10 lis 2020, 21:14

Narodowe Czytanie 2020 w Korfantym

Balladyna Juliusza Słowackiego lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania
10 lis 2020, 21:11

Filmy historyczne w zbiorach biblioteki szkolnej

Biblioteka szkolna od lat prenumeruje Biuletyn Instytutu Pamięci Narodowej. Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu jest instytucją publiczną, której głównymi zadaniami są: badanie oraz popularyzacja najnowszej historii Polski.
10 lis 2020, 21:10

Sukces „Korfantego” w Miasteczku Zawodów

„Korfanty” świetnie wypadł w rywalizacji o najlepiej przedstawioną profesję w ramach Jastrzębskiego Miasteczka Zawodów, zorganizowanego pod hasłem „DoradzaMY ZAWODOWO - WybieraMY ODLOTOWO”. Nasze dwa filmy zajęły miejsca na podium. Patronat nad przedsięwzięciem objęło Młodzieżowe Centrum Kariery w Jastrzębiu-Zdroju.
8 lis 2020, 15:53

Olimpiada Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości

30 października 2020 r. 10 uczniów klas ekonomicznych wzięło udział w etapie szkolnym Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości organizowanej przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie. Uczniowie rozwiązywali test online.
2 lis 2020, 17:43

Biblioteka proponuje książki, które nie męczą oczu

Zapraszamy do zapoznania się z zestawem lektor do słuchania, zakupionych do szkolnej biblioteki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
2 lis 2020, 17:40

ABC Logistyka

20 października 25 uczniów Korfantego wzięło udział w szkoleniu on line " ABC Logistyka" organizowanego w ramach programu Junior Top Young 100. Prowadzącymi byli młodzi profesjonaliści Junior Top Young 100 - absolwenci uczelni wyższych pracujący w zawodzie logistyka.
29 paź 2020, 17:13

Europejska Odznaka Jakości

Co roku Centralne Biuro eTwinning przyznaje Odznaki Jakości za wybitne projekty eTwinning, które świadczą o osiągnięciu krajowego i europejskiego standardu. Nauczyciele Korfantego Emilia Antończyk za projekt “Slow food “ i Wiesława Dziendziel za projekt “Durch den Magen zur Deutschsprache” otrzymały dla szkoły Europejską Odznakę Jakości eTwinning.Takie wyróżnienie dostają nauczyciele i szkoły za pracę na najwyższym europejskim poziomie. Gratulujemy.