4 paź 2020, 17:34

Ekonomiści społecznie

W pierwszych dniach października br. uczniowie Korfantego realizowali projekt z zakresu ekonomii pt. „Poznaj przedsiębiorstwo społeczne – społeczno-ekonomiczna TIK-owa gra terenowa”.
3 paź 2020, 20:18

Ruszają nowe kursy dla uczniów Korfantego

W Zespole Szkół Nr 2 rusza rekrutacja do projektu pt. „Wsparcie dla szkolnictwa zawodowego w jastrzębskich szkołach”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zapraszamy uczniów naszej szkoły do zapoznania się z ofertą kursów i możliwością realizacji płatnych praktyk zawodowych.
2 paź 2020, 15:35

Promocja książki Ewy Kassali, absolwentki Korfantego

Ewa Kassala, absolwentka Korfantego to znana pisarka. Spod jej pióra wyszła trylogia poświęcona kobietom Biblii i władczyniom Egiptu. To właśnie w II Liceum Ogólnokształcącym zaczęła się jej fascynacja historią. W spotkaniu promującym jej ostatnią książkę - pt. „Semiramida” wzięła udział delegacja naszej szkoły.
1 paź 2020, 18:03

Dzień Integracji dla klas pierwszych

Tegoroczny Dzień Integracji dla klas pierwszych obejmował trzy obszary. Jednym z elementów Integracji była wizyta w bibliotece szkolnej. Podczas tego spotkania pierwszoklasiści nie tylko zapoznali się z ofertą i zasadami korzystania z biblioteki, ale również sprawdzili swoją wiedzę z mitologii. W czasie zabawy „Starcie Tytanów” doskonalili umiejętności poszukiwania informacji i współpracy w grupie.
23 wrz 2020, 16:54

Uczniowie Korfantego w projekcie Junior Top Young

Program Junior Top Young to współpraca środowiska akademickiego, managerów i młodych profesjonalistów łańcucha dostaw. Ma na celu przybliżenie uczniom szkół o profilach logistycznych szeroko pojętego świata łańcucha dostaw poprzez umożliwienie im uczestnictwa w cyklu wydarzeń, które odbędą się w ich szkołach. Celem jest zachęcenie zdolnych, młodych osób do podjęcia dalszej nauki na uczelniach wyższych i kształcenia się w kierunku swojej pasji.
9 wrz 2020, 17:32

Pomoc dla osób dotkniętych klęską żywiołową

Kuratorium Oświaty w Katowicach przypomina o możliwości pomocy dzieciom i uczniom z terenów objętych negatywnymi skutkami klęsk atmosferycznych, w ramach Rządowego programu pomocy dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne, pomocy uczniom w formie wyjazdów terapeutyczno-edukacyjnych oraz pomocy dzieciom i uczniom w formie zajęć opiekuńczych i zajęć terapeutyczno-edukacyjnych w latach 2019-2021r. (Uchwala Nr 50/2019 Rady Ministrów z 6 czerwca 2019r.)
2 wrz 2020, 17:15

Stypendium szkolne

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej. Wnioski można składać do 14 września 2020 roku w gabinecie pedagoga szkolnego.