W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

4 gru 2019, 14:12

Warsztaty kuchni maltańskiej

Uczniowie klas II e T, III d T oraz III a BS przygotowali potrawy kuchni maltańskiej w ramach projektu Programu Erasmus+ Mobilność kadry edukacji szkolnej „Aktywność. Rozwój. Zaangażowanie”.
2 gru 2019, 18:21

Lekcja botaniki

29 listopada 2019 roku uczniowie klasy II a LO II b LO wzięli udział w atrakcyjnej i interaktywnej lekcji botaniki w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. Poprzez uczestnictwo w programie pt: „Ścieżka wiedzy o roślinach egzotycznych” uczniowie skorzystali z bezpośredniego kontaktu z egzotyczną przyrodą.
2 gru 2019, 13:13

SZKOLNY TURNIEJ STREETBALLA CHŁOPCÓW

W listopadzie odbył się w naszej szkole turniej streetballa chłopców. Wzięło w nim udział 10 drużyn (3+1), które zagrały w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym”. Następnie na podstawie wyników z fazy grupowej drużyny rywalizowały o miejsca.
2 gru 2019, 13:06

Festiwal Pieśni Powstańczych

28 listopada w Domu Zdrojowym odbył się Festiwal Pieśni Powstańczych zorganizowany w 100 rocznicę Powstań Śląskich pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Anny Hetman, Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach oraz Wojskowej Komisji Uzupełnień w Rybniku.
2 gru 2019, 13:01

Oddział Intensywnej Terapii Dziecięcej

21 listopada 2019 r. grupa rehabilitacyjno-medyczna klasy I b_G udała się na Oddział Intensywnej Terapii Dziecięcej Szpitala Wojewódzkiego w Jastrzębiu –Zdroju. Jest on jednym z najlepiej wyposażonych, posiadających znaczącą rangę wśród oddziałów intensywnej opieki dziecięcej w obszarze Polski południowej.
1 gru 2019, 19:58

Wyniki Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej

15 listopada 2019 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej, której organizatorem jest Uniwersytet Gdański Wydział Ekonomiczny. W zawodach wzięło udział 32 uczniów z klas II, III, IV technik logistyk. Do drugiego etapu zakwalifikowało się dwóch uczniów z naszej szkoły: Agata Nowak i Artur Werner z klasy IV b. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach.
1 gru 2019, 19:52

Konferencja „Skazani na 5G?”

Młodzież Korfantego została zaproszona na wyjątkową konferencję „Skazani na 5G?” zorganizowaną 28 listopada w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach przez Telewizję TVS i Ministerstwo Cyfryzacji. Podczas spotkania eksperci omówili prawne i zdrowotne aspekty sieci piątej generacji.