24 lis 2020, 18:28

Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia

W Zespole Szkół Nr 2 przeprowadzona została akcja profilaktyczna w związku z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia. Zachęcamy do zapoznania się w wynikami konkursów profilaktycznych.
23 lis 2020, 17:36

Akcja "Pomoc dla Szpitala"

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji "Pomoc dla Szpitala". Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju ze wzruszeniem przyjął zebrane dary, które trafią do pacjentów chorujących na Covid-19. W ramach podziękowania dla personelu medycznego przekazaliśmy również słodkości upieczone przez klasę II c T pod okiem Pani Anny Labzy. Inicjatorką akcji była uczennica klasy II BS Wiktoria Nadrowska.
21 lis 2020, 14:26

Światowy Dzień Życzliwości

W Światowym Dniu Życzliwości pamiętajmy, by mówić sobie ciepłe słowa, dziękuję, szanuję, doceniam, kocham... Bądźmy dla siebie życzliwi! Zapraszamy również do udziału w akcji "Podziel się życzliwością!" na naszym szkolnym fanpage'u na Facebooku.
16 lis 2020, 18:40

Dzień Rzucania Palenia

Każdego roku w trzeci czwartek listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. Pomysł obchodów narodził się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia.
16 lis 2020, 17:43

Konkurs profilaktyczny promujący modę na niepalenie

W ramach realizacji programu edukacyjno- informacyjnego #STOPFEJKFRIENDS na temat szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów zachęcamy młodzież naszej szkoły do udziału w konkursie na ciekawą prezentację multimedialną promującą zdrowy tryb życia bez papierosa i e-papierosa.
13 lis 2020, 09:58

Uczniowie uczcili Święto Niepodległości

11 listopada obchodziliśmy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasi uczniowie uczcili ten dzień. Przyłączyli się też do akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej i zapalili świece pamięci bezimiennym bohaterom, którzy walczyli o wolność w latach 80.
10 lis 2020, 21:14

Narodowe Czytanie 2020 w Korfantym