Zrealizowane projekty edukacyjne

Innowacja kształcenia w dziedzinie turystyki

”Innowacja kształcenia w dziedzinie turystyki CZ-PL pogranicza w odniesieniu do potrzeb rynku pracy” - Program Interreg V-A Republika Czeska - Polska, Mikroprojekt Typu B, Oś Priorytetowa 3: Edukacja Kwalifikacje, Euroregionu Śląsk Cieszyński.

Program Erasmus+

Projekt "W kierunku zawodowego sukcesu – staże zagraniczne uczniów Dwójki" pozwolił uczniom kształcącym się w zawodach: technik ekonomista, technik logistyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych odbyć 2-tygodniowe staże w Niemczech.

eTwinnig

Projekt powstał, by uczniowie ze szkół z Ukrainy, Gruzji, Czech i Polski mogli poznać się ze sobą, poznać swoje szkoły, wymienić się doświadczeniem kulturowym swoich krajów. Poprzez udział w projekcie beneficjenci rozwijali kompetencje kluczowe, przede wszystkim kompetencje porozumiewania się w języku obcym.

"WF z Klasą"

W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła przystąpiła do III edycji programu ''WF z Klasą''

Umiejętności bez granic

"Leonardo da Vinci"

W ramach realizacji trzech projektów 158 uczniów naszej szkoły wyjechało na staże zagraniczne do Czech i Niemiec. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności zawodowe i językowe.