W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

W roku szkolnym 2018/2019, w ramach Liceum Ogólnokształcącego, realizujemy klasy z przedmiotami w zakresie rozszerzonym, takie jak: klasa pożarnictwa i ratownictwa medycznego, klasa psychologiczno – humanistyczna,
klasa rehabilitacyjno - medyczna, klasa matematyczna oraz
 klasa humanistyczna.
W Technikum kształcimy w zawodach: technik ekonomista, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa, natomiast w Branżowej Szkole I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej -
w zawodzie kucharz.

19 lis 2015, 19:21

Wycieczka przedmiotowa do hotelu PIRAMIDA

Uczniowie klasy II e T oraz III a T w ramach wycieczki zawodowej odwiedzili Hotel Piramida, który położony jest w rekreacyjnej dzielnicy Tychów – Paprocany, nad Jeziorem Paprocańskim w otoczeniu Puszczy Pszczyńskiej.
18 lis 2015, 14:11

PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ „ŚWIAT BEZ GŁODU”

W dniach 19- 23 października w ramach Światowego Dnia Żywności została przeprowadzona akcja charytatywna w naszej szkole .
14 lis 2015, 21:58

Sukcesy logistyków "Dwójki"

Uczniowie klasy IV b T Patryk Giba i Piotr Reguła zakwalifikowali się do eliminacji okręgowych VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zawody okręgowe odbędą się 1 grudnia 2015r. Gratulujemy olimpijczykom osiągnięć i życzymy udziału w finale Olimpiady.
11 lis 2015, 20:33

Projekt "WF z klasą"

Zapraszamy 18 listopada (w środę) w godzinach od 16.00 do 17.00 do sali lustrzanej na kolejne zajęcia pozalekcyjne dla dziewcząt. W programie "joga" i nie tylko.
11 lis 2015, 20:28

Europejskie Dni Dziedzictwa

Nasza szkoła na swój skromny sposób włączyła się w obchody tak nazwanego projektu społeczno-edukacyjnego organizowanego w Polsce od 1993 roku. Celem przedsięwzięcia jest promowanie różnorodności regionalnej, ale i podkreślanie europejskich korzeni kultury.
6 lis 2015, 14:07

Wycieczka do Hotelu Dąbrówka

Uczniowie klasy II e kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa w ramach wycieczki zawodowej odwiedzili Hotel Dąbrówka w Jastrzębiu Zdroju.
2 lis 2015, 11:58

Kolejne sukcesy naszych uczniów

Dominika Świderek z klasy II d T została finalistką konkursu wojewódzkiego pt.”Trzeba pamiętać. Rok 1945 na Górnym Śląsku”. Konkurs organizowany był przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny i IPN po raz pierwszy, dlatego uczestnicy musieli zmierzyć się z całkiem nowym, nieobecnym jeszcze w podręcznikach tematem.