Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Image2.jpg

W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi
II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1 
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie.

Aktualności

10 kwi 2024, 08:18

Szlakiem Wojciecha Korfantego

Uczniowie klasy 2aT uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Siemianowic Śląskich – rodzinnego miasta patrona Naszej szkoły. Odwiedziliśmy Miejskie Muzeum, które znajduje się w zabytkowym XVIII-wiecznym spichlerzu, w zespole pałacowo-parkowym.
9 kwi 2024, 20:57

Hotelarze na konkursie w Bytomiu

W piątek, 5 kwietnia 2024 roku, uczennice klasy 2FT brały udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Hotelarskiej w Bytomiu. Serdecznie dziękujemy Natalii Szoszce i Kai Węglarz za godne reprezentowanie Naszej Szkoły. Życzymy im dalszych sukcesów! Barbara Omylakowska
8 kwi 2024, 14:14

Zaczynamy rekrutację na staże dla kolejnych klas

Nabór na płatne staże trwa od 8 kwietnia 2024 do 22 kwietnia 2024. W ramach naboru musisz przeczytać regulamin dostępny na stronie szkoły oraz zarejestrować swoje zgłoszenie na staż w systemie (link uczniowie i rodzice otrzymają dziś poprzez system Vulcan).
8 kwi 2024, 12:09

Szkolenie dla rodziców - 10 kwietnia godzina 17:00

Szanowni Rodzice, zapraszamy na szkolenie dr Macieja Dębskiego na temat rozsądnego korzystania z sieci. Temat jest bardzo aktualny, wiemy jak wiele osób, zwłaszcza młodych, nadużywa Internetu. Bardzo nam zależy na licznym Państwa udziale. Szkolenie zostało dla Państwa opłacone ze środków pozyskanych z programu Fundacji Św. Mikołaja "Pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży". Serdecznie polecamy to spotkanie i zachęcamy do skorzystania z porad specjalisty.
8 kwi 2024, 12:06

Dotacja Fundacji Świętego Mikołaja

Miło nam jest poinformować, że udało nam się pozyskać środki finansowe Fundacji Świętego Mikołaja na działania profilaktyczne dla uczniów i rodziców naszej szkoły. W ramach dotacji do czerwca br. możemy przeprowadzić ciekawe warsztaty, szkolenia i akcje o charakterze profilaktycznym. Możemy także sfinansować indywidualne konsultacje ze specjalistami poradni zdrowia psychicznego. Najbliższe działanie to psychoedukacja rodziców. O wszystkich wydarzeniach będziemy na bieżąco informować. Zespół pedagogów i psychologów
8 kwi 2024, 11:58

Akcji budzenia świadomości autyzmu

4 kwietnia 2024r. uczniowie naszej szkoły z wielka radością przyłączyli się do Akcji budzenia świadomości autyzmu w Jastrzębiu Zdroju. Jej pomysłodawcą było Przedszkole Specjalne im. Małych Bohaterów w Jastrzębiu Zdroju.
3 kwi 2024, 19:33

Sukcesy językowe naszych uczennic

Z przyjemnością informujemy, że Daria Przybył z kl. 4b LO uzyskała V miejsce (język angielski, opiekun pani Aneta Cholewa) oraz Anna Skwira z 5a TP VIII miejsce (język niemiecki, opiekun pani Wiesława Dziendziel) w XVII Konkursie Językowym na Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu.