Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

10 maj 2024, 12:54

Wycieczka do Londynu

Chcielibyśmy podzielić się z Wami relacją z niedawnej wycieczki naszych uczniów do Londynu, która odbyła się w dniach 21-26 kwietnia. Wycieczka ta była nie tylko okazją do odpoczynku od codziennych zajęć lekcyjnych, ale także cenną lekcją historii, kultury i sztuki dla naszych uczniów.
9 maj 2024, 21:22

Biologia w gliwickiej palmiarni

Klasy I C LO i I C T odbyły terenową lekcje biologii w gliwickiej palmiarni. Uczniowie w towarzystwie przewodników zwiedzili 5 pawilonów. W pawilonie roślin użytkowych mogli poznać w „całości” rośliny, które wykorzystujemy w naszej kuchni i życiu codziennym: granaty, pomarańcze, pieprz, pomelo, goździki, kawę itp.
6 maj 2024, 21:37

Powodzenia na maturze!

Tegorocznym maturzystom życzymy połamania piór, wiary we własne siły oraz świetnych wyników zarówno w części pisemnej, jak i ustnej. Trzymamy za Was kciuki! Powodzenia!
30 kwi 2024, 22:18

DZIEŃ OTWARTY W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2

30 kwietnia w ramach Dni Otwartych gościliśmy w „Korfantym” tegorocznych absolwentów szkół podstawowych. Była to doskonała okazja do tego, aby zapoznać ósmoklasistów i ich rodziców z ciekawą ofertą edukacyjną naszej szkoły. Dziękujemy za tak liczne przybycie i mamy nadzieję na ponowne spotkanie wraz z nowym rokiem szkolnym.
30 kwi 2024, 21:36

Fundacja Świętego Mikołaja - działania profilaktyczne

W kwietniu miały miejsce wydarzenia, które zrealizowane zostały dzięki środkom pozyskanym z programu Pomocy Psychologicznej Fundacji Świętego Mikołaja. 17 kwietnia uczniowie technikum architektury krajobrazu z klas III A i IV A wzięli udział w warsztatach florystycznych prowadzonych przez panią Martę Kondzielnik - florystkę, właścicielkę jastrzębskiej kwiaciarni DEKOR.
30 kwi 2024, 21:27

Turniej piki nożnej halowej chłopców

W ramach obchodów „Jubileuszu 50 – lecia Szkoły” w kwietniu został rozegrany turniej piki nożnej halowej chłopców. Zgłoszonych do udziału zostało 16 drużyn.
30 kwi 2024, 21:15

Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi z tej okazji w ramach wyjątkowego wydarzenia został zorganizowany wyjazd do ZOO w Chorzowie. Klasy gastronomiczne 2 a BS, 3c T i 2 c BS miło spędziły czas na łonie natury oraz poznały,,Śląskie ZOO od kuchni”.