Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Witamy na stronie Zespołu Szkół Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi
II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1 oraz Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie.

Aktualności

7 lut 2021, 20:11

Chcą oswoić epidemię

Troje młodych ludzi postanowiło uczynić epidemią bardziej znośną. Chcą, aby w końcu było normalnie. Młodzież ma już dość siedzenia przed ekranem komputera i postanowiła działać.
2 lut 2021, 17:30

I miejsce dla Konrada Rusina

Konrad Rusin z klasy III e T wygrał konkurs kulinarny zorganizowany dla uczniów szkół gastronomicznych w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Szef dla Młodych Talentów”.
2 lut 2021, 09:16

Konkurs walentynkowy

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie walentynkowym „Przez żołądek do serca”, którego temat brzmi: „Staropolskie desery w nowoczesnej odsłonie...leguminy, kremy, musy...” Liczy się smak, kolorystyka i sposób podania. Konkurs odbędzie się w dniach 8-12 lutego 2021 roku. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną prosimy o zgłoszenia, w jakich dniach się u nas pojawicie :) Czekamy na zgłoszenia do 5-go lutego. Pani Goraus, p. Labza, p. Holona, p. Antończyk, p. Knopek.
1 lut 2021, 10:07

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jastrzębianie okazali się hojni. Do puszek zebrano 88 tys. zł. Do tej sumy trzeba jeszcze dodać pieniądze z licytacji internetowej, które jeszcze nie są podliczone. Będzie to około kilkunastu tysięcy złotych.
27 sty 2021, 12:40

"Trzeba ratować ludzi..."

27 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu. Warto właśnie w tym dniu przypomnieć o męczennikach z obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, których kolumna przechodziła w styczniu 1945 roku przez Jastrzębie. Katarzyna Gibes, nauczycielka historii w ZS Nr 2 od lat podejmuje działania edukacyjne związane z tą problematyką.
24 sty 2021, 19:57

Ostatnie przygotowania do finału WOŚP

Już w niedzielę odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także w Jastrzębiu-Zdroju zagra orkiestra Jurka Owsiaka. Trwają ostatnie przygotowania do tego wydarzenia, które odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Chodzi o to, aby pomagać z głową!
20 sty 2021, 21:07

Sukces ucznia "Korfantego" w konkursie językowym

Szymon Sorek, uczeń II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego, zajął wysokie miejsce w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego.