Festiwal Nauki w Katowicach

14 gru 2023, 21:25

Nasz zespół, składający się zarówno z uczniów: Amelii Bielnickiej, Aleksandry Mura, Roksany Śmigielskiej z 2c LO i Julii Pietranik z 2b LO oraz nauczycieli Beaty Kabut i Aleksandry Stępień, z oddaniem przekazywał wiedzę poprzez pokazy i eksperymenty.

Wrażenia były przejmujące, obserwując zaciekawienie i fascynację osób, które odwiedzały nasze stanowisko. Widząc błysk w oczach uczniów, którzy odkrywali tajniki nauki, oraz rozmawiając z zainteresowanymi dorosłymi, poczuliśmy nie tylko dumę z naszego zaangażowania, ale także głębsze przekonanie o sile edukacji.

Nie tylko udzielaliśmy informacji, ale również inspirowaliśmy do badania i zgłębiania naukowego świata. To wyjątkowe doświadczenie pokazało nam, że edukacja może być nie tylko pouczająca, ale także emocjonująca, tworząca most między teorią a praktyką. Wspólnie z uczniami i nauczycielami z Zespołu Szkół nr 2 odczuwaliśmy dumę z bycia częścią tego dynamicznego wydarzenia naukowego.

Beata Kabut