia jakie niesie ze sobą konsumpcyjne podejście do życia. Idea troski o naszą planetę łączy ludzi niezależnie od ich poglądów i pochodzenia.
22 kwi 2022, 12:50

Rozstrzygnięto konkurs ekonomiczny

Rozstrzygnięty został konkurs ekonomiczny „W zgodzie w ekologią – mój pomysł na biznes”, który realizowany jest w ramach projektu „Ekonomiczny Challenge z Korfantym”. W konkursie wzięło udział 22 uczniów z jastrzębskich szkół podstawowych.
21 kwi 2022, 19:39

Mistrz Języka Obcego

Z przyjemnością informujemy, że Anna Skwira oraz Bożena Sobik z klasy 3 a TP zajęły 3 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie O Laur Mistrza Języka Obcego w kategorii język niemiecki.