Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

19 gru 2023, 22:12

Budujemy dobre relacje

Na spotkanie w dobrym gronie zawsze jest odpowiedni czas. Uczestnicy unijnego projektu „Zdobywamy doświadczenie w Europie” wzięli udział w spotkaniu integracyjnym poprowadzonym przez pedagoga szkolnego panią Jadwigę Kulas.
18 gru 2023, 20:40

Przestroga dla ludzkości?...

Klasy 3 a LO oraz 3 c LO odwiedziły wyjątkowe Miejsce Pamięci jakim jest Muzeum Auschwitz – Birkenau. Większość uczniów po raz pierwszy znalazła się na terenie dawnej „fabryki śmierci” - największego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i ośrodka Zagłady.
17 gru 2023, 20:02

Kolejna zbiórka dla schroniska zakończona sukcesem

Okres zimowy nigdy nie jest łatwy dla mieszkańców schronisk dla zwierząt. Ze względu na niskie temperatury psy i koty potrzebują bardziej kalorycznej karmy, także w większych ilościach.
17 gru 2023, 19:54

Logistyka po angielsku w Korfantym

W ramach obchodów roku jubileuszowego Korfantego, w naszej szkole odbył się konkurs językowo-zawodowy ‘English for Logistics’. Uczestniczyli w nim uczniowie, którzy na co dzień realizują zajęcia z języka obcego zawodowego właśnie po angielsku.
17 gru 2023, 19:23

Szkolenie z Lizbonie

Trójka nauczycieli przedmiotów zawodowych graficznych i poligraficznych wróciła ze szkolenia zorganizowanego w ramach realizowanego w Zespole Szkół Nr 2 projektu Erasmus + Patrzymy w przyszłość.
17 gru 2023, 19:13

Graficy na OFFO 2023

Jak zrobić zdjęcie puszką? Wiemy! Solarigrafia - jak to działa? Po chwili przemyśleń też znaleźliśmy odpowiedź (a właściwie znalazła ją Marta z 4dT). Camera obscura, papier światłoczuły i czas - tydzień, miesiąc, rok... Wszystko po to, żeby na zdjęciu zrobionym puszką zobaczyć, jak “porusza się” słońce. Nie pierwszy raz graficy Korfantego zobaczyli zdjęcia, które przywędrowały na jastrzębską wystawę OFFO. Tym razem wyszliśmy bogatsi o nowe doświadczenia. Czekamy na kolejną edycję.
17 gru 2023, 19:03

Beskidzka Olimpiada Logistyczno-Transportowa

27 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyły się zawody I stopnia Beskidzkiej Olimpiady Logistyczno – Transportowej organizowanej przez Uniwersytet Bielsko – Bialski, Wydział Zarządzania i Transportu wraz z Zespołem Szkół Ekonomicznych im. M. Kaleckiego w Bielsku – Białej.