Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

22 maj 2024, 20:38

Projekt „Koszula szyta na moją miarę”

Inspiracją do działań warsztatowych z grupą licealistek z klasy Ia LO była więzienna koszula z internowania, wystawiona w gablocie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, która należała do mecenasa Leszka Piotrowskiego, reprezentującego w czasach PRL - u działaczy „Solidarności” na Śląsku.
22 maj 2024, 20:32

Konkurs zawodoznawczy

22 maja 2024 roku uczniowie ”Korfantego” wzięli udział w konkursie zawodoznawczym organizowanym przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Jastrzębiu - Zdroju oraz Centrum Nauki i Biznesu Żak Sp. z o.o.
22 maj 2024, 15:38

Akcja „Żonkile”

Jak co roku, wzięliśmy udział w akcji społeczno – edukacyjnej upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. Był to największy zryw Żydów podczas drugiej wojny światowej, a także pierwsze powstanie miejskie w okupowanej Europie.
21 maj 2024, 18:17

Warsztaty kulinarne to też zdobywanie doświadczenia

Choć uczestnicy projektu „Zdobywamy doświadczenie w Europie” zakończyli już mobilności w pięknym Rimini, to jednak projekt w ramach Programu Erasmus+ wciąż trwa. Tym razem młodzież brała udział w warsztatach kuchni włoskiej.
21 maj 2024, 18:14

Żywy obraz

Klasa 1 a T w ramach lekcji kompozycji obrazu dokonała interpretacji dzieła pt. "Rozstrzelanie powstańców madryckich" autorstwa hiszpańskiego malarza Francisca Goi. Fotografie wykonały Karolina Dajka i Natalia Furman.
20 maj 2024, 11:34

Konsultacje rodziców z nauczycielami

22 maja br. o godzinie 17:00 odbędą się konsultacje rodziców z nauczycielami Zespołu Szkół Nr 2, zgodnie z zasadami ustalonymi w szkole.
15 maj 2024, 15:06

Zostań wolontariuszem i twórz duże projekty kulturalne

Imprezy plenerowe, koncerty ogólnopolskich gwiazd i mniejsze inicjatywy kulturalne – wachlarz projektów, w których organizacji możesz uczestniczyć jako wolontariusz Łaźni Moszczenica jest naprawdę szeroki. Włącz się w organizację największych imprez. Zgłoś się i dowiedz się co oferujemy.