Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Witamy na stronie Zespołu Szkół Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

W roku szkolnym 2018/2019, w ramach Liceum Ogólnokształcącego, realizujemy klasy z przedmiotami w zakresie rozszerzonym, takie jak: klasa pożarnictwa i ratownictwa medycznego, klasa psychologiczno – humanistyczna,
klasa rehabilitacyjno - medyczna, klasa matematyczna oraz
 klasa humanistyczna.
W Technikum kształcimy w zawodach: technik ekonomista, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa, natomiast w Branżowej Szkole I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej -
w zawodzie kucharz.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie.

Aktualności

26 mar 2019, 20:35

Ekonomista laureatem Konkursu o Podatkach

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy laureatów XI Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, organizowanego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych. Droga do finału prowadziła przez etap szkolny, który polegał na napisaniu pracy na jeden z czterech z zaproponowanych przez organizatora tematów. Na tej podstawie wyłoniono 100 uczestników etapu wojewódzkiego, do którego zakwalifikowało się 9 uczniów Korfantego.
26 mar 2019, 18:56

Światowy Dzień Ziemi - KONKURSY

Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. Hasło tegorocznej kampanii Dnia Ziemi to OCHRONA GATUNKÓW ZAGROŻONYCH.
26 mar 2019, 18:01

Rusza projekt „Korfanty zaprasza…”

Rok 2019 ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Powstań Śląskich skłania członków Stowarzyszenia „Z Korfantym w przyszłość...” do spopularyzowania wśród mieszkańców Jastrzębia-Zdroju postaci Wojciecha Korfantego zasłużonego dla Ziemi Śląskiej przywódcę trzeciego powstania śląskiego oraz przypomnienia sylwetek jastrzębskich powstańców.
26 mar 2019, 18:00

W Korfantym czyta się poezję

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Stało się to zachętą do kolejnego spotkania z poezją w bibliotece szkolnej. Tym razem uczniowie zmierzyli się ze strofami o kobiecie. Tajemnice kobiecej duszy próbowali zgłębić, interpretując wiersze swoich ulubionych poetów.
25 mar 2019, 20:28

Młodzież z Erasmusem zdobywa doświadczenia

Zakończyły się staże w Lizbonie dla młodzieży klas ekonomicznych i logistycznych. 20 uczniów Korfantego w ramach realizowanego w szkole Programu Erasmus+ przez dwa tygodnie zdobywała nowe doświadczenia zawodowe, podnosiła umiejętności językowe oraz poznawała historię i kulturę Portugalii.
25 mar 2019, 16:02

Spełnić ‘’American Dream’

22 marca 2019r. odwiedziła nas Pani Beata, która reprezentowała Cultural Care Au Pair. Jest to projekt, który zajmuje się wyjazdami do Ameryki w celu zarobkowym oraz turystycznym. Projekt ten w tym roku obchodzi 30-lecie. Działa już od 30 lat i pomogła niezliczonej ilości młodzieży w spełnieniu ich ‘’American Dream’’.
25 mar 2019, 16:00

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Korfantym

We wrześniu 2018r. biblioteka szkolna złożyła wniosek o wsparcie finansowe na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wniosek został zweryfikowany pozytywnie, więc biblioteka otrzyma 15 000 zł na zakup nowości wydawniczych.