Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

15 kwi 2022, 12:54

Botaniczna Wielkanoc

Święta wielkanocne są wiosenne: radosne i kolorowe, głównie dzięki kwitnącym wtedy roślinom cebulowym, forsycji i wierzbowym baziom. Jednak to nie tylko te rośliny posiadają bogatą świąteczną symbolikę.
12 kwi 2022, 20:58

Kurs animatora czasu wolnego

Zdobyć pracę, która będzie przyjemnością, zabawą i do tego dobrze płatnym zajęciem? To możliwe, szczególnie jeśli jest to zajęcie animatora czasu wolnego.
12 kwi 2022, 15:52

Konkurs wielkanocny

W ramach propagowania szkolnictwa zawodowego branży HGT – Hotelarsko-Gastronomicznej Uczniowie uczący się w zawodzie Technik hotelarstwa przy Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego wraz z nauczycielami zaprosili uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie: „Najpiękniejszy stroik świąteczny”.
12 kwi 2022, 15:45

Konkurs stołów wielkanocnych

W poniedziałek 11 kwietnia odbył się szkolny konkurs na „Stół Wielkanocny Inaczej”. Konkurs miał na celu pielęgnowanie tradycji wielkanocnych, stworzenie możliwości prezentacji ozdób, a zarazem rozwijanie aktywności twórczej i wrażliwości estetycznej wśród uczniów.
12 kwi 2022, 08:14

„Marzec’68”

Uczniowie naszej szkoły obejrzeli w kinie „Centrum” film o jednym z największych kryzysów społeczno – politycznych czasów PRL –u.
8 kwi 2022, 13:02

Kolejne spotkanie ze sztuką

Klasa 3 a TP odwiedziła Galerię Miejskiego Ośrodka Kultury w celu obejrzenia wystawy pt. ”Świat papierowego splotu.”
7 kwi 2022, 21:25

Konkurs "Wiosna tuż, tuż" rozstrzygniety!

Konkurs fotografii przyrodniczej zachęcał uczniów do szukania pierwszych oznak budzącej się do życia przyrody, kiedy za oknem temperatura i krajobraz ciągle jeszcze przypominały bardziej zimę niż wyczekiwaną wiosnę.