Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Witamy na stronie Zespołu Szkół Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

W roku szkolnym 2018/2019, w ramach Liceum Ogólnokształcącego, realizujemy klasy z przedmiotami w zakresie rozszerzonym, takie jak: klasa pożarnictwa i ratownictwa medycznego, klasa psychologiczno – humanistyczna,
klasa rehabilitacyjno - medyczna, klasa matematyczna oraz
 klasa humanistyczna.
W Technikum kształcimy w zawodach: technik ekonomista, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa, natomiast w Branżowej Szkole I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej -
w zawodzie kucharz.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie.

Aktualności

29 maj 2019, 07:22

Spotkania z kulturą

Częścią procesu wychowawczego jest rozbudowa wrażliwości i wyobraźni ucznia, a także kształtowanie indywidualnych postaw twórczych. Z tego powodu nasza szkoła co roku bierze udział w wydarzeniach kulturalnych miasta i regionu.
28 maj 2019, 21:16

Wizyta Dyrektora Bazy Noclegowej

23 maja w Korfantym odbyło się spotkanie uczniów klas hotelarskich i gastronomicznych z panem Łukaszem Szołtysem - Dyrektorem Bazy Noclegowej Grupy American Heart of Poland w Ustroniu. Celem spotkania było zaprezentowanie naszym uczniom możliwości rozwoju osobistego podczas kształtowania własnej ścieżki kariery.
26 maj 2019, 15:53

Warsztaty kulinarne

W środę 22 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach kulinarnych z Robertem Berczi, kucharzem z Węgier. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości portalu kulinarnego Cookpad oraz Konradowi Rusinowi z klasy I e T, który w Wiśle wygrał dla swojej klasy warsztaty kulinarne.
17 maj 2019, 22:43

Z Erasmusem doskonalimy swoje umiejętności

W ramach projektu „Aktywność. Rozwój. Zaangażowanie.” czworo nauczycieli z Zespołu Szkół Nr 2 realizuje kursy na Malcie, których celem jest doskonalenie umiejętności językowych i metodycznych.
10 maj 2019, 11:45

Warsztaty gastronomiczne

Staże zagraniczne w Portugalii już za nami. Wciąż jednak trwa upowszechnianie rezultatów projektu "Przystanek Portugalia - zagraniczne praktyki zawodowe". W czwartek, 9 maja zorganizowane zostały warsztaty gastronomiczne "Przystawki i desery sercem cateringu", podczas których młodzież Korfantego przygotowywała typowy deser Portugalski Pastéis de nata – babeczki budyniowe z ciasta francuskiego.
30 kwi 2019, 14:17

Korfanty w kampanii przeciwko nienawiści w Internecie

W czwartek, 4 kwietnia młodzież Korfantego zaangażowała się w kampanię społeczną potępiającą nienawiść i przemoc szerzącą się w cyberprzestrzeni.
30 kwi 2019, 14:15

Logistyk Korfantego wśród najlepszych w Polsce

Miło nam poinformować, że uczeń klasy IV b T Kamil Chromik znalazł się wśród najlepszych w Polsce - wśród 30 finalistów Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej. Zawody finałowe odbyły się 05.04.2019 r. w Sopocie.