W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

W roku szkolnym 2018/2019, w ramach Liceum Ogólnokształcącego, realizujemy klasy z przedmiotami w zakresie rozszerzonym, takie jak: klasa pożarnictwa i ratownictwa medycznego, klasa psychologiczno – humanistyczna,
klasa rehabilitacyjno - medyczna, klasa matematyczna oraz
 klasa humanistyczna.
W Technikum kształcimy w zawodach: technik ekonomista, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa, natomiast w Branżowej Szkole I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej -
w zawodzie kucharz.

15 lip 2019, 09:00

Zielona Wyspa

Niezależnie od trwających wakacji, nauczycielski projekt „Aktywność. Rozwój. Zaangażowanie.” nadal toczy się zgodnie z planem. Tym razem celem naszego rozwoju stało się poznawanie Irlandii.
28 cze 2019, 07:25

Spotkania z kulturą – cd.

Trudno w jednym artykule opisać wszystkie formy kontaktu z kulturą ,w jakich uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Co jeszcze działo się w tym roku i zasługuje na relację?
20 cze 2019, 17:31

Kolejne kursy doskonalące za nami

19 czerwca podczas konferencji plenarnej miało miejsce podsumowanie kolejnych wyjazdów nauczycieli na kursy doskonalące w ramach projektu „Aktywność. Rozwój. Zaangażowanie.”
18 cze 2019, 20:28

Jak obchodzimy rocznice?

Jak przystało na szkolę średnią – unikając patosu i blichtru, a skupiając się na zdobywaniu i pogłębianiu wiedzy. Tylko wiedza może sprawić, że wyciągniemy wnioski z przeszłości, która w jakiś sposób zawsze kształtuje czasy współczesne.
18 cze 2019, 11:07

Mistrzostwa szkoły w strzelectwie sportowym

W czerwcu na strzelnicy sportowej odbyły się I Mistrzostwa szkoły w strzelectwie sportowym . Uczniowie startowali w konkurencji karabin pneumatyczny. Rywalizacja polegała na oddaniu 15 strzałów w 3 seriach.
12 cze 2019, 19:57

EKO SPOTKANIE … piękne lecz zagrożone

Świat przyrody i świat człowieka są tym samym światem. Człowiek nie żyje ani ponad przyrodą, ani obok niej… O tym jak współcześnie możemy dbać i chronić nasze lokalne środowisko młodzież Zespołu Szkół nr 2 mogła osobiście przekonać się kilka dni temu dzięki uprzejmości pracownika Parku Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich.
12 cze 2019, 19:46

Przyrodnicze spotkania w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

11 czerwca 2019 roku uczniowie klasy II b, II c LO i III b T w ramach projektu unijnego „Kształcenie kompetencji niezbędnych na rynku pracy i doradztwo zawodowe w Zespole Szkół nr 2 im. W. Korfantego kluczem do sukcesu" wraz z opiekunami wzięli udział w ciekawych warsztatach, których bohaterami były owady i zioła.