Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

31 maj 2024, 10:28

Wizyta w Muzeum Wiślańskiej Kuchni Regionalnej

W maju klasa 1ABS uczestniczyła w wycieczce do wyjątkowego muzeum w Wiśle "Stolicy Pradziadków", które mieści się w Chacie Olimpijczyka Jasia i Helenki. Uczniowie Poznali ogrom przedmiotów, które dawniej służyły mieszkańcom Beskidu Śląskiego w codziennych pracach domowych i dowiedzieli się co jedzono w Wiśle na przełomie IX i XX wieku.
28 maj 2024, 21:59

EuroWeek - Szkoła liderów

Kończy się wspaniały czas, wyjazdu do Międzygórza na obóz edukacyjny EuroWeek. Nasza młodzież spędziła pięć niezwykłych dni, doskonaląc swoje umiejętności komunikacyjne w zakresie języka angielskiego.
27 maj 2024, 11:55

Kopalnia Złota i Pałac w Mosznej

21 maja 2024 roku uczniowie klasy 1 technikum logistycznego uczestniczyli w fascynującej wycieczce do Złotego Stoku i Mosznej. Chcielibyśmy podzielić się wrażeniami z tego dnia pełnego nauki i przygód.
22 maj 2024, 20:38

Projekt „Koszula szyta na moją miarę”

Inspiracją do działań warsztatowych z grupą licealistek z klasy Ia LO była więzienna koszula z internowania, wystawiona w gablocie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, która należała do mecenasa Leszka Piotrowskiego, reprezentującego w czasach PRL - u działaczy „Solidarności” na Śląsku.
22 maj 2024, 20:32

Konkurs zawodoznawczy

22 maja 2024 roku uczniowie ”Korfantego” wzięli udział w konkursie zawodoznawczym organizowanym przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Jastrzębiu - Zdroju oraz Centrum Nauki i Biznesu Żak Sp. z o.o.
22 maj 2024, 15:38

Akcja „Żonkile”

Jak co roku, wzięliśmy udział w akcji społeczno – edukacyjnej upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. Był to największy zryw Żydów podczas drugiej wojny światowej, a także pierwsze powstanie miejskie w okupowanej Europie.
21 maj 2024, 18:17

Warsztaty kulinarne to też zdobywanie doświadczenia

Choć uczestnicy projektu „Zdobywamy doświadczenie w Europie” zakończyli już mobilności w pięknym Rimini, to jednak projekt w ramach Programu Erasmus+ wciąż trwa. Tym razem młodzież brała udział w warsztatach kuchni włoskiej.