Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

13 lut 2024, 21:15

Spotkania z innymi kulturami

Celem drugiej części Dni Dziedzictwa było poznanie spuścizny innych narodów, przełamywanie stereotypów oraz podejmowanie dialogu w warunkach szkolnych. Na lekcjach historii głos zabrali nasi uczniowie - Daria Havryliuk, Marta Soroka, Yulia Tkachenko, Kateryna Hryhorieva, Hasseeb Sail Oday, Jaromir Stoszek, Viktor Storozhuk.
12 lut 2024, 20:14

BANKIET 50-LECIA SZKOŁY

DRODZY ABSOLWENCI ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2, pragniemy stworzyć okazję do refleksji i wzruszeń, spotkań z dawno niewidzianymi koleżankami i kolegami, odnowienia starych i nawiązania nowych więzów przyjaźni. Będziemy zaszczyceni, jeśli zechcecie przyjąć nasze zaproszenie. Państwa udział w uroczystości będzie dla nas wyróżnieniem i świadectwem sympatii, jaką darzycie naszą szkołę.
12 lut 2024, 20:13

Sukces "Korfantego"

Nasze Technikum Nr 1 zdobyło „Brązową odznakę” w tegorocznym Rankingu Techników Perspektywy 2024. O ponad 100 miejsc poprawiliśmy swoją pozycję w stosunku do roku ubiegłego! Kryteriami w rankingu były sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Każdy sukces wyzwala poczucie zadowolenia i przekonuje o profesjonalizmie, wzmaga też motywację do podejmowania kolejnych zadań w przyszłości.
12 lut 2024, 20:10

Praca.pl rusza z konkursem dla szkół

Praca.pl rusza z konkursem dla szkół, w którym chcemy poznać jaki według uczniów jest zawód godny podziwu i dlaczego. Jesteśmy ciekawi jakie zdanie na ten temat ma nasza młodzież i dzieci, i czy zawody będą się pokrywać, co pozwoli nam sprawdzić, jaka profesja według nich jest najbardziej popularna.
10 lut 2024, 18:52

„Patrzymy w przyszłość”- zakończenie I edycji

23 stycznia 2024 roku w auli szkoły odbyło się uroczyste zakończenie I edycji programu Erasmus + „Patrzymy w przyszłość” połączone z wręczeniem 18 beneficjentom certyfikatów uczestnictwa w mobilności, która miała miejsce w październiku 2023.
9 lut 2024, 12:24

Nasze ekonomistki wśród wyróżnionych

Nasze ekonomistki wśród wyróżnionych Z przyjemnością informujemy, że dwie uczennice klas ekonomicznych – Maja Nowak z klasy IV AT i Liliana Moszczyński z klasy II AT zakwalifikowały się do etapu okręgowego ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości. Etap okręgowy odbędzie się 7 marca br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
6 lut 2024, 21:32

Neurodydaktyka na Teneryfie

W dniach 22-27 stycznia br. miałam możliwość i przyjemność uczestniczenia w kursie metodycznym „Neuroscience: Understand How Your Students Learn” na słonecznej o tej porze roku Teneryfie, w miejscowości San Cristobal de La Laguna. Miejsce realizacji kursu San Cristobal de La Laguna to miasto o kolonialnej architekturze będące światowym dziedzictwem UNESCO oraz pierwsze miasto, które powstało na Wyspach Kanaryjskich.