W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

3 mar 2016, 21:53

Spotkanie z naszą podróżniczką Marzeną Mazij

Jest 9:38. 10.02.2016r. Dzisiejszy dzień przywitaliśmy w strugach deszczu. Wszystko wokół jest szare, ponure, melancholijne, poza jedna osobą. Do szkolnej auli przybywają pierwsi uczniowie. Za 2 minuty zacznie się spotkanie z naszą podróżniczką Marzeną Mazij . Jej cudowny nastrój udziela się każdemu. Swoją pasją i entuzjazmem zaraziła już wiele osób.
3 mar 2016, 21:37

Nasza Stypendystka

Z przyjemnością informujemy, że Iwona Rajwa - uczennica klasy I d Technikum została w bieżącym roku szkolnym stypendystką pierwszej edycji projektu "Śląskie - Inwestujemy w talenty".
3 mar 2016, 20:01

Warsztaty "Robale na talerzu"

3-go marca odbyła się wycieczka klasy I d T na warsztaty pt.: "Robale na talerzu" zorganizowane przez Śląską Wyższą Szkołę Medyczną w Katowicach. Uczniowie Dwójki wzięli udział w fascynujących zajęciach kulinarnych. Warsztaty przeprowadził Chef Adrian Feliks, wysokiej klasy specjalista, zwolennik zdrowego, świadomego żywienia, uczestnik II edycji programu Top Chef, w którym został wyróżniony stażem w Atelier Amaro przez jedynego w Polsce zdobywcę prestiżowej gwiazdki Michelin - Wojciecha Modesta Amaro.
1 mar 2016, 17:57

Frankofonia 2016

Drodzy uczniowie, kochający język francuski! Jak co roku, z okazji Dnia Frankofonii, organizujemy dla Was Konkurs Piosenki Francuskiej. Wszystkich zainteresowanych występem 23 marca przed szkolną publicznością, zapraszamy do zgłaszania się u nauczycieli romanistów.
29 lut 2016, 20:33

Warsztaty z Mistrzem

3 marca 2016 roku zapraszamy uczniów klas gastronomicznych na kolejną lekcję z Mistrzem. Tematem marcowego spotkania będą potrawy wielkanocne. Naszym gościem będzie … Kreator Smaku, Wybitny Kucharz, Fantastyczny Mówca, Człowiek z Naszego Miasta …. Michał Bałazy! Zaczynamy w czwartek o 10.30 w sali 7A.
28 lut 2016, 19:56

Lekcje poza szkołą

Celem działań edukacyjnych jest wszechstronny i harmonijny rozwój ucznia. Chodzi więc nie tylko o przyswojenie wiedzy, ale i poszerzenie horyzontów, poznawanie dziedzictwa kulturowego i wskazanie możliwości spędzenia wolnego czasu. Urozmaiceniem zajęć szkolnych, a zarazem elementem wychowania jest kontakt ze sztuką i zbiorami muzealnymi. Z tej możliwości korzystają często uczniowie Dwójki odwiedzając Galerię Historii Miasta i galerię Epicentrum w Miejskim Ośrodku Kultury.
15 lut 2016, 01:58

Wizyta Sybiraków

Kolejne pokolenie uczniów Dwójki miało okazję wysłuchać relacji świadków historii. Trzy opowieści, trzy życiorysy-łączyło je wspomnienie strachu, głodu, zimna i śmierci. Pan Ryszard Czernecki mówił o koszmarze wywózek i życiu na Syberii w ciągłej niepewności co do swego losu. O tym, jak mało znaczyło tam życie ludzkie. Pan Jerzy Ignatowicz wspominał straszliwy mróz i ciągłe uczucie głodu. O warunkach panujących w radzieckim domu dziecka mówił pan Antoni Tokarz.