24 wrz 2015, 18:37

System ratownictwa medycznego a logistyka szpitalna

Jak właściwie zaplanować, zorganizować i zrealizować przepływ pacjentów do szpitala? Tego wszystkiego dowiadywali się uczniowie z klasy IV Technik-logistyk na spotkaniu, które miało miejsce 22 września. Jego myśl przewodnia to „System ratownictwa medycznego w aspekcie logistyki szpitalnej”. To właśnie ów system zajmuje się zadaniem przepływu pacjentów na zewnątrz szpitala, ze względu na złożoność i obowiązujące skomplikowane procedury.
22 wrz 2015, 19:30

Inicjatywy Samorządu Uczniowskiego

Samorząd Uczniowski zaprasza na zajęcia sportowe oraz warsztaty taneczne. Popołudniowe środy i czwartki to w Dwójce czas na ruch i aktywność fizyczną.
7 wrz 2015, 17:25

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

Wybory radnych X kadencji Młodzieżowej Rady Miasta odbędą się 8 października 2015 roku. Kandydaci zainteresowani pracą w Młodzieżowej Radzie Miasta proszeni są o zapoznanie się z załączonymi dokumentami. Wypełnioną „Kartę zgłoszenia kandydata” prosimy przekazać opiekunom Samorządu Uczniowskiego – p. Małgorzacie Lach lub p. Dariuszowi Gruszczykowi.
27 sie 2015, 21:33

Wyprawka szkolna oraz stypendia szkolne 2015/2016

Dofinansowanie zakupu podręczników wyprawka szkolna 2015/2016. Zgodnie ustawą o świadczeniach rodzinnych za dochody członków rodziny uważa się dochody osiągnięte w roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy oraz zmiany w sytuacji dochodowej stanowiące utratę i uzyskanie dochodu w rozumieniu ustawy o świadczeniach rodzinnych. Należy podkreślić, że w roku bieżącym rokiem kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy jest rok 2013. W 2015 roku należy stosować kryterium dochodowe wynoszące 574 zł.
27 lip 2015, 14:13

STOP DOPALACZOM

W ostatnim czasie w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Ministerstwo Edukacji Narodowej już kilka miesięcy temu uruchomiło infolinię, dzięki której bezpłatną pomoc telefoniczną i online mogą uzyskać uczniowie, rodzice i nauczyciele.
6 lip 2015, 08:57

Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2015/2016

Przedstawiamy zestaw podręczników na nowy rok szkolny 2015/2016. Prosimy o dokonywanie zakupów podręczników do wszystkich przedmiotów zawodowych w Technikum dopiero we wrześniu po konsultacjach z nauczycielami.
23 cze 2015, 21:35

Sukces pierwszoklasistki

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie historyczno-literackim pt.”Pamięć nieustająca”. Konkurs organizowany jest przez Fundację “Ostoja przy Wiśle” pod patronatem Prezydenta RP, Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Polskiego Towarzystwa Historycznego i programu TVP Historia.