Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

 

Klasa pożarnictwa i ratownictwa medycznego

Nie jest ci obojętny los drugiego człowieka? Chcesz nieść pomoc, ratować zdrowie i życie? W klasie pożarnictwa i ratownictwa medycznego zdobędziesz nowe umiejętności i nauczysz się, jak zachować się w każdej, nawet najbardziej ekstremalnej sytuacji.
 

Klasa humanistyczna

Klasa humanistyczna stworzona została z myślą o uczniu, który posiada szerokie zainteresowania humanistyczne (historia, literatura, teatr, film, historia sztuki). Nauka w tej klasie służy rozwijaniu uzdolnień literackich, artystycznych i przygotowuje do świadomego uczestnictwa w życiu politycznym i społecznym.
 

Klasa dziennikarsko-aktorska

Jesteś ciekawy świata i ludzi? Twoją pasją jest pisanie? Klasa dziennikarsko-aktorska jest dla ciebie!
 

Klasa psychologiczno-humanistyczna

To klasa dla tych, którzy interesują się tematyką społeczną, chcą nauczyć się skutecznego komunikowania się oraz twórczego myślenia. Klasa daje wstępną orientację w zagadnieniach, które mogą stać się przedmiotem dalszej edukacji na specjalnościach społecznych.
 

Klasa rehabilitacyjno-medyczna

Klasa promująca aktywność ruchową, wzbogacona o zajęcia z pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego. Zdobyta wiedza i umiejętności może zostać wykorzystana do prowadzenia zdrowego stylu życia i promowania go w swoim środowisku.
 

Klasa matematyczna

Jest to klasa dla osób, które lubią matematykę i chcą doskonalić umiejętność logicznego myślenia. Zestaw przedmiotów rozszerzonych dostosowany jest do aktualnych wymagań szkół wyższych politechnicznych.
 

Klasa politechniczno-akademicka

 

Klasa pożarnicza z elementami ratownictwa górskiego

Klasa pożarnicza z elementami ratownictwa górskiego i wodnego
 

Klasa językowa