W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

W roku szkolnym 2018/2019, w ramach Liceum Ogólnokształcącego, realizujemy klasy z przedmiotami w zakresie rozszerzonym, takie jak: klasa pożarnictwa i ratownictwa medycznego, klasa psychologiczno – humanistyczna,
klasa rehabilitacyjno - medyczna, klasa matematyczna oraz
 klasa humanistyczna.
W Technikum kształcimy w zawodach: technik ekonomista, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa, natomiast w Branżowej Szkole I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej -
w zawodzie kucharz.

21 paź 2015, 18:11

Wycieczka przedmiotowa do Hotelu Belweder*****

20 października grupa hotelarzy z klasy I e T wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę w ramach zajęć z hotelarstwa do Hotelu Belweder. Pięciogwiazdkowy Belweder usytuowany jest na zboczu Góry Równicy, wśród gór i lasów w urokliwej krajobrazowo części Ustronia.
16 paź 2015, 17:38

Święto Edukacji Narodowej

13 października uczciliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. Uroczystość dla nauczycieli i pracowników szkoły przygotowała klasa II a T oraz II b LO pod opieką pani Izoldy Bonarek, pani Alicji Król oraz pani Joanny Zamaryki.
14 paź 2015, 21:37

Logistyka Straży Pożarnej

6 października 2015 r. klasa IV b technik logistyk odwiedziła Miejską Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu – Zdroju.
14 paź 2015, 21:15

Debata "Okrągłego stołu"

Z przyjemnością informujemy, że 8 października na części sportowej naszej szkoły odbyła się debata "Okrągłego stołu". W spotkaniu uczestniczyły uczennice klas II i III liceum i technikum oraz p. I. Cieśla, p. A. Pancherz, p. A. Tucka-Marek i p. A. Labza. Ostatecznie wybraliśmy dwa główne zadania: zadanie I - " W-f dla dziewczyn" i zadanie II - "Lekcje poza szkołą". Więcej szczegółów o naszym projekcie na blogu. Serdecznie zapraszamy.
13 paź 2015, 17:49

Jastrzębski Tydzień Kariery

Jastrzębskie Doradztwo Kariery zaprasza w dniach 19 - 25 października na Jastrzębski Tydzień Kariery. Doradcy ds. informacji i doradztwa zawodowego, wizerunku i zdrowego stylu życia oraz doradcy ds. współpracy z środowiskiem lokalnym zapraszają na szereg imprez i przedsięwzięć. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem.
13 paź 2015, 17:19

Akcja charytatywna "Pola nadziei"

W tym roku szkolnym klasa II d T zgłosiła się do udziału w akcji charytatywnej "Pola Nadziei".
11 paź 2015, 19:10

Rusza druga edycja konkursu „Liga Językowa”

Zapraszamy do drugiej edycji konkursu „Liga Językowa”. Pierwszy etap odbędzie się 28 października (środa) o godz.8.00 w sali 104 A. Przeczytaj więcej i zapoznaj się z zagadnieniami do pierwszego etapu oraz regulaminem konkursu.