Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Image2.jpg

W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi
II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1 oraz Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie.

Aktualności

23 gru 2016, 19:16

Krakowskie zwyczaje świąteczne

Tuż przed świętami, klasy III d T i III e T z opiekunami panią Katarzyną Gibes oraz panią Moniką Długosz udały się do Miejskiego Ośrodka Kultury w celu obejrzenia ciekawej wystawy. Ekspozycja ”Kolędnicy od Krakowa” ze zbiorów Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli zawierała przede wszystkim słynne na cały świat szopki krakowskie.
21 gru 2016, 17:03

AKCJA CHARYTATYWNA "ŚWIAT BEZ GŁODU" zakończona

W ramach kampanii „ŚWIAT BEZ GŁODU” w naszej szkole odbyła się świąteczna zbiórka pieniędzy dla krajów cierpiących głód i niedożywienie - wspomagaliśmy program PAJACYK. Uczniowie przez cały tydzień od 12 do16 grudnia wypiekali i sprzedawali na terenie szkoły różnego rodzaju wyroby cukiernicze lub kulinarne.
20 gru 2016, 20:47

Uczeń Dwójki w finale Olimpiady Logistycznej

61 uczniów ze wszystkich regionów Polski – tylu uczestników zakwalifikowało się do finału IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W tym gronie znalazł się Przemysław Tomica z klasy IV c T. W walce o finał pokonał blisko 8000 osób.
20 gru 2016, 10:37

Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu

W imieniu pani Barbary Rady i własnym pragnę złożyć podziękowania dyrekcji, nauczycielom i pracownikom administracji naszej szkoły za wsparcie finansowe przy organizacji paczek świątecznych dla podopiecznych z ochronki pod patronatem św. Dominika Savio przy parafii Miłosierdzia Bożego w Jastrzębiu. Kinga Głowacka
19 gru 2016, 17:20

Tradycje w" Dwójce"

Tradycją naszej szkoły jest zaangażowanie w wiele akcji charytatywnych, zarówno w środowisku lokalnym, jak i tych ogólnopolskich. Chętnie wspieramy inicjatywy niosące pomoc ludziom w trudnych sytuacjach życiowych, dzieciom a także zwierzętom. Zawłaszcza w okresie okołoświątecznym, kultywujemy pewne tradycje, które przynoszą radość zarówno nam - wspomagającym, jaki naszym podopiecznym.
18 gru 2016, 16:38

Konkurs LIGA JĘZYKOWA - WYNIKI II ETAPU

Przedstawiamy Wyniki drugiego etapu III edycji konkursu „Liga językowa”. Informujemy również, iż do kolejnego etapu mogą przystąpić wszyscy uczestnicy, ponieważ o zwycięstwie decyduje całkowita suma punktów z wszystkich etapów.
18 gru 2016, 16:08

Świąteczna Akcja Charytatywna

Od 1 do 16 grudnia na terenie naszej szkoły prowadzona była świąteczna akcja charytatywna. W ramach akcji sprzedawane były opłatki, ciasteczka, stroiki i ozdoby świąteczne. Dodatkowym akcentem tegorocznej akcji była zbiórka odzieży i sprzętu gospodarstwa domowego. Zebrane rzeczy oraz pieniądze w kwocie 630 zł trafiły do Ochronki przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Jastrzębiu-Zdroju.