16 maj 2016, 18:04

Wizyta w Willi II Kompleksu Dąbrówka

W 12 maja uczennice klasy 3 a T klasy hotelarskiej z panią Iwoną Wewiórą oraz panią Marzena Kulą zwiedziły nowoczesną Willę II Kompleksu Dąbrówka w Jastrzębiu - Zdroju. Dzięki uprzejmości Pani menager Dorocie Zielonce w Sali Diamentowej hotelarki zaznajomiły się z różnymi konfiguracjami ustawień stołów ich sposobu dekorowania oraz nakrywania.
10 maj 2016, 17:32

225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja 1791 uchwalono pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Wielki. W obchodach w Jastrzębiu-Zdroju wzięli udział przedstawiciele władz miasta, parlamentarzyści, przedstawiciele związków kombatanckich, służb mundurowych, poczty sztandarowe, a także uczniowie z jastrzębskich szkół, w tym przedstawiciele Zespołu Szkół Nr 2.
9 maj 2016, 18:15

W hołdzie powstańcom śląskim

3 Maja obchodziliśmy nie tylko rocznicę Konstytucji, ale i 95 rocznicę wybuchu trzeciego powstania śląskiego. W tym roku w naszej szkole w ramach obchodów tego święta podjęliśmy szereg ciekawych działań.
2 maj 2016, 17:37

Pożegnanie absolwentów szkoły

29 kwietnia absolwenci "Dwójki" pożegnali szkolne mury. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego maturzyści odebrali świadectwa, te z wyróżnieniami wręczyła dyrektor szkoły pani Halina Hrynczyszyn.
30 kwi 2016, 22:32

Hotelarze doskonalą umiejętności

28 kwietnia uczennice trzeciej klasy, kształcące się w zawodzie technik hotelarstwa, odwiedziły Dom przyjęć - Pod Bukiem. Dzięki uprzejmości właścicieli, hotelarki miały możliwość zaprezentować swoje umiejętności w dekorowaniu oraz nakrywaniu stołów z okazji I Komunii Świętej. Po wykonaniu prac zwiedziły Dom Pod Bukiem od strony zaplecza. Marzena Kula
30 kwi 2016, 21:03

Maturzyści z wizytą na uczelni wyższej

Tegoroczni maturzyści z klasy IV c T oraz IV d T odwiedzili w kwietniu Śląską Wyższą Szkołę Medyczną w Katowicach, gdzie odbył się Dzień Otwarty. Uczelnia przygotowała moc atrakcji, między innymi prelekcje dotyczące gastronomii, dietetyki i kosmetologii, warsztaty kulinarne oraz porady dietetyczne, zabiegi kosmetyczne i makijaże wykonywane przez studentki.
30 kwi 2016, 20:57

III MIEJSCE STREETBALLOWCÓW Z „DWÓJKI”

27 kwietnia w ZS nr 6 odbyły się miejskie zawody streetballa chłopców. Nasza drużyna w składzie: Alex Carbogno, Bartek Majda, Paweł Kobyłecki oraz Damian Szmulik, zaprezentowała się dobrze, wygrywając z zespołami ZSZ oraz ZS nr 5.