Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Witamy na stronie Zespołu Szkół Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi
II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1 oraz Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie.

Aktualności

7 maj 2020, 11:00

Kolorowe wspomnienia

Pożegnaliśmy już tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego. Warto jednak na chwilę zanurzyć się w kolorowych wspomnieniach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji "Absolwenci 2019/2020".
6 maj 2020, 08:24

Szlakiem Korfantego i naszych wspomnień

Minęły kolejne święta, których nie obchodziliśmy w sposób tradycyjny. Decyzją Wojciecha Korfantego, 3 maja 1921 roku wybuchło trzecie powstanie śląskie. Było to powstanie zwycięskie – spowodowało, że Polska otrzymała ”Perłę w Koronie”, część przemysłowego Górnego Śląska. Kierując walką, Korfanty ogłosił się dyktatorem – był to jego hołd dla Romualda Traugutta.
28 kwi 2020, 14:16

Drodzy Maturzyści Korfantego

Dziś jest dzień, w którym mieliście uroczyście odebrać świadectwa maturalne i oficjalnie zakończyć zajęcia dydaktyczne. Jak widzimy życie napisało inny scenariusz. Gratulujemy wszystkim, którzy pokonali trudy trzech/czterech lat nauki. Życzymy zdrowia, niegasnącego optymizmu, realizacji marzeń, zapału do pracy oraz sukcesów w trakcie zdawania egzaminów maturalnych i w całym dorosłym życiu. Dyrekcja oraz grono pedagogiczne Korfantego.
23 kwi 2020, 19:08

Pomoc psychologiczna

Gdzie szukać pomocy i wsparcia w czasach pandemii? Przedstawimy ważne adresy mailowe oraz numery telefony.
23 kwi 2020, 06:50

Moc książek możesz wykorzystać w czasie izolacji!

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Biblioteka szkolna każdego roku starała się przygotować z tej okazji niespodziankę dla swoich czytelników. W tym roku, niestety, nie ma możliwości spotkania się w większej grupie w bibliotece.
22 kwi 2020, 15:08

Informacje Urzędu Miasta

Jak sobie radzić z trudnymi emocjami w czasie pandemii? Wskazówki i porady instytucji działających na rzecz zapobiegania sytuacjom kryzysowym w mieście. Obecny stan może powodować napięcie i trudność w radzeniu sobie z emocjami. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi materiałami.
7 kwi 2020, 13:16

Zrównoważona dieta w czasie pandemii

Produkty zapewniające zwiększoną odporność organizmu- jaja, ryby, mięso, warzywa i owoce. Nie należą do nich suplementy diety. Dietetycy zalecają spożywanie warzyw i owoców nawet 5 razy dziennie, odradzają spożywanie żywności wysoko przetworzonej. Sięgajmy po dużą ilość płynów, szczególnie wody. Nie zapominajmy o zupach.