Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

12 cze 2019, 19:57

EKO SPOTKANIE … piękne lecz zagrożone

Świat przyrody i świat człowieka są tym samym światem. Człowiek nie żyje ani ponad przyrodą, ani obok niej… O tym jak współcześnie możemy dbać i chronić nasze lokalne środowisko młodzież Zespołu Szkół nr 2 mogła osobiście przekonać się kilka dni temu dzięki uprzejmości pracownika Parku Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich.
12 cze 2019, 19:46

Przyrodnicze spotkania w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

11 czerwca 2019 roku uczniowie klasy II b, II c LO i III b T w ramach projektu unijnego „Kształcenie kompetencji niezbędnych na rynku pracy i doradztwo zawodowe w Zespole Szkół nr 2 im. W. Korfantego kluczem do sukcesu" wraz z opiekunami wzięli udział w ciekawych warsztatach, których bohaterami były owady i zioła.
10 cze 2019, 14:57

„Jak nie czytam, jak czytam” w Korfantym

Biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w ogólnopolskiej akcji promującej czytanie „Jak nie czytam, jak czytam”. Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.
9 cze 2019, 18:54

„Wspólnie dla edukacji zawodowej”

6 czerwca w naszej szkole miało miejsce spotkanie „Wspólnie dla edukacji zawodowej”. W czasie uroczystości podsumowany został projekt staży zagranicznych w Portugalii, przedstawione zostały zmiany w prawie oświatowym związane z realizacją praktycznej nauki zawodu, omówiono też działania możliwe do wspólnej realizacji przez szkołę i lokalnych pracodawców w przyszłym roku szkolnym.
8 cze 2019, 19:53

EKO KONKURS

31 maja 2019r. wśród 32 uczniów Zespołu Szkół nr 2 przeprowadzony został konkurs wiedzy ekologicznej. W zadaniach testowych poruszane były zagadnienia dotyczące zarówno globalnych problemów ekologicznych jak również szeroko rozumianej ochronie przyrody w Polsce i na świecie.
7 cze 2019, 15:23

Wniosek Korfantego do budżetu partycypacyjnego

Dyrektor Szkoły informuje, że wpłynął tylko jeden wniosek do budżetu partycypacyjnego, który został zaakceptowany pod względem formalnym. Nazwa zadania "Kuluary Korfantego". Ze względu na brak konkurencyjnego wniosku do 10 czerwca 2019 r. zostanie złożony wniosek finansowy dotyczący ww. zadania do Prezydenta Miasta.
7 cze 2019, 07:44

Finał szkolnego konkursu wiedzy o savoir-vivre

W czwartek, 6 czerwca odbył się finał konkursu o savoir-vivre. Główną nagrodę - wyjście na seans filmowy do kina Centrum w Jastrzębiu-Zdroju - otrzymała klasa III b T.