EGZAMIN MATURALNY w 2025 roku

DEKLARACJE MATURALNE:

Deklarację można złożyć w formie papierowej lub w formie elektronicznej, dostępnej pod adresem:

Deklarację można złożyć tylko w jednej z tych form.
Jeżeli chcesz złożyć deklarację w formie elektronicznej, potrzebujesz loginu i hasła, które:
1) jeżeli jesteś uczniem – otrzymasz od dyrektora szkoły, do której uczęszczasz, do 25 września 2024 r.
2) jeżeli jesteś absolwentem – możesz otrzymać od dyrektora szkoły, którą ukończyłeś(-łaś), jeżeli złożysz do niego wniosek nie później niż do 15 stycznia 2025 r.

Do logowania można wykorzystać także profil zaufany, e-dowód albo bankowość elektroniczną.

DEKLARACJA A, składa uczeń/ absolwent szkół, które nadal funkcjonują w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. Wypełnioną deklarację (strony 2–5) należy złożyć do dyrektora szkoły, którą ukończysz bądź ukończyłeś(-łaś), najpóźniej do 7 lutego 2025 r.

DEKLARACJA B, składa absolwent LO ukończonego eksternistycznie, szkoły ukończonej za granicą (bez uprawnień do studiowania w Polsce), liceum uzupełniającego, liceum profilowanego, technikum uzupełniające dla młodzieży (po 2005 r.), ponadpodstawową szkołę średnią (przed 2005 r.) albo liceum ogólnokształcące, albo technikum, ale szkoła, którą ukończyłeś(-łaś) została zlikwidowana (w miejscu, w którym kiedyś była szkoła, już jej nie ma). Wypełnioną deklarację złóż do dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej właściwej ze względu na Twoje ostatnie miejsce zamieszkania najpóźniej do 7 lutego 2025 r.

DEKLARACJA C – deklaracja przystąpienia przez zdającego – obywatela Ukrainy do egzaminu maturalnego w 2025 r.

Terminy i miejsce składania deklaracji :
wicedyrektor Agata Tucka-Marek (gabinet - budynek B )
środa 7.00- 8.00 oraz 15.00 - 16.00

Zapoznaj się z:
– informacją o sposobie przeprowadzania egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2024/2025
– harmonogramem matur
– komunikatem o materiałach i przyborach pomocniczych, z których mogą korzystać zdający na egzaminie egzaminie maturalnym w 2025 r.
– komunikatem w sprawie szczegółowych sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2024/2025
– informacją dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 20 sierpnia 2024 r. dotycząca adresu strony internetowej, na której można złożyć deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego w postaci elektronicznej
– Informacja o rezygnacji z przystąpienia do egzaminu maturalnego z przedmiotu dodatkowego lub przedmiotów dodatkowych w związku z art. 44zzd ust. 4b ustawy – załącznik 5c
– komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 20 sierpnia 2024 r. w sprawie listy jawnych zadań w części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego w roku 2025