Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

28 lut 2024, 21:17

Lekcja samorządności czyli sesja Młodzieżowej Rady Miasta

28 lutego, w YOLO "Young on board" Labour Office, odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Miasta, w której uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły – radni: Julia Pietranik z IIbLO i Wiktor Brachaczek z IaT.
28 lut 2024, 20:36

Zajęcia z Profesjonalnym Animatorem Czasu Wolnego

Cieszymy się, że możemy podzielić się wspaniałym doświadczeniem, jakie mieliśmy 24 lutego 2024 roku, podczas specjalnych zajęć z profesjonalnym animatorem czasu wolnego od firmy STAGEMAN. Naszym instruktorem po raz kolejny był Sebastian Podula, charyzmatyczny animator i trener.
27 lut 2024, 15:04

Powiatowe zawody siatkówki dziewcząt

26 lutego 2024 roku odbyły się w Szkole Mistrzostwa Sportowego powiatowe zawody siatkówki dziewcząt szkół ponadpodstawowych. Udział wzięły cztery zespoły: LO Nr 1, ZS nr 6, ZS Nr 2 oraz ZSMS.
27 lut 2024, 08:27

Spotkanie-niespodzianka

Deszczowe dni nie oznaczają zmniejszenia aktywności naszych uczniów. Graficy z klasy 2dT postanowili obejrzeć wystawę obrazów pani Anny Domaradzkiej "Na przekór" tuż przed jej zakończeniem.
21 lut 2024, 17:08

Stażyści przygotowują się na wyjazd do Włoch

To już ostatnia prosta przed wyjazdem uczniów na praktyki zagraniczne do włoskiego Rimini. Tym razem stażyści poznawali tajniki języka włoskiego pod czujnym okiem Pani Giulii Kamińskiej Di Giannantonio ze szkoły Porto Alegre w Katowicach.
18 lut 2024, 21:10

Wizyta w galerii Epicentrum

W ramach projektu „Spotkania ze sztuką” klasa 2 c T obejrzała wystawę Anny Domaradzkiej „Na przekór”. Artystka tworzy obrazy posługując się techniką układania wełny czesankowej i jej spilśniania. Łączy wełnę z jedwabiem, koralikami, stosuje też haft. Tematyka prac jest różnorodna, ale najczęściej inspiracją jest przyroda, szczególnie kwiaty.
18 lut 2024, 18:32

Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 27–29 lutego 2024 roku odbędą się Szkolne Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju prowadzone w kościele w parafii Matki Kościoła. Tegorocznym tematem rekolekcji wielkopostnych będzie „Chrystusowe ANTIDOTOM, czyli WIARA W WOLNOŚCI”. Wszystkich zapraszamy do modlitwy o owoce tych rekolekcji, a młodzież do pięknego udziału.