23 paź 2020, 19:17

Biblioteka zachęca

Biblioteka szkolna przedstawia pięć powodów, dla których warto grać w gry planszowe.
22 paź 2020, 18:01

Obchody Dnia Papieskiego

Obchody Dnia Papieskiego w naszej szkole (16 października) rozpoczęła msza św. w kościele Św. Katarzyny w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Nr 2. Dziękujemy księżom katechetom za modlitwę. W tygodniu poprzedzającym Dzień Papieski uczniowie mogli spotkać się z postacią Papieża Polaka na lekcjach prowadzonych przez nauczycieli różnych przedmiotów.
22 paź 2020, 17:59

Akcja krwiodawstwa w naszej szkole

15 października w auli szkoły odbyła się otwarta akcja krwiodawstwa z udziałem pracowników RCK i K w Raciborzu. Do oddania krwi zgłosiło się 31 ochotników, w tym 21 dziewczyn i 10 chłopców. Łącznie zebrano 11 litrów krwi pełnej. Cała społeczność szkolna jest dumna z naszych krwiodawców! Jolanta Wyciszczok
14 paź 2020, 16:03

Ślubowanie ucznió klas pierwszych

Dzień Edukacji Narodowej to święto, które ma stałą datę w kalendarzu roku szkolnego. Jak co roku w ten dzień zorganizowana została uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych na Sztandar Szkoły. W tym roku po raz pierwszy młodzież złożyła dodatkowo swój podpis w Księdze Uczniów Korfantego, rozpoczynając w ten sposób nową tradycję w Zespole Szkół Nr 2.
13 paź 2020, 18:51

"Lekcje z ZUS” – ekonomiści startują po raz kolejny

13 października br. ekonomiści z klasy II A T G realizowali pierwszą część projektu „Lekcje z ZUS”. Wykład przeprowadziła koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rybniku pani Justyna Marszałek-Świtlik
6 paź 2020, 18:13

Kolejny nagrodzony projekt eTwinning

Projekt eTwinning pt.: „Slow Food” zrealizowany przez uczniów Korfantego wraz z uczniami ze szkół partnerskich z Włoch, Turcji i Chorwacji został nagrodzony Krajową Odznaką Jakości.
5 paź 2020, 20:39

KONKURS I KNOW AMERICA 2021

Zapraszam wszystkich uczniów zainteresowanych USA (kulturą, historią, geografią, systemem politycznym i wieloma innymi zagadnieniami ) do udziału w internetowym konkursie KNOW AMERICA 2021. Konkurs składa się z trzech etapów.