Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Witamy na stronie Zespołu Szkół Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi
II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1 oraz Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie.

Aktualności

8 mar 2021, 08:40

ŚWIĘTO LICZBY PI

Po raz pierwszy Dzień Liczby Pi obchodzono w 1988 roku w San Francisco, z inicjatywy Larry’ego Shawa. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, jako że data „14 marca” zapisywana jest w Stanach Zjednoczonych jako „3.14”.
7 mar 2021, 14:57

Złoty Certyfikat Jakości Kształcenia Języka Angielskiego

Nieznajomość słownictwa jest dla wielu uczniów barierą w skutecznym porozumiewaniu się w języku obcym. Nauka słówek kojarzy się zwykle z nudnym, wymagającym dużo czasu powtarzaniem przed sprawdzianem, po to tylko, żeby większość słówek wkrótce uleciała z pamięci.
4 mar 2021, 20:00

Akredytacja - bilet wstępu do Programu Erasmus+

Miło nam poinformować, że Narodowa Agencja Programu Erasmus+ przyznała naszej szkole Akredytację w sektorze Kształcenie i Szkolenia zawodowe. Przyznanie Akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na prawidłowo przygotowane praktyki zagraniczne dla uczniów Korfantego. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli kontynuować tradycję wyjazdów uczniów na staże zagraniczne. A jak to było w 2019 roku w Portugalii? Oto krótkie wspomnienie staży.
3 mar 2021, 20:01

Zdobywanie wiedzy w czasach pandemii...

Nauczyciele historii i uczniowie klas humanistycznych wzięli udział w sesji edukacyjnej online organizowanej przez Muzeum Auschwitz – Birkenau. Paradoksalnie, dopiero pandemia umożliwiła nam uczestnictwo w tym wydarzeniu, gdyż zazwyczaj liczba miejsc jest bardzo ograniczona.
3 mar 2021, 19:00

Uczniowie z Korfantego chcą oswoić pandemię

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 mają dość siedzenia w domu. Postanowili zaproponować dzieciom zajęcia ruchowe, które wyzwalają dobre emocje i są alternatywą dla siedzenia przed komputerem.
25 lut 2021, 22:23

Statystyka na dłoni

W ramach kształtowania kompetencji matematycznych ekonomiści z klasy I a T wykorzystali umiejętność obliczania wskaźników struktury do oceny klasowego samopoczucia i pogody ducha. Młodzież przekonała się tym samym, że statystyka nie musi być nudna i straszyć wzorami.
25 lut 2021, 19:50

Adopcja Miłości

We wrześniu zainaugurował działanie Klub Misyjny Korfantego. Pragniemy poznawać Afrykę, jej religię, historię i geografię, sytuację polityczną oraz gospodarczą. Chcemy też mieć oczy otwarte na potrzeby tych, którzy nie mają tego, co dla nas jest codziennością