Image2.jpg

13 gru 2016, 09:37

Gastronomowie z wizytą w Wyższej Szkole Medycznej

12 grudnia kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach w ramach cykli spotkań nawiązujących do projektu Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
13 gru 2016, 08:07

Dziewczyny na pudle

W miniony poniedziałek, 12 grudnia odbyły się Powiatowe rozgrywki piłki siatkowej dziewcząt. W turnieju wzięło udział 6 drużyn ponadgimnazjalnych.
12 gru 2016, 20:37

Wizyta w w AquaKlim s.r.o. w czeskich Klimkovicach

12 grudnia odbyła się druga już wizyta uczniów Dwójki w AquaKlim s.r.o. w czeskich Klimkovicach. Tym razem z zaproszenia czeskiego partnera skorzystali uczniowie klasy II d T i III a T. Placówka zainteresowana jest przyjęciem absolwentów i uczniów naszej szkoły na staże i praktyki zawodowe, a także oferuje polskiej młodzieży stałe miejsca pracy.
12 gru 2016, 20:02

Słodkości bez cukru

9 grudnia odbyła się wycieczka przedmiotowa klas II a ZSZ i II e T na warsztaty gastronomiczne pt.: „Słodkości bez cukru”. Zajęcia odbyły się w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach, która oferuje kierunki studiów m.in. takie jak Gastronomia i Dietetyka.
12 gru 2016, 19:47

Uczniowie Dwójki w Wiedniu

8 grudnia klasy I d T, II e T oraz IV a T odwiedziły stolicę Austrii – Wiedeń. Uczniowie mięli zapewniony bogaty program wycieczki. Pierwszą atrakcją było zwiedzenie wzgórza Kahlenberg (wysokość: 484 m), z którego w 1683r. ruszył Jan III Sobieski na czele husarii na odsiecz oblężonemu przez Turków Wiedniowi.
12 gru 2016, 19:34

Nasi pływacy na podium

Nasi pływacy zajęli bardzo dobre drugie miejsce na powiatowych zawodach w pływaniu drużynowym, które odbyły się w Zespole Szkół nr 6 w Jastrzębiu - Zdroju. Dzięki znakomitym wynikom nasze drużyny przeszły do następnego etapu w zawodach rejonowych.
11 gru 2016, 21:11

Spotkania ze sztuką

Jest tradycją naszej szkoły, że uczniowie często korzystają z oferty kulturalnej Miejskiego Ośrodka Kultury i Galerii Historii Miasta. Zwiedzanie ciekawych wystaw malarstwa i fotografii, budzenie zainteresowania sztuką - stanowi część programu wychowawczego Dwójki.