Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Image2.jpg

W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi
II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1 oraz Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie.

Aktualności

18 paź 2021, 10:19

Byliśmy w Sejmie RP

Klasy maturalne – 4 d T oraz 3 a LO_G spędziły piękny, październikowy dzień w Warszawie. Głównym punktem wycieczki była wizyta w Sejmie, zorganizowana dzięki uprzejmości pani poseł Gabrieli Lenartowicz. Wielu z nas po raz pierwszy przekraczało progi historycznego budynku, znanego do tej tylko pory z transmisji telewizyjnych.
12 paź 2021, 18:18

Wycieczka dydaktyczna do Katowic Pyrzowic

W piątek, 8 października na wycieczkę dydaktyczną do Katowic Pyrzowic wybrali się uczniowie kształcący się w zawodzie technik obsługi portów i terminali (klasa I b T) oraz technik hotelarstwa (klasa I c T) wraz z Paniami Barbarą Omylakowską i Barbarą Swobodą.
12 paź 2021, 17:44

Narodowe Czytanie 2021 w „Korfantym”

W dniach 6 – 8 października 2021 w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Podobnie jak poprzednie, miała na celu popularyzowanie dzieł literatury narodowej. Tegoroczną lekturą, z którą zapoznali się uczestnicy wydarzenia, był dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”.
12 paź 2021, 17:37

Warsztaty kulinarne

12 października uczniowie Korfantego z klasy 1 c T wzięli udział w warsztatach kulinarnych w Katowicach, których motywem przewodnim były kuchnie świata.
11 paź 2021, 19:42

Śląski Festiwal Nauki on line

Śląski Festiwal Nauki to jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Misją festiwalu jest pobudzanie społecznego zainteresowania nauką poprzez inspirowanie ciekawości poznawczej u ludzi w każdym wieku poprzez udział w pokazach, eksperymentach, prezentacjach, wykładach i rozmowach.
10 paź 2021, 20:53

„Walczył i dawał nadzieję”

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli tegoroczną edukację filmową od obejrzenia filmu „Mistrz” w reżyserii Macieja Barczewskiego. Jak wynika z treści recenzji napisanych po filmie, historia pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego wzruszyła wszystkich. „Teddy” trafił do Auschwitz w pierwszym transporcie. Stoczył wiele pojedynków na ringu, a dla więźniów był symbolem nadziei na pokonanie Niemców.
10 paź 2021, 17:02

"Lekcje z ZUS” dla ekonomistów

Już po raz kolejny w Zespole Szkół Nr 2 młodzież klas ekonomicznych realizuje projekt edukacyjny „ Lekcje z ZUS”. Celem tych działań jest upowszechnianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów. Ta wiedza będzie im niezbędna w przyszłości przy podejmowaniu decyzji na rynku pracy. Projekt objęty jest honorowym patronatem MEN oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.