W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

W roku szkolnym 2018/2019, w ramach Liceum Ogólnokształcącego, realizujemy klasy z przedmiotami w zakresie rozszerzonym, takie jak: klasa pożarnictwa i ratownictwa medycznego, klasa psychologiczno – humanistyczna,
klasa rehabilitacyjno - medyczna, klasa matematyczna oraz
 klasa humanistyczna.
W Technikum kształcimy w zawodach: technik ekonomista, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa, natomiast w Branżowej Szkole I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej -
w zawodzie kucharz.

7 kwi 2019, 22:28

WEEKENDOWY PROGRAM KULTUROWY STAŻYSTÓW Z KORFANTEGO

Uczniowie klas technikum hotelarskiego oraz gastronomowie codziennie mają okazję do odkrywania ciekawych miejsc nie tylko w Lizbonie, w której to odbywają swoje staże, ale również w wielu historycznych miejscach Portugalii.
6 kwi 2019, 19:19

„Młodzież Zapobiega Pożarom”

Anita Drescher - uczennica klasy pożarnictwa i ratownictwa medycznego - zajęła II miejsce w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
6 kwi 2019, 19:10

Regulamin Konkursu „Nagroda Korfantego”

Działalność Wojciecha Korfantego jest przykładem i wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń. Nagroda jego imienia, "Statuetka Korfantego " jest przyznawana młodzieży, która zna i szanuje postawę oraz działalność patrona szkoły i jest zaangażowana w działalność społeczną, kulturalną oraz artystyczną na rzecz środowiska lokalnego i regionu. Zapraszamy do zapoznania się Regulaminem Konkursu.
4 kwi 2019, 22:23

Hotelarze i Gastronomowie w Portugalii

Minął pierwszy tydzień stażu zagranicznego uczniów klas hotelarskich i gastronomicznych w Portugalii w ramach programu Erasmus+.
4 kwi 2019, 21:57

Ekonomiści prezentują pomysły na ekobiznes

Uczniowie klas ekonomicznych, jak co roku, realizują zadania wynikające z umowy patronackiej zawartej przez naszą szkołę 12 stycznia 2017r. z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach.
3 kwi 2019, 21:56

Konkurs pięknego czytania

1 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania w języku francuskim. Uczennice klas II LO zmierzyły się z lekturą "Małego Księcia" Antoine de Saint-Exupery. Najlepiej wypadła Urszula Krawczyk z klasy II c LO, II miejsce zajęła Klaudia Myśliwiec z II a LO ,natomiast III Lena Kolera z II c LO. Zwyciężczyniom gratulujemy!
3 kwi 2019, 21:20

Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego

2 kwietnia uczennica Mirela Nalik z klasy III a T godnie reprezentowała Korfantego podczas Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Mirela Nalik uzyskała tytuł finalisty tego konkursu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.