W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

26 lis 2019, 18:03

Studiuj, pracuj, zarabiaj - Dzień Otwarty UE

26 listopada uczniowie klasy II a T oraz klasy IV b T wzięli udział w Dniach Otwartych zorganizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Młodzi ekonomiści i logistycy mieli okazję poczuć się prawdziwymi studentami zasiadając w auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych i uczestnicząc w wykładach.
26 lis 2019, 13:19

UWAGA! Rusza kolejny nabór na kursy kwalifikacyjne

W dniach 25–29 listopad 2019 r. w naszej szkole prowadzona będzie rekrutacja do projektu "Przewaga dzięki praktycznym umiejętnościom uczniów szkół zawodowych w Jastrzębiu-Zdroju". Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kursów dla uczniów i nauczycieli.
26 lis 2019, 11:20

"BIAŁA WSTĄŻKA" - kampania przeciwko przemocy

„Biała wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy. Jest ona prowadzona w ponad 60 krajach, także w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się w programem kampanii w naszym mieście.
25 lis 2019, 19:31

Akcja „Jestem z Korfantego i nie palę”

21 listopada w naszej szkole została przeprowadzona akcja „Jestem z Korfantego i nie palę” w ramach której chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie na temat szkodliwości palenia. Konkurs cieszył się dużą popularnością, a wyłonienie zwycięzcy nastąpiło dopiero po dogrywce.
25 lis 2019, 14:16

Prawdziwa lekcja ekonomii

18 listopada br. w Kompleksie Dąbrówka w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się III Konferencja Gospodarcza Partnerstwo poprzez Gospodarkę „Od tradycji do innowacji. Transformacja gospodarcza gmin górniczych”. Młodzi ekonomiści Korfantego mieli ogromna przyjemność uczestniczyć w tak znaczącej konferencji biznesowej.
25 lis 2019, 14:13

HORECA 2019

Listopad w branży hotelarskiej i gastronomicznej od wielu lat kojarzy się z Targami HORECA. Dnia 22 listopada 2019 r., klasy hotelarskie i gastronomiczne wzięły udział w wycieczce do Krakowa na Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA.
25 lis 2019, 08:44

Spotkanie z panem Marcinem Boratynem

22 listopada 2019 r. w ramach promocji czytelnictwa odbyło się spotkanie autora książki „Górnicze pięści. Historia jastrzębskiego boksu” z młodzieżą i nauczycielami ZS2. Marcin Boratyn z wielką pasją opowiadał młodym jastrzębianom o fenomenie boksu i roli, jaką odegrał on w Jastrzębiu-Zdroju.