W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

W roku szkolnym 2018/2019, w ramach Liceum Ogólnokształcącego, realizujemy klasy z przedmiotami w zakresie rozszerzonym, takie jak: klasa pożarnictwa i ratownictwa medycznego, klasa psychologiczno – humanistyczna,
klasa rehabilitacyjno - medyczna, klasa matematyczna oraz
 klasa humanistyczna.
W Technikum kształcimy w zawodach: technik ekonomista, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa, natomiast w Branżowej Szkole I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej -
w zawodzie kucharz.

25 mar 2019, 15:53

Konkurs biblioteki szkolnej

Biblioteka szkolna w ramach projektu Stowarzyszenia "Z Korfantym w przyszłość..." ogłasza konkurs na najciekawszy lapbook o Wojciechu Korfantym. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody finansowe i książkowe. Regulamin i karty zgłoszenia do pobrania w załączniku lub bibliotece szkolnej. Termin oddania prac do 15 kwietnia.
25 mar 2019, 15:50

Kolejny sukces naszych uczniów

Tegoroczni maturzyści, Dominika Tosta i Krzysztof Urbaniec wzięli udział w 50 Olimpiadzie Języka Rosyjskiego. Oboje zakwalifikowali się do etapu okręgowego olimpiady i 2 marca zmierzyli się z najlepszymi uczniami województwa śląskiego i opolskiego.
25 mar 2019, 15:45

Konkurs "Savoir-vivre"- klucz odpowiedzi

W minionym tygodniu podczas godzin wychowawczych uczniowie rozwiązywali testy z wiedzy dotyczącej dobrego wychowania. Załączamy wersję z prawidłowymi odpowiedziami. Niebawem poinformujemy, które z klas zakwalifikowały się do finału.
25 mar 2019, 15:34

Wycieczka do Hotelu Gołębiewski

Klasy I d T oraz II c T uczące się w zawodzie Technik hotelarstwa wraz z opiekunami odwiedziły tym razem czterogwiazdkowy hotel w Wiśle. Hotel Gołębiewski usytuowany jest na stoku Bukowej w północnej części miasta na prawym brzegu Wisły. Hotel jest po generalnym remoncie, także piękne marmurowe wnętrza, kryształowe żyrandole i nowoczesne wyposażenie zachwyciły uczestników wycieczki.
24 mar 2019, 16:02

Z wizytą w Stacji Pogotowia Ratunkowego

22 marca 2019 roku uczniowie klasy pożarnictwa i ratownictwa medycznego dzięki uprzejmości Kierownika Stacji Pogotowia Ratunkowego w Jastrzębiu-Zdroju mogli zapoznać się z wyposażeniem karetki pogotowia P oraz S.
24 mar 2019, 15:57

Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości

20 marca 2019 r. odbyła się szesnasta edycja programu. Uczestniczyli w niej ekonomiści z klasy III a T. Ideą programu jest włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację młodych ludzi oraz stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania młodzieży wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy.
24 mar 2019, 15:52

Policja o cyberprzemocy i uzależnieniach

We wtorek, 19 marca, policjanci Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju odwiedzili naszą szkołę.