Image2.jpg

3 gru 2021, 14:54

ŚPIEWANIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

19 listopada 2021 roku miała miejsce w naszej szkole uroczystość śpiewania pieśni patriotycznych. Odbywa się ona cyklicznie od wielu lat i jest dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Ponad 100 lat temu nasi przodkowie wywalczyli wolną, niepodległą Polskę. Była długo oczekiwana wyśniona, wymodlona, ale przed wszystkim wywalczona i okupiona krwią pokoleń.
1 gru 2021, 20:23

KONKURS NA EKOLOGICZNĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie na ekologiczną ozdobę bożonarodzeniową z możliwością wykorzystania jej na choinkę, na oknie, na stole itp.
1 gru 2021, 18:52

Turniej siatkówki

1 grudnia 2021 roku odbył się szkolny turniej trójek siatkarskich dziewcząt z udziałem 7 zespołów. Po fazie grupowej wyłoniona została finałowa czwórka.
1 gru 2021, 17:47

Wizyta w TAD - Piekarni, Cukierni w Pawłowicach

Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna TAD - Piekarnia, Cukiernia w Pawłowicach, gościła uczniów klasy 3dTG. Specjalnością zakładu są wyroby piekarskie oraz cukiernicze, naturalne pieczywo: chleb, bułki w różnych odmianach, pieczywo bez tzw. polepszaczy - produkty zdrowe i pyszne.
30 lis 2021, 22:37

Czas rozkładu śmieci

Jak długo rozkłada się woreczek foliowy? To pytanie z pewnością zadało sobie wiele osób. Czy znamy na nie odpowiedź? Otóż czas rozkładu woreczka foliowego to aż 300 lat.
29 lis 2021, 08:58

Bronisław Piłsudski wśród Ajnów

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym spotkaniu autorskim organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Gościem był Paweł Goźliński, teatrolog, wykładowca, dziennikarz i pisarz. Spotkanie poświęcone było książce „Akan. Powieść o Bronisławie Piłsudskim.”
29 lis 2021, 08:48

Wizyta na Uniwersytecie SWPS w Katowicach

W listopadzie klasy liceum o profilu psychologicznym odwiedziły Uniwersytet SWPS w Katowicach. Młodzież mogła zwiedzić budynek uniwersytetu, jak również uczestniczyć w ciekawym wykładzie pani dr Mondrej na temat emocji, ich znaczenia w naszym codziennym życiu oraz radzenia sobie z nimi.