W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

11 lut 2016, 05:56

Spotkanie z ratownikiem medycznym

10 lutego uczniowie klasy I c T uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem medycznym p. Bartłomiejem Sępiak.
10 lut 2016, 15:56

XII Młodzieżowe Targi Edukacyjne

09 lutego 2016 roku w naszej szkole odbyły się XII Młodzieżowe Targi Edukacyjne. Maturzyści z Jastrzębia-Zdroju mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną wyższych uczelni, szkół policealnych oraz ofertą Powiatowego Urzędu Pracy.
9 lut 2016, 23:00

Uczniowie Dwójki najlepsi w mieście

6 lutego na terenie naszej szkoły odbył się Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno- Krajoznawczy PTTK - Etap miejski. W turnieju uczestniczyło 16 drużyn ze wszystkich typów szkół naszego miasta. Nasze drużyny wygrały w rywalizacji szkół średnich. Zespół złożony z uczniów klasy logistycznej i ekonomicznej zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego i w nagrodę pojedzie na wycieczkę.
9 lut 2016, 18:31

Wycieczka do GWSH

9 lutego 2016 r. uczniowie klasy III a T wzięli udział w warsztatach szkoleniowych poprowadzonych przez wykładowców Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach-Piotrowicach.
7 lut 2016, 17:27

Tête -à- tête z naszą absolwentką Marzeną Mazij

Czy warto znać język francuski? Jaką rolę odgrywa znajomość języków obcych we współczesnym świecie? Jak studiować i pracować w Paryżu? Na te i wiele innych pytań odpowiadała nasza absolwentka Marzena Mazij, którą mieliśmy przyjemność gościć 4 lutego.
7 lut 2016, 15:48

Poznajemy dziennikarski fach

Uczniowie klas humanistycznych mieli ostatnio okazję poznać tajniki tego fascynującego zawodu. Do szkoły przybył Bartosz Wojsa - nasz absolwent, a obecnie dziennikarz zatrudniony w “Dzienniku Zachodnim”.
6 lut 2016, 21:46

"WF z klasą" - zajęcia z pierwszoklasistami

5 lutego 2016 do naszej szkoły przybyli z wizytą najmłodsi uczniowie SP nr 19. Dzieci przybyły do Dwójki aby wziąć udział w warsztatach prowadzonych w ramach projektu "WF z klasą".