W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

12 gru 2019, 20:35

Ekonomista wsród najlepszych olimpijczyków ze Śląska

6 listopada 2019r. został przeprowadzony etap szkolny XXXIII edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, a dodatkowo jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Komitet Okręgowy Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej w Katowicach przedstawił listę zakwalifikowanych do zawodów II stopnia. Naszą szkołę będzie reprezentował Marcin Kukla, uczeń klasy IV AT, który znalazł się gronie najlepszych ekonomistów ze Śląska. Gratulujemy!
12 gru 2019, 20:25

Nasi strażacy w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej

11 grudnia 2019 roku uczniowie klasy pożarnictwa i ratownictwa medycznego oraz klasy pożarniczej z elementami ratownictwa górskiego i wodnego, dzięki uprzejmości Komendanta Miejskiego PSP w Chorzowie, mogli uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej.
12 gru 2019, 20:21

Ekonomiści Korfantego rozliczają podatki online

11 grudnia br. uczniowie klas ekonomicznych uczestniczyli w prelekcji pt. „Rozliczaj podatki online”. Wykład został przeprowadzony przez pracowników Krajowej Administracji Skarbowej funkcjonującej w Jastrzębiu – Zdroju. Młodzież Korfantego miała okazje poznać praktyczną stronę działania portalu podatkowego podatki.gov.pl, jako źródła informacji podatkowej i rozliczania się online.
11 gru 2019, 20:20

WSPÓŁPRACA NAUCZYCIELI I RODZICÓW

Szanowni Rodzice! Zachęcamy Państwa do zapoznania się z artykułem dotyczącym współpracy nauczycieli i rodziców. Treść w załączniku. Źródło: strona internetowa Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach.
11 gru 2019, 18:45

Najlepsze światowe zdjęcia i magia świąt

11 grudnia 2019 roku uczniowie klas ekonomicznych mieli okazję obejrzeć unikatową wystawę World Press Photo w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. To jedyne miejsce w Polsce i jedno ze stu na świecie prezentujące blisko 200 zdjęć nagrodzonych lub wyróżnionych fotografów z całego świata.
10 gru 2019, 22:41

UWAGA uczniowie! Przedłużono rekrutację do projektu

Wszystkich zainteresowanych uczniów informujemy, że nie zakończyła się jeszcze rekrutacja do projektu „Przewaga dzięki praktycznym umiejętnościom uczniów szkół zawodowych w Jastrzębiu-Zdroju". Zachęcamy do zapoznania się z WAŻNYMI informacjami związanymi z rekrutacją do projektu.
10 gru 2019, 22:37

AKCJA „ŚWIAT BEZ GŁODU” 2019r ZAKOŃCZONA

W ramach kampanii „ŚWIAT BEZ GŁODU” w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy dla Polski i krajów cierpiących głód i niedożywienie - wspomagaliśmy program PAJACYK.