Największą wartością każdej szkoły są ludzie, którzy ją tworzą: nauczyciele, pracownicy, uczniowie i absolwenci oraz cała społeczność szkolna, gdyż właśnie te wszystkie osoby mają wpływ na rozwój szkoły, jej wizerunek oraz prestiż.

TOP ABSOLWENCI KORFANTEGO

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju - mgr Ewa Mentel

Radek Krzyżanowski, MBA - Oxford University Press

Radek Krzyżanowski absolwent Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. Właściciel szkoły językowej, nauczyciel i teacher trainer w Oxford University Press od ponad 15 lat. Specjalizuje się w prowadzeniu kursów Business English, ale fascynuje się również tematyką związaną z przyswajaniem języka obcego oraz szeroko pojętą glottodydaktyką. Studiował na kilku uczelniach m.in. London Guildhall University, University of Bristol, Graduate School of International Business of the Ecole Nationale des Ponts et Chaussées w Paryżu, Uniwersytecie Opolskim oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Agata Szmuk - śpiewaczka operowa (mezzosopran) Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina

Agata Szmuk, studentka studiów magisterskich Wydziału Sztuk Scenicznych Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie dra hab. Przemysława Reznera. Pani Agata jest również absolwentką klasy skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju.

W 2018 r. i 2019 r. nagrodzona stypendium rektora Akademii Muzycznej w Łodzi dla najlepszych studentów. Od 2018 roku zawodowo jest związana z Filharmonią Artura Rubinsteina w Łodzi.

Dodatkowo od kwietnia do lipca 2019 roku doskonaliła swoje umiejętności w zakresie liryki wokalnej w Hochschule für Musik Karlsruhe pod okiem Mitsuko Shirai oraz Hartmuta Hölla.

Ewa Kassala – pisarka i bizneswoman

Dorota Stasikowska-Woźniak – pisarka, która tworzy pod rodowym nazwiskiem Ewa Kassala, autorka m.in. jedynej na świecie trylogii o królowych starożytnego Egiptu i drugiej o silnych kobietach czasów Biblii. Trenerka, kreatorka akcji społecznych, specjalistka ds. równouprawnienia kobiet i mężczyzn, autoprezentacji i kreowania wizerunku, scenarzystka i prowadząca programy telewizyjne, konferencje i sesje, głównie kobiece.

Jest laureatką nagrody "Bizneswoman roku" za działalność charytatywną. W 2018 roku otrzymała Pierścień Stulecia Niepodległości RP.

Bartosz Wojsa - dziennikarz i redaktor prowadzący w „Super Expressie”

Bartosz Wojsa, dziennikarz i redaktor prowadzący w „Super Expressie”, wcześniej przez ponad 8 lat związany z „Dziennikiem Zachodnim”. W 2018 roku Bartosz Wojsa został najmłodszym Dziennikarzem Roku w historii redakcji „DZ”. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie studiował „Dziennikarstwo i komunikację społeczną”, a także student ostatniego roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Śląskim.

Michał Godyń - szef kuchni w Rezydencji Ambasady Szwecji w Warszawie

Michał Godyń - Top Absolwent Korfantego, który ma na swoim koncie niezliczoną ilość sukcesów w dziedzinie gastronomii. Michał, po zakończeniu nauki w Korfantym, studiował w Wyższej Szkole Gastronomii i Hotelarstwa w Poznaniu. Odbył liczne staże zagraniczne, między innymi we Francji, w Szkocji (Edynburg), w USA. W Polsce pracował w Sheraton Hotels w Krakowie, i przez 15 lat w Warszawie w różnych restauracjach i hotelach takich jak Platinum, Porta 13 Bio, DeSilva. Od 8 lat nasz Absolwent pracuje w Rezydencji AMBASADY SZWECJI w Warszawie jako szef kuchni.

Grzegorz Gajda - dziennikarz, konsultant, trener, szkoleniowiec i wykładowca

Matura 1985.

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego i Studiów Podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Dziennikarz: Radio eM, Telewizja Polska, zajmuje się tematyką gospodarczą i społeczno-polityczną.

Konsultant w zakresie marketingu i promocji.

Trener i szkoleniowiec z zakresu public relations i budowania wizerunku.

Wykładowca na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Szef Rady Programowej, Stowarzyszenie „Media dla integracji europejskiej”, współorganizator dorocznego konkursu dla dziennikarzy „Silesia Press”.

Krzysztof Woryna - właściciel biura rachunkowego, społecznik, sołtys wsi, radny gminy

Krzysztof Woryna – właściciel Biura Rachunkowego "RATIONALIS", posiada "Certyfikat księgowy" wydawany przez Ministra Finansów uprawniający do prowadzenia tego rodzaju działalności. Jest absolwentem Liceum Ekonomicznego w Zespole Szkół Nr 2, Wyższej Szkoły Bankowości i Finansów w Katowicach oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Sołtys wsi Golasowice oraz Radny Gminy, a także Przewodniczący Komisji Rewizyjnej w Radzie Gminy.
Bierze aktywny udział w różnych inicjatywach społecznych między innymi w „Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom” czy też Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Lubi po prostu pomagać innym.
„Obecnym i przyszłym uczniom, chciałbym powiedzieć, że na każdym etapie swojego życia trzeba być ambitnym i dążyć do realizacji swoich marzeń zarówno zawodowych jak i prywatnych, choć nie zawsze będzie łatwo. Aby zrealizować te cele, potrzebny jest dobry początek i oprócz własnych chęci potrzebne są osoby, które będą potrafiły zaszczepić i ukierunkować Was na ścieżce kariery zawodowej i prywatnej.”
Krzysztof Woryna