Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

21 cze 2024, 07:01

Efekty naszych stażystów Julii i Dawida

Kilkanaście dni temu zakończyli staż zawodowy uczniowie kierunku Technik Fotografii i multimediów Zespołu Szkół nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju w studiu projektowym kraArtywni Pauliny Dery.
21 cze 2024, 07:00

UWAGA! Są jeszcze wolne miejsca na staż

Uwaga Uczniowie! Niepowtarzalna szansa na zdobycie nowych umiejętności i kompetencji. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na płatny staż!! Spieszcie się, bo to niepowtarzalna okazja.
20 cze 2024, 20:51

SweetTargi 2024

Jednym z najsłodszych wydarzeń w “Korfantym”, oprócz dnia wręczenia świadectw, był wyjazd na największe targi branżowe słodkości na południu Polski. W wyjeździe uczestniczyły klasy o profilu: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa i kucharz.
20 cze 2024, 20:10

Uwaga, rusza rekrutacja do projektu

Uwaga! Zaczynamy rekrutację na staże dla kolejnych klas: Klasa 4 technik ekonomista, Klasa 4 technik architektury krajobrazu, Klasa 4 technik żywienia i usług gastronomicznych. Dziś rekrutacja, a staże we wrześniu!
20 cze 2024, 20:05

Wycieczka do Pszczyny

Fabryka Sztuki Myślenia zakończyła działalność w roku szkolnym 2023/2024 wycieczką do Pszczyny. Przedstawiciele „Korfantego” odwiedzili Starostwo Powiatowe w Pszczynie. Z uczniami na lekcji o samorządności spotkała się wicestarosta Barbara Bandoła, która opowiedziała o wyzwaniach, z jakimi mierzy się samorząd.
20 cze 2024, 19:58

Akcja "Góra Grosza"

Akcja "Góra Grosza" to polska inicjatywa charytatywna, która polega na zbieraniu drobnych monet przez dzieci i młodzież w szkołach i przedszkolach. Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.
20 cze 2024, 19:43

Rozmówki maltańskie

Malta to jeden z najciekawszych krajów Unii Europejskiej.- ma do zaoferowania śródziemnomorskie krajobrazy, włoskie jedzenie, arabskie korzenie i nazwy oraz... angielski język, którego poziom przyszło mi szlifować w gorącej aurze 34 stopni Celsjusza.