Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

31 mar 2022, 20:53

Międzynarodowy Dzień Frankofonii

Każdego roku w marcu świętowany jest Międzynarodowy Dzień Frankofonii. Z tej okazji w 29 marca 2022r. już po raz kolejny odbył się Dzień Frankofonii w naszej szkole, w którym udział wzięły klasy I T i I LO.
31 mar 2022, 17:34

Spotkanie z pisarką

28 marca na sali kinowej odbyło się spotkanie młodzieży klas humanistycznych z pisarką Moniką Sławecką, absolwentką naszej szkoły. Inicjatorem spotkania była pani Katarzyna Barczyńska. Pani Sławecka ukończyła filmoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim, jest też scenarzystką i autorką reportaży – „Hejt”, „Balet ,który niszczy”, „Alkohol.Piekło kobiet,” „Dożywocie”, „ Porwania”.
28 mar 2022, 21:02

Spotkanie z ósmoklasistami

28 marca br. w godzinach popołudniowych naszą szkołę odwiedziła sympatyczna grupa uczniów z klasy VIII b ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Jastrzębiu-Zdroju. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Ekonomiczny challenge z Korfantym”, w którym młodzież przygotowuje się do konkursu "W zgodzie z ekologią - mój pomysł na biznes".
28 mar 2022, 20:03

Szachy w „Korfantym”

W weekend, 26-27 marca, w „Korfantym” odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski - IV Liga Juniorów 2022 (województwo śląskie) pod patronatem Grzegorza Matusiaka – Posła RP, Piotra Szeredy – Przewodniczącego Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój.
28 mar 2022, 19:58

I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym

Za nami finał VI Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego „Uczniowskie Inspiracje Kulinarne 2021/22”. Rozstrzygnięcie poznaliśmy w czwartek 24. marca w Technikum Hotelarsko–Gastronomicznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu. Tematyką wiodącą tej edycji konkursu była „Ryba w roli głównej”.
27 mar 2022, 22:38

Konkurs „Śląsk Perła w Koronie.”

Ze względu na duże zainteresowanie tematyką, przedłużamy przyjmowanie prac do 4 kwietnia. Przypominamy, że konkurs związany jest z setną rocznicą przyłączenia części Górnego Śląska do Polski. Przyjmujemy wszelkie prace plastyczne i literackie, plakaty, wiersze ukazujące czym jest dla nas Śląsk… Prezentacja prac będzie połączona z konkursem wiedzy o Wojciechu Korfantym, organizowanym tradycyjnie przez szkolną bibliotekę. Zespół historyków
27 mar 2022, 20:01

Edukacyjna przygoda z rynkiem kapitałowym

W ubiegłym tygodniu młodzież z klasy II BT rozpoczęła realizację ogólnopolskiego projektu edukacyjnego EduAkacja. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację zasad ekonomii i funkcjonowania rynków kapitałowych wśród młodzieży – przy wsparciu profesjonalistów, na co dzień pracujących w sektorze kapitałowym.