Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Image2.jpg

W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi
II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1 oraz Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie.

Aktualności

20 gru 2021, 11:55

Aktorski debiut

14 grudnia mogliśmy obejrzeć telewizyjną premierę filmu dokumentalnego pt. „Autor nieznany” w reżyserii Wiesława Palucha. W sposób ciekawy i zaskakujący film opowiada o losach zdjęć z pacyfikacji kopalni „Wujek”. Są one powszechnie znane i mało kto zapewne wiedział, że ich autor, Marek Janicki, miał w chwili tragicznych wydarzeń 19 lat.
17 gru 2021, 13:59

KONKURS NA OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ ROZSTRZYGNIĘTY

W naszej szkole został zorganizowany „Konkurs na ekologiczną ozdobę świąteczną”, którego celem było rozwijanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej oraz pobudzenie aktywności twórczej uczniów.
12 gru 2021, 20:26

Ekonomiści w okręgowym etapie Olimpiady Statystycznej

08 grudnia 2021 roku o godzinie 11:00 w sali 205A odbyła się VI edycja Olimpiady Statystycznej – II etap okręgowy. W Olimpiadzie wzięli udział uczniowie z klasy: IV a T – Klaudia Liberda, z klasy III a TG – Marta Mazur, Tomasz Mierzwiński i Rafał Krzempek.
9 gru 2021, 07:34

„Zapal znicz pamięci”

Jak co roku, z końcem listopada podsumowujemy akcję medialno - edukacyjną, której celem jest przypomnienie o grobach historycznych w najbliższej okolicy. Koordynatorem projektu jest IPN, a tegoroczna edycja upamiętnia szczególnie tych obywateli RP, którzy stracili życie z rąk Niemców w pierwszych dniach okupacji.
6 gru 2021, 20:43

STARTUPOVO – warsztaty ekonomiczne

W mikołajkowy poniedziałek ekonomiści z klasy IV a T nietypowo poznawali tajniki prowadzenia własnej firmy, uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez młodego przedsiębiorcę pana Radosława Dąbrowskiego, który działa pod marką Kedar Dąbrowski.
3 gru 2021, 15:39

Spotkanie z poezją Cypriana Kamila Norwida

W uznaniu zasług Cypriana Kamila Norwida dla polskiej sztuki i polskiej kultury, w 200-lecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę ustanawiającą rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida. Z tej okazji biblioteka szkolna zaprosiła uczniów na spotkanie z poezją Norwida. Interpretacji utworów podjęli się uczniowie z różnych klas, stali bywalcy szkolnej czytelni.
3 gru 2021, 15:05

Dni walki z przemocą i hejtem. Rozwiązanie konkursu

W ostatnim tygodniu listopada zwróciliśmy szczególną uwagę na temat życzliwości- z racji obchodów Dnia Życzliwości oraz przemocy i hejtu. W piątek, 26 listopada młodzież wybranych klas wzięła udział w programie edukacyjnym dotyczącym hejtu w przestrzeni publicznej oraz stosowania przemocy wobec kobiet i nie tylko kobiet.