FE_SL_kolor_poziom_br.png

Cel Projektu:

Celem projektu jest wspieranie równego dostępu do dobrej jakości kształcenia zawodowego na terenie Miasta Jastrzębia-Zdroju poprzez organizację zawodowych staży uczniowskich w lokalnych przedsiębiorstwach.

Staże uczniowskie będą realizowane w rzeczywistym środowisku pracy, tj. w podmiotach (u os. fizycznych, os. prawnych albo w jednostkach organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej), których działalność jest związana z zawodem, w którym kształcą się uczniowie z naszych kierunków:

• technik ekonomista
  • technik eksploatacji portów i terminali
  • technik żywienia i usług gastronomicznych
  • technik grafiki i poligrafii cyfrowej
  • technik fotografii i multimediów
  • technik organizacji turystyki
  • technik architektury krajobrazu
  • technik hotelarstwa
  • technik logistyk.

Planowane efekty:

W projekcie staże odbędzie 220 uczniów i uczennic w okresie od 1.01.2024 r. do 30.06.2025 r. 220 uczniów i uczennic podniesie umiejętności praktyczne, doświadczenie zawodowe, kompetencje społeczne i umiejętności zawodowe.

Wartość projektu: 985.985,00 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 838.087,25 zł

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

#Staż #Internship #zawód #job #rozwój #kwalifikacje #uczeń #technikum

Uwaga! Zaczynamy rekrutację na staże dla kolejnych klas

• Klasa 3 Technik fotografii i multimediów
  • Klasa 3 Technik organizacji turystyki
  • Klasa 4 Technik ekonomista
  • Klasa 4 Technik architektury krajobrazu

Nabór na płatne staże trwa od 8 kwietnia 2024 do 22 kwietnia 2024. W ramach naboru musisz przeczytać regulamin dostępny na stronie szkoły oraz zarejestrować swoje zgłoszenie na staż w systemie (link uczniowie i rodzice otrzymają dziś poprzez system Vulcan).

@Jastrzębie-Zdrój z energią projektów unijnych

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Pamiętajcie!

1. Staże trwają maksymalnie 140h.

2. Możliwa jest nieobecność tylko usprawiedliwiona poprzez zaświadczenie lekarskie o chorobie, wezwanie z WKU, usprawiedliwienie ze szkoły na czas udziału w konkursie/olimpiadzie.

3. Płatność za staż jest dokonywana w rozliczeniu godzinowym. Za czas nieobecności usprawiedliwionej nie nalicza się stypendium

Uwaga pierwszy nabór w projekcie

Od 22.01.2024 r. do 6 lutego 2024 trwa nabór do projektu stażowego dla uczniów klasy:

• 4DT Technik grafiki i poligrafii cyfrowej (nabory od 23.01.2024 do 6.02.2024)
  • 4BT Technik logistyk (nabory od 23.01.2024 do 6.02.2024)
  • 4CT Technik hotelarstwa i Technik żywienia i usług gastronomicznych (nabory od 12.02.2024 do 26.02.2024)

By zgłosić się do projektu należy w podanym terminie:

Przeczytać uważnie:

• Regulamin staży uczniowskich,
  • Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Wnioskodawcę w projekcie
  • Księgę standardów.

Wypełnić:

• Formularz zgłoszeniowy na staż dla ucznia (UWAGA! W przypadku uczniów niepełnoletnich załączniki wypełnia rodzic/opiekun prawny)

Następnie można zwrócić się do pracodawców z prośbą o wypełnienie:

• Formularz Pracodawcy u którego realizowany jest staż uczniowski w projekcie. Można pracodawcom przedstawić zapisy ważnych dla nich dokumentów (Wzór umowy stażowej wraz z załącznikami)
  • Księgę standardów dla pracodawcy i stażysty,
  • Regulamin projektu oraz pismo od szkoły ze skróconą informacją o projekcie).

Dokumenty do pobrania: