Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Image2.jpg

W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi
II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1 oraz Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie.

Aktualności

21 paź 2021, 20:21

KOLEJNE WARSZTATY KULINARNE ZA NAMI

20 października grupa uczniów z klas II cTP i II aBS wzięła udział w warsztatach kulinarnych w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Tym razem tematem spotkania były „Słodkości bez cukru” oraz „Niebanalne koktajle”
21 paź 2021, 12:15

Konkursy historyczne

Przed nami 40.rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Z tego powodu nasza szkoła przystąpiła do projektu wojewódzkiego pt. "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie.” Organizatorami projektu są – IPN, Kuratorium Oświaty w Katowicach, Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.
21 paź 2021, 12:14

Muzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego

Świat maszyn drukarskich i urządzeń introligatorskich, ukryty w pięknej XVIII wiecznej kamieniczce na pszczyńskiej starówce, stanął otworem przed młodymi poligrafami.
19 paź 2021, 17:03

„Nie lękajcie się…” XXI Dzień Papieski w „Korfantym”

15 października, przed kolejną rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Przepiękny, wzruszający montaż słowno –muzyczny przygotowali uczniowie klas trzecich pod kierunkiem pani Katarzyny Moczoł. Przypomnieli w nim postać największego w dziejach Polaka, który świadectwem życia i nauczaniem wskazywał na prawdę i upominał się o godność każdego człowieka.
18 paź 2021, 19:17

Siły Zbrojne RP

18 października uczniowie klasy 1cLO mieli przyjemność uczestniczyć w bardzo ciekawym spotkaniu z chorążym rezerwy Panem Tomaszem Olewiczem. Pan Tomasz omówił zadania, struktury oraz podstawowe uzbrojenie i wyposażenie Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
18 paź 2021, 10:19

Byliśmy w Sejmie RP

Klasy maturalne – 4 d T oraz 3 a LO_G spędziły piękny, październikowy dzień w Warszawie. Głównym punktem wycieczki była wizyta w Sejmie, zorganizowana dzięki uprzejmości pani poseł Gabrieli Lenartowicz. Wielu z nas po raz pierwszy przekraczało progi historycznego budynku, znanego do tej tylko pory z transmisji telewizyjnych.
12 paź 2021, 18:18

Wycieczka dydaktyczna do Katowic Pyrzowic

W piątek, 8 października na wycieczkę dydaktyczną do Katowic Pyrzowic wybrali się uczniowie kształcący się w zawodzie technik obsługi portów i terminali (klasa I b T) oraz technik hotelarstwa (klasa I c T) wraz z Paniami Barbarą Omylakowską i Barbarą Swobodą.