30 sty 2020, 20:45

Nasi ekonomiści w gronie wyróżnionych ze Śląska

Znamy już listę szkół z regionu, które awansowały do wojewódzkiego etapu olimpiady pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Jak co roku uczniowie klas ekonomicznych znajdują się w gronie wyróżnionych.
27 sty 2020, 18:24

Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Rozpoczęła się realizacja projektu „Kunszt nowoczesnego nauczyciela gwarancją sukcesu uczniów.”, dzięki któremu 16 nauczycieli ZS Nr 2 wyjedzie na szkolenia zagraniczne.
27 sty 2020, 18:23

Pamięć o więźniach Auschwitz

Jak co roku, przedstawiciele Zespołu Szkół Nr 2 i Zespołu Szkół Nr 6 spotkali się z uczestnikami Rajdu Szlakiem Marszu Śmierci Auschwitz – Wodzisław. Od wielu lat, piechurzy z panem Janem Stolarzem na czele są witani przez historyków „Korfantego” i polonistkę „Sobieskiego”, panią Lidię Różacką.
27 sty 2020, 18:19

WOŚP w Korfantym

12 stycznia WOŚP zagrał już 28 raz pod hasłem „Wiatr w żagle”! Statek, którego kapitanem był Jurek Owsiak pływał po falach przyjaźni, mówił o tolerancji i solidarności. Od samego rana na ulicach Jastrzębia –Zdroju pojawili się wolontariusze z puszkami, w całej Polsce było ich 120 tysięcy. W naszej szkole stało się to już tradycją, że uczniowie grają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
27 sty 2020, 18:13

Street Workout Park w ZS Nr 2

W marcu 2018 roku powstał pomysł zgłoszenia w ramach budżetu obywatelskiego propozycji realizacji zadania związanego z wykonaniem na Osiedlu Staszica Street Workout Parku przy stadionie lekkoatletycznym ZS Nr 2. Celem tego zadania było wyposażenie przestrzeni miejskiej w brakujące urządzenia, które pozwolą mieszkańcom trenować kiedy chcą, jak chcą i bez opłat.
27 sty 2020, 18:08

"Profesjonalne pracownie w Jastrzębiu-Zdroju 2”

Zakończył się realizowany od 2018 roku projektu "Profesjonalne pracownie w Jastrzębiu-Zdroju 2”. Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w ramach tego projektu otrzymał nowoczesne wyposażenie pracowni przedmiotowych: ekonomicznej, logistycznej i gastronomicznej. Dzięki temu uczniowie mogą kształcić się w jak najlepszych warunkach.
27 sty 2020, 18:07

Koncert świąteczny 2019

20 grudnia 2019 r. odbył się w naszej szkole koncert świąteczny. Jego niepowtarzalna atmosfera wprowadzała nas w radosny nastrój nadchodzących świąt. Śpiew, taniec oraz instrumentalne popisy muzyczne młodych artystów stworzyły niezapomniane przedstawienie.