Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Witamy na stronie Zespołu Szkół Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

W roku szkolnym 2018/2019, w ramach Liceum Ogólnokształcącego, realizujemy klasy z przedmiotami w zakresie rozszerzonym, takie jak: klasa pożarnictwa i ratownictwa medycznego, klasa psychologiczno – humanistyczna,
klasa rehabilitacyjno - medyczna, klasa matematyczna oraz
 klasa humanistyczna.
W Technikum kształcimy w zawodach: technik ekonomista, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa, natomiast w Branżowej Szkole I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej -
w zawodzie kucharz.

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie.

Aktualności

10 cze 2019, 14:57

„Jak nie czytam, jak czytam” w Korfantym

Biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w ogólnopolskiej akcji promującej czytanie „Jak nie czytam, jak czytam”. Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.
9 cze 2019, 18:54

„Wspólnie dla edukacji zawodowej”

6 czerwca w naszej szkole miało miejsce spotkanie „Wspólnie dla edukacji zawodowej”. W czasie uroczystości podsumowany został projekt staży zagranicznych w Portugalii, przedstawione zostały zmiany w prawie oświatowym związane z realizacją praktycznej nauki zawodu, omówiono też działania możliwe do wspólnej realizacji przez szkołę i lokalnych pracodawców w przyszłym roku szkolnym.
8 cze 2019, 19:53

EKO KONKURS

31 maja 2019r. wśród 32 uczniów Zespołu Szkół nr 2 przeprowadzony został konkurs wiedzy ekologicznej. W zadaniach testowych poruszane były zagadnienia dotyczące zarówno globalnych problemów ekologicznych jak również szeroko rozumianej ochronie przyrody w Polsce i na świecie.
7 cze 2019, 15:23

Wniosek Korfantego do budżetu partycypacyjnego

Dyrektor Szkoły informuje, że wpłynął tylko jeden wniosek do budżetu partycypacyjnego, który został zaakceptowany pod względem formalnym. Nazwa zadania "Kuluary Korfantego". Ze względu na brak konkurencyjnego wniosku do 10 czerwca 2019 r. zostanie złożony wniosek finansowy dotyczący ww. zadania do Prezydenta Miasta.
7 cze 2019, 07:44

Finał szkolnego konkursu wiedzy o savoir-vivre

W czwartek, 6 czerwca odbył się finał konkursu o savoir-vivre. Główną nagrodę - wyjście na seans filmowy do kina Centrum w Jastrzębiu-Zdroju - otrzymała klasa III b T.
6 cze 2019, 13:40

Szlakiem Wojciecha Korfantego

Tradycyjnie wiosną uczniowie naszej szkoły odwiedzają miejsca związane z Wojciechem Korfantym. Działania te przypominają o rocznicach – urodzin Patrona Szkoły, a także wybuchu trzeciego powstania śląskiego. W tym roku szkolnym do Katowic pojechali uczniowie klasy II c LO i I d T.
30 maj 2019, 16:12

Cud życia, macierzyństwo, ojcostwo” - spotkanie z poezją

29 maja odbyło się w bibliotece szkolnej kolejne „Spotkanie z poezją”. Temat popołudniowego randez vous z poezją narzucił miniony Dzień Matki. Uczestnicy w utworach poetów starali się odnaleźć odpowiedź na pytanie, czym jest macierzyństwo i ojcostwo. Zaduma nad darem życia jest wyrazem wdzięczności wobec naszych Rodziców.