W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

W roku szkolnym 2018/2019, w ramach Liceum Ogólnokształcącego, realizujemy klasy z przedmiotami w zakresie rozszerzonym, takie jak: klasa pożarnictwa i ratownictwa medycznego, klasa psychologiczno – humanistyczna,
klasa rehabilitacyjno - medyczna, klasa matematyczna oraz
 klasa humanistyczna.
W Technikum kształcimy w zawodach: technik ekonomista, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa, natomiast w Branżowej Szkole I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej -
w zawodzie kucharz.

24 mar 2019, 13:48

Tytułu honorowy „Brązowej” Szkoły 2019

Miło nam poinformować, że Technikum Nr 1 w Zespole Szkół N 2 zgodnie z zasadami przyjętymi przez Fundację Edukacyjną Perspektywy ma prawo do używania w 2019 roku tytułu honorowego „Brązowej” Szkoły 2019. W Rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych a także wyniki wszystkich egzaminów zawodowych. Nasze Technikum uzyskało wysoką, 59 pozycję.
21 mar 2019, 11:39

Mistrzowie odmiany czasownika są wśród nas

Konkurs z języka niemieckiego, organizowany przez Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego, cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży, w tym roku jednak ilość uczestników była rekordowa. Dyrektor szkoły p. Ewa Mentel przywitała ponad 60 uczniów z 23 szkół podstawowych i gimnazjalnych z Jastrzębia – Zdroju, Mszanej, Pawłowic, Pielgrzymowic i Zebrzydowic.
18 mar 2019, 00:05

Trwają praktyki uczniowskie w Portugalii

Młodzież klas ekonomicznych i logistycznych kontynuuje staże zagraniczne w Lizbonie. Uczniowie Korfantego zdobywają umiejętności zawodowe i językowe oraz poznają zabytki i kulturę Portugalii.
17 mar 2019, 23:47

Rusza kolejna edycja programu POZA HORYZONT

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów z klas LO o profilu psychologiczno-humanistycznym do udziału w programie POZA HORYZONT. Cykl zajęć dodatkowych skierowanych prowadzony jest przez wykwalifikowanych pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogiczną w Jastrzębiu- Zdroju.
17 mar 2019, 23:45

Młodzi Logistycy z KORFANTEGO w złotej dziesiątce logistyków w Polsce

12 marca 2019 r. w Dąbrowie Górniczej odbyły się eliminacje centralne IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej. Konkurs jest organizowany corocznie przez Akademię WSB. Uczestnikami są uczniowie kształcący się w zawodach: technik logistyk i technik spedytor.
13 mar 2019, 10:00

Śląski i polski patriota

Tak mówił o sobie Józef Musioł na spotkaniu autorskim poświęconym swojej najnowszej książce pt. „Wplątany w historię.” Ten urodzony w 1933 roku w Połomi prawnik, adwokat, sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku, jest znany społeczności naszej szkoły, gdyż zaszczycał swą obecnością uroczystości poświęcone wybitnym Ślązakom.
12 mar 2019, 00:52

KONKURS WIEDZY O „SAVOIR-VIVRE”

Zachęcamy uczniów i nauczycieli Korfantego do zapoznania się z Regulaminem SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O „SAVOIR-VIVRE”.