Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Osiągnięcia naukowe uczniów

  • I i II miejscemiędzyszkolnym konkursie „Moje szanse na rynku pracy” - uczennice: Katarzyna Czyż, Agnieszka Bojar
  • Laureat IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno- Logistyczna - uczeń: Przemysław Tomica
  • II miejsce w Konkursie Wiedzy Ekonomicznej - uczniowie: Agnieszka Bojar i Oskar Wasilewski
  • III miejsce w VI Miejskim Matematycznym Maratonie Maturzystów miasta Jastrzębie – Zdrój - uczniowie: Katarzyna Mańka, Kinga Morciś i Tobiasz Drescher 
  • I miejsce zespołowo uczniowie Kamil Chromik, Kamil Kolski, Artur Owczarzy w VI Ogólnopolskim Konkursie Ligi Młodych Logistyków
  • udział w finale Olimpiady Logistycznej - uczeń: Przemysław Tomica
  • II miejsce w konkursie „Najlepszy anglista w mieście" - uczennica: Oliwia Makuch 
  • III miejsce w konkursie Młodzieżowy Lider Biznesu 2017 - uczennica: Martyna Gatner
  • II miejsce Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Logistyce „ABC LOGISTYKI” - uczeń: Kamil Till
  • wyróżnienie za aspekt artystyczny oraz nagrodę młodzieżowego jury dla grupy teatralnej w Miejskim Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych: nagroda w kategorii „najlepszy spektakl”
  • II miejsce w miejskim konkursie plastycznym „Muzyka w barwach i kształtach” - uczennica: Weronika Wajda
  • I miejsce w finale i tytuł "Młodzieżowego Lidera Biznesu 2015" - uczennica: Roksana Gatner
  • II i IV miejsce w międzyszkolnym konkursie "Hotelarstwo w teorii i praktyce" w Hotelu Polonia w Raciborzu - uczennice: Paulina Tulko oraz Dominika Siergiej 
  • IV, VII oraz XI miejsce w V Ogólnopolskim Finale Wiedzy o Podatkach - uczennice klas ekonomicznych: Katarzyna Fusik, Martyna Pilarska, Samanta Lerch
  •  miejsce oraz IV miejsce w III edycji „Konkursu wiedzy o bezpieczeństwie, ratownictwie i obronie cywilnej”
  • II miejsce w województwie w konkursie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych
  • I miejsce i IV miejsce oraz VII miejsce w województwie w Śląskim Konkursie Wiedzy o Podatkach
  • I miejsce w międzyszkolnym konkursie "Logistyka po angielsku" 
  • uzyskanie certyfikatu dla szkoły na lata 2014-2017 w ramach Programu Promującego Zdrowie – Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie
  • I miejsce i II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Logistycznej - uczniowie: Sylwia Brączek oraz Dominik Przybylski
  • zakwalifikowanie się do finału centralnego Olimpiady Logistycznej - uczennica: Sylwia Brączek
  • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Promotor zawodu – bezpieczna praca” - za film pt. „Bezpieczeństwo i higiena pracy w zawodzie logistyka” - uczniowie: Łukasz Bara, Damian Rduch, Martyna Wawreczko
  • zakwalifikowanie się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Bankowej – uczennica: Martyna Pilarska
  • I miejsce w grze ulicznej w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery - uczennice: Zuzanna Burdzik, Roksana Gatner, Dorota Holeksa
  • I miejsce w kategorii województwa w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu w Szczecinie „Najlepsza interpretacja składnika kompetencji”– uczennice Katarzyna Fusik, Martyna Pilarska, Adrianna Jackowiak
  • I miejsce w finale i tytuł "Młodzieżowego Lidera Biznesu 2014" - uczennica: Martyna Pilarska
  • I, II, III, IV i V miejsce w III etapie konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2014” - uczennice: Martyna Pilarska (I miejsce), Magdalena Chodura (II miejsce), Nikoletta Kulik (III miejsce), Gabriela Spek (IV miejsce) oraz Roksana Gatner (V miejsce)
  • zakwalifikowanie się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach - uczennice: Samanta Lerch, Adriana Jackowiak, Martyna Pilarska oraz Aleksandra Wita
  • IX miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Podatkach: uczennica Adriana Jackowiak
  • I miejsce na Młodzieżowych Targach Przedsiębiorczości i zdobycie tytułu GAZELKI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - uczennice: Katarzyna Fusik, Adriana Jackowiak, Katarzyna Korus, Samanta Lerch, Martyna Pilarską oraz Aleksandra Wita
  • II miejsce w I Wojewódzkim Turnieju Debat Oksfordzkich w obszarze CSR – Społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw – uczennice: Katarzyna Fusik, Martyna Pilarska, Iwona Bigos
  • finaliści ogólnopolskiego konkursu historyczno -literackiego pt. ”Pamięć nieustająca” - uczniowie: Aleksandra Surmiak i Marek Łącz
  • Ogólnopolski konkurs historyczno-literacki „Pamięć nieustająca”– finaliści: Marek Łącz i Aleksandra Surmiak
  • wyróżnienie w grze ulicznej poświęconej Henrykowi Sławikowi - uczniowie: Natalia Hampel, Dawid Sęk, Daria Pawliczek
  • zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego w konkursie „Powstrzymać od zapomnienia – Henryk Sławik" - uczennica: Nikoletta Kulik
  • wyróżnienie w konkursie “Wrzesień 1939 w województwie śląskim” - uczennica: Anna Prątnicka
  • I miejsce Marek Łącz i II miejsce Kamil Kordela w miejskim konkursie „ 50 lat minęło”
  • wyróżnienie w wojewódzkim konkursie fotograficznym „Wrzesień 1939 r. w województwie śląskim” – uczennica: Anna Prątnicka
  • I miejsce z języka francuskiego Magdalena Pali  II miejsce z języka rosyjskiego Iwanna Menzhynska w Wojewódzkim Konkursie Poezji Obcojęzycznej
  • zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego Olimpiady Języka Rosyjskiego - uczennica: Klaudia Zawidzka
  • III miejsce w III Miejskim Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych – skład zespołu teatralnego: Katarzyna Kwiecień Patrycja Ciupińska, Karolina Kocur,Rafał Ilmak, Monika Białecka, Aleksandra Lasia, Mateusz Koszut, Szymon Kolorz, Monika Wysocka 
  • II miejsce, III miejsce i IV miejsce w IX edycji Biegu Papieskiego - uczniowie Borodecka Patrycja (II miejsce), Grabowska Monika (III miejsce) oraz Wioletta Krzystała (IV miejsce)
  • II miejsce w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej „Młodzież zapobiega pożarom”
  • II miejsce i III miejsce w Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej - uczennice: Ewa Sprownik (II miejsce) Marcelina Lazar (III miejsce)
  • wyróżnienie za najlepiej wykonany masaż serca i sztuczne oddychanie na fantomie w Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej - uczennica: Ewa Sprownik
  • nagroda specjalna w V edycji międzyszkolnego konkursu kulinarnego ,,Finezja smaku potraw z wołowiny" - uczennica Monika Piątkowska
  • konkurs na najlepszą gazetkę szkolną Junior Media – listopadowe wydanie wśród laureatów - Katarzyna Kwiecień, Monika Wysocka, Magdalena Pal, Dominika Tomczak
  • II miejsce w międzyszkolnym konkursie na "Stół  Wielkanocny - INACZEJ" - uczennice: Sandra Macewicz i Marta Banyś
  • I miejsce w międzyszkolnym konkursie "Prezentacja stołów świątecznych w Hotelu Dąbrówka” – uczniowie: Marta Banyś, Aneta Mendrela, Dorota Brzoza, Dominika Barciok, Paulina Tulko, Magdalena Nalepa
  • awans do etapu diecezjalnego w Olimpiadzie Wiedzy Teologicznej – uczennica: Natalia Pukała
  • zakwalifikowanie się do etapu diecezjalnego w Olimpiadzie Teologii Katolickiej - uczennice: Nikoletta Kulik, Patrycja Klimosz, Magdalena Chodura

Osiągnięcia sportowe uczniów

  • II miejsce w zawodach piłki nożnej halowej
  • II miejsce w Międzyszkolnych Zawodach Pływackich
  • I miejsce w towarzyskim turnieju piłki nożnej dziewcząt z okazji "Dnia Kobiet"
  • I miejsce międzyszkolne zawody pływackie
  • II miejsce miejskie zawody w piłce ręcznej
  • I miejsce dziewczęta, V miejsce chłopcy w szkolnej lidze lekkoatletycznej na szczeblu miejskim
  • I miejsce dziewczęta, V miejsce chłopcy w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu miejskim
  • V miejsce szkolnej reprezentacji w Miejskich Zawodach Tenisa Stołowego
  • V miejsce reprezentacji w Mikołajkowo-Barbórkowym Turnieju Piłki Nożnej
  • I miejsce szkolnej reprezentacji w Międzyszkolnych Zawodach Pływackich Szkół Ponadgimnazjalnych
  • II miejsce dziewczyn, VI miejsce chłopców na szczeblu miejskim w tenisie stołowym
  • I miejsce dziewczyn, V miejsce chłopców na szczeblu miejskim w szkolnej lidze lekkoatletycznej
  • III miejsce dziewczyn w rejonie w szkolnej lidze lekkoatletycznej
  • I miejsce dziewczyn na szczeblu miejskim oraz II miejsce na szczeblu rejonowym w sztafetowych biegach przełajowych
  • II miejsce na szczeblu miejskim w VII Biegu Niepodległości