W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

W roku szkolnym 2018/2019, w ramach Liceum Ogólnokształcącego, realizujemy klasy z przedmiotami w zakresie rozszerzonym, takie jak: klasa pożarnictwa i ratownictwa medycznego, klasa psychologiczno – humanistyczna,
klasa rehabilitacyjno - medyczna, klasa matematyczna oraz
 klasa humanistyczna.
W Technikum kształcimy w zawodach: technik ekonomista, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa, natomiast w Branżowej Szkole I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej -
w zawodzie kucharz.

3 kwi 2019, 14:35

Konkursy dla humanistów

Zakończyły się etapy szkolne konkursów dla osób zainteresowanych historią i światem współczesnym. Konkurs pt. "Wybieram wybory” organizowany był przez Delegaturę Krajowego Biura Wyborczego w Bielsku – Białej, a nadzorował go Sekretarz Urzędu Miasta, pan Krzysztof Kucia.
1 kwi 2019, 18:32

Z wizytą w firmie Sachs Trans

Uczniowie IV klasy technik logistyk mieli przyjemność gościć w firmie Sachs Trans, której siedziba mieści się w Radlinie. Wycieczka odbyła się w ramach Umowy Partnerskiej podpisanej pomiędzy Zespołem Szkół Nr 2 oraz przedstawicielami firmy SACHS TRANS INTERNATIONAL
31 mar 2019, 20:23

Wycieczka na Sweettargi 2019

Ponad 50 uczniów klas gastronomicznych wzięło udział w 10-ych jubileuszowych Targach Cukierniczych, Piekarniczych i Lodziarskich – „Sweettargi 2019” w Katowicach.
28 mar 2019, 15:23

WHO IS WEAK - Kto jest słaby?

Weź udział w kampanii społecznej skierowanej przeciwko cyberprzemocy: sfotografuj się z hasłem potępiającym przemoc w Internecie, udostępnij to zdjęcie i bądź obrońcą słabych w sieci! Zapraszamy do udziału w akcji 4 kwietnia 2019r. w czwartek od godz. 13.15 w strefie relaksu (przy obiektach sportowych).
28 mar 2019, 15:20

Korfanty na Giełdzie Szkół

Każdego roku Zespół Szkół Nr 2 prezentuje ciekawą ofertę edukacyjną na Jastrzębskiej Giełdzie Szkół organizowanej w Hali Omega. Podczas tegorocznej imprezy nie mogło być inaczej.
28 mar 2019, 15:16

Wyniki eliminacji do finału konkursu o „Savoir-vivre”

Zapraszamy do zapoznania się w wynikami eliminacji do finału konkursu o "Savoir-vivre". Wszystkim klasom gratulujemy!
26 mar 2019, 20:35

Ekonomista laureatem Konkursu o Podatkach

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy laureatów XI Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, organizowanego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych. Droga do finału prowadziła przez etap szkolny, który polegał na napisaniu pracy na jeden z czterech z zaproponowanych przez organizatora tematów. Na tej podstawie wyłoniono 100 uczestników etapu wojewódzkiego, do którego zakwalifikowało się 9 uczniów Korfantego.